زیباترین مناطق مجارستان

زیباترین مناطق مجارستان

زیباترین مناطق مجارستان

زیباترین مناطق مجارستان با توجه به طبیعت سرسبز و حاصلخیز مجارستان شناخته شده‌اند. مجارستان با پایتخت زیبایش بوداپست معروف شده است. جاذبه های متنوع تاریخی و طبیعی مجارستان توجه گردشگران را جلب کرده است.

مجارستان با مناطق دیدنی و زیبایی که دارد مهد فرهنگ‌های مختلف است. باما همراه باشید تا زیباترین مناطق مجارستان را بشناسیم.

 شهر جیور

 شهر جیور از زیباترین مناطق مجارستان است. جیور از نظر جغرافیایی بین بوداپست و وین قرار دارد. این شهر در طول تاریخ عرصه حکمرانی اقوام مغول، مجار، چک و عثمانی بوده است. در شهر جیور ساختمانهای قدیمی زیادی وجود دارد. کلیسا ایگناتیوس لویولا از جاذبه های دیدنی جیور است.

پارک ملی هورتوباگی

پارک ملی هورتوباگی اولین پارک ملی مجارستان محسوب می‌شود. هورتوباگی بزرگترین چمنزار طبیعی در اروپا است. این پارک محل زندگی حیواناتی نظیر گاو، گاومیش و اسب است. گونه‌های مختلف پرندگان در این پارک زندگی کنند. از زیباترین مناطق این پارک یک پل بزرگ با نه قوس و یک آسیاب بادی به نام کارج است.

شهر دبرسن

شهر دبرسن مرکز فرهنگی مجارستان است. موسیقی در دبرسن جایگاه ویژه ای دارد. بزرگترین کلیسای پروتستان مجارستان در دبرسن واقع شده است. کارناوال سالیانه گل از جذابیت های این شهر است.

هویز

هویز بزرگترین دریاچه گرم در جهان متعلق به مجارستان است. شما می‌توانید در دریاچه هویز شنا کنید. از آب این دریاچه برای آب درمانی استفاده می‌شود. در این شهر جشنواره غذا و کنسرت در فضای باز برگزار می‌شود.

پارک ملی آگتلک

 پارک  ملی آگتلک از جاذبه های توریستی مجارستان است. غارهای زیادی در این پارک وجود دارند. غار استالاکتیت بزرگترین غار اروپا در این پارک قرار دارد. برگزاری کنسرت در غار باراد لا از جذابیتهای گردش در مجارستان است.

شهر پچ

شهر پچ شهر چند فرهنگی در مجارستان است. شهر پچ به خاطر حضور پناهندگان از طرف یونسکو شهر صلح نامیده شده است.  آب و هوای پچ معتدل است. موزه های متنوع و بناهای قرون وسطایی از  جاذبه گردشگری در شهر پچ هستند.

شهر سوپرون

شهر سوپرون یکی از زیباترین مناطق مجارستان است. سوپرون در جنگ جهانی دوم صدمات زیادی دید. بسیاری از بناهای قرون وسطایی سوپرون از آسیب جنگ در امان ماندند. پیاده روی در دامنه کوه های آلپ از جاذبه های سوپرون است.

ایگر

ایگر دومین شهر بزرگ مجارستان محسوب میشود. سبک بناهای این شهر باروک است. کلیسای جامع اپیسکوپال در ایگر قرار دارد. مرکز مذهبی مجارستان شهر ایگر است. مناره تورکو کوری و مناره ترکیه شمال در اروپا از زیباترین مناطق مجارستان در ایگر قرار دارند.

دریاچه بالاتن

دریاچه بالاتن از زیباترین مناطق مجارستان است. دریاچه بالاتن بزرگ ترین دریاچه آب شیرین اروپا است. جذاب ترین منطقه گردشگری در مجارستان دریاچه بالاتن است. حمام تاریخی بالاتنفورد و قلعه فستتیک از دیگر جاذبه های این شهر در مجارستان هستند.

بوداپست

بوداپست زیباترین منطقه مجارستان و پایتخت این کشور است. بوداپست از زیباترین شهرهای اروپاست. بزرگ ترین غار آبی در بوداپست قرار دارد. دومین عبادتگاه بزرگ یهودیان در پایتخت مجارستان است. سومین ساختمان بزرگ پارلمانی جهان متعلق به مجارستان و در بوداپست است. رود بزرگ دانوب از بوداپست در مجارستان میگذرد. 

پکس

پکس پنجمین شهر بزرگ مجارستان است. این شهر کوهستانی در مرز کراواسی قرار دارد. پکس از جمله شهر های چند فرهنگی در مجارستان است. شهر پکس از یونسکو لقب صلح دریافت کرده است. پکس از زیباترین مناطق مجارستان محسوب میشود. موزه های شگفت انگیز پکس برای گردشگران بسیار جذاب هستند. بناهای قرون وسطایی پکس از مقاصد گردشگران به شمار می آیند.

تپه گلرت

تپه گلرت از زیباترین مناطق مجارستان در شهر بوداپست است. نام تپه گلرت از نام یک اسقف گرفته شده است. از بالای تپه گلرت چشم انداز زیبایی از بوداپست دیده میشود.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران