سراب گیان همدان
19 آذر 1397
همدان

یک روز خوب را در سراب گیان همدان سپری کنید

فهرست مطالب

سراب همدان

همدان مرکز جاذبه های طبیعی بکر و بی نظیر ایران است. چیزهایی که نمی توانید نظیرش را جای دیگری پیدا کنید. سراب گیان همدان دقیقا از همین نمونه هاست. یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های طبیعی همدان که می تواند یک روز خوب گردش در طبیعت را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر اهل طبیعت گردی هستید و یکی از دوستداران طبیعتید همراه دلتابان بیایید تا با بخش های مختلفی از سراب گیان همدان شما را آشنا کنیم.

سراب گیان همدان

این سراب یکی از چند سراب موجود در بخش های غربی کشور است. سراب گیان همدان در شهر نهاوند است و نام سراب از این رو بر آن ها نهاده شده است که به نوعی سرچشمه و منبع اصلی رودخانه  های زیادی هستند. از نظر جغرافیایی موقعیت سراب گیان همدان در هجده کیلومتری جنوب غربی نهاوند واقع شده است و فاصله ای دو کیلومتری با تپه باستانی گیان دارد که از این رو می توانید با سفر به این سراب هم از طبیعت لذت ببرید و هم گشتی نیز در تاریخ کهن شهر نهاوند بزنید. در اطراف این سراب زیبا درختان چنار کهن سالی وجود دارند که از قدمت زیادی برخوردارند.

همچنین سرآب گیان همدان توانسته است به عنوان سی و یکمین اثر طبیعی ملی به ثبت میراث فرهنگی برسد. واژه گیان در زبان نهاوندی به معنای جان می باشد که به معنای سراب جان است که نشان از اهمیت این سراب دارد که چگونه توانسته است برای مردم منبع رزق و برکت باشد.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

قیمت تور گرجستان

سراب گیان همدان

چگونه به سراب گیان  بروید

شاید برای کسانی که اولین بار به نهاوند سفر می کنند پیدا کردن این مسیر کمی دشوار باشد شما دو مسیر را می توانید برای رسیدن به سراب گیان  برگزینید. می توانید از مسیر جاده کرمانشاه سه راهی دزفول بروید و وقتی به روستای برزول رسیدید راه خود را ادامه دهید تا به سراب گیان برسید. همچنین می توانید از سمت نهاوند حرکت کرده و به میدان عارف برسید پس از آن مسیر روستای دهنو را در پیش بگیرید. پس از آن می توانید به آسانی به سراب گیان همدان برسید. به خاطر داشته باشید حتما نقشه همراه خود داشته باشید تا مسیرتان را گم نکنید.

رزرو هتل ارزان

sarab.hamedan

آبدهی سراب گیان 

این سراب فوق العاده در ثانیه یک متر مکعب آب دارد و در سال نیز آبدهی آن چیزی حدود 2500 لیتر در ثانیه می باشد. از همین رو به یکی از پرآب ترین چشمه های غرب کشور شهرت یافته است از آب سراب گیان برای مصارفی نظیر آشامیدن و کشاورزی استفاده می شود و میان اضافی آن نیز به سمت رودخانه گاماسیاب راهنمایی می شود.

خرید بلیط چارتر

hamedan

تپه گیان

تپه باستانی گیان که قدمتی طولانی دارد و به 3700  سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد دقیقا در دو کیلومتری سراب گیان قرار دارد. این تپه باستانی به مکانی برای اکتشافات و تحقیقات باستان شناسان تبدیل شده است. اگر اهل تاریخ و باستان شناسی هستید بازدید از تپه گیان برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

چه زمانی به سراب گیان همدان بروید

به صورت متوسط دمای آب سراب گیان پنج درجه سانتی گراد می باشد. پس یکی از گزینه های عالی برای سفر های تابستانی به شمار می آید. اگر می خواهید تا یک روز خوب را با چادر زدن کنار یک رودخانه پر آب و زیبا سپری کنید که دمای آب آن از گرمای تابستان بکاهد سراب گیان بهترین گزینه برای شما می باشد.

البته فقط به این جا ختم نمی شود. درختان و گل های زیبای اطراف سراب گیان در فصل بهار شکوفه می زنند و یک بهار زیبا را با منظره ای فوق العاده به ارمغان می آورند. البته می توانید پاییز را نیز فصلی زیبا برای رفتن به سراب گیان همدان انتخاب کنید زمانی که درختان با برگ های زرد و نارنجی منظره ای بی نظیر ساخته اند که می تواند به عنوان یک صحنه ماندگار در ذهن شما باقی بماند.

اما زمستان ها کمی قضیه متفاوت است آب رودخانه در برخی نقاط یخ می زند و به دلیل بارش برف نیز قسمت هایی از جاده یخ زده و مسدود می شود و کمی دسترسی به سراب گیان مشکل می شود. اما هنوز هم برای افراد مشتاق طبیعت این منظره نیز زیباست و می خواهند هر طور شده خود را برای دیدن زمستان سراب گیان همدان به این مکان برسانند.

سراب  همدان

همچنین سراب گیان در فاصله کمی از گامااسیاب قرار گرفته است پس بازدید از این منطقه زیبا را نیز از دست ندهید.

به خاطر داشته باشید در سفر به این سراب زیبا دوربین خود را جا نگذارید. دلتابان برای شما آرزومند سفری خوش و طبیعت گردی فوق العاده در دل سراب گیان همدان می باشد.

نظرات کاربران