سراب نیلوفر کرمانشاه
21 آذر 1397
کرمانشاه

سفر به سراب زیبای نیلوفر کرمانشاه

استان کرمانشاه ایران علاوه بر آثار تاریخی و باستانی بسیاری که در دل خود جای داده است دارای مناظر زیبای طبیعی بسیاری مانند سراب نیلوفر کرمانشاه می‌باشد. این دریاچه طبیعی پوشیده از گل‌های نیلوفر فراوانی است که زیبایی مبهوت کننده‌ای دارد و همه ساله مسافران و گردشگران زیادی برای تماشای مناظر طبیعی این دریاچه به این منطقه سفر می کنند .در این قسمت می‌خواهیم شما را بیشتر با این دریاچه آشنا کرده و اطلاعاتی در مورد روایات و افسانه هایی که در مورد سراب نیلوفر نقل شده است آشنا کنیم .

معرفی سراب نیلوفر کرمانشاه

سراب نیلوفر این دریاچه نیلوفری فوق العاده زیبا با منظره‌ای تماشایی در 20 کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه در ابتدای منطقه سنجابی در روستایی به همین نام قرار دارد. این دریاچه رؤیایی در دامنه کوه کماجار واقع شده است. دلیل نام گذاری این دریاچه به خاطر وجود گل‌های نیلوفر فراوانی است که در فصل بهار و تابستان در  این دریاچه روییده‌ و منظره‌ای خارق العاده را به وجود می آورند . همان گونه که می دانید گل نیلوفر از زمان‌های بسیار قدیم مظهر صلح و صفا بوده و بسیار مقدس بوده است. در فصول گرم سال گلهای زیبای نیلوفر از دل این دریاچه سر بیرون آورده‌اند و جلوه ای منحصر به فرد به این دریاچه می‌بخشند. دریاچه سراب نیلوفر مساحتی حدود 1331 هکتار را به خود اختصاص داده است و پهنه آبی بسیار زیبایی در استان کرمانشاه می باشد .

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

 سراب نیلوفر کرمانشاه

آب سراب نیلوفر از کجا تامین می‌شود

آب زلال سراب نیلوفر از چشمه‌هایی که در زیر این دریاچه وجود دارند تأمین می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های سراب نیلوفر  شفافیت و زلالی آب آن می‌باشد که شما به راحتی می‌توانید ته دریاچه و ساقه‌های نیلوفرهای آبی را مشاهده کنید.

آب دریاچه سراب نیلوفر در سال 90 خشک شد و این دریاچه دچار خشکسالی شد که تأسف همگان را برانگیخت اما در پی بارش‌هایی که بعد از آن انجام شد این سراب نیلوفری جانی دوباره گرفت و حیاط به آن بازگشت. اما همچنان این نگرانی وجود دارد که این دریاچه دوباره دچار کم آبی و خشکسالی شود.

خرید بلیط چارتر

 نیلوفر کرمانشاه

دسترسی به سراب نیلوفر کرمانشاه

بهترین مسیری که شما را می‌تواند به سراب نیلوفر برساند. گذر از کمربندی قسمت غربی کرمانشاه می‌باشد. از طریق کمربندی وارد بلوار دولت آباد شوید و بعد از طی مسافتی حدود 15 کیلومتر به روستای سراب نیلوفر رسیده و از دور منظره زیبای سرای نیلوفر کرمانشاه نیز قابل مشاهده خواهد بود.

kermanshah.marsh

دیدنی‌های سراب نیلوفر 

زمانی که به کرمانشاه سفر می‌کنید و برای تماشای سراب دیدنی نیلوفر به این منطقه می‌روید نیلوفرهای زیبای آبی منظره‌ای خیره کننده را رقم زده‌اند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. گل‌های نیلوفر از زیباترین گل‌ها بوده که دارای تقدس بسیار است و مظهر صلح و صفا و آرامش نیز می‌باشد.

در زمان بازدید از سراب نیلوفر شما می‌توانید از قایق هایی که برای گشت و گذار بر روی دریاچه تدارک دیده شده‌اند نیز استفاده کرده و تمامی نقاط این دریاچه زیبا را تماشاکنید. در زمان بازدید از سراب نیلوفر کرمانشاه سعی کنید با استفاده از دوربین تمامی تصاویر زیبا و مناظر دیدنی دریاچه و اطراف آن را به یادگار ثبت کنید.

خرید پرواز چارتر

kermanshah.city

اطلاعات کلی در مورد سراب نیلوفر کرمانشاه:
  • در مورد سراب نیلوفر افسانه‌های زیادی وجود دارد و در یکی از این افسانه‌ها نقل شده است که گنجینه‌ای بسیار ارزشمند از شاه ساسانی خسرو پرویز در اعماق این دریاچه پنهان شده است.
  • بهترین زمان برای سفر به کرمانشاه و بازدید از سراب نیلوفر  فصل بهار و تابستان می‌باشد در این زمان گل‌های نیلوفر آبی باز شده و منظره‌ای تماشایی را به وجود می‌آورند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. البته نباید از منظره زیبای این دریاچه در فصل پاییز نیز غافل بود برگ ریزان پاییز نیز در این دریاچه بسیار رؤیایی می‌باشد.
  • عمق سراب نیلوفر در بعضی از نقاط حدود 32 متر می‌باشد و غارهای زیر زمینی زیادی نیز در زیر این دریاچه قرار دارد.
  • سراب نیلوفر در سال 1387 به عنوان پنجاه و پنجمین اثر ملی در فهرست میراث فرهنگی ثبت شده است.
  • در اطراف این پهنه آبی بسیار تماشایی مکان هایی برای رفاه حال مسافران فراهم شده است که شما می توانید در این آلاچیق ها  استراحت کرده و از تماشای مناظر اطراف دریاچه لذت ببرید .

 سراب  کرمانشاه

 

نظرات کاربران