محله جلفا اصفهان
24 آذر 1397
اصفهان

آشنایی با محله جلفا در شهر اصفهان

محله جلفا در اصفهان محلی مناسب برای علاقه مندان به تاریخ

جلفا محله ای است بسیار قدیمی در شهر اصفهان که یکی از پرترددترین محله های شهر اصفهان محسوب می‌شود، در این مطلب می‌خواهیم کمی بیشتر با محله جلفا اصفهان آشنا شویم تا علاقه مندان به سفر به شهر اصفهان بتوانند با آشنایی کاملی از محله جلفا اصفهان از این محل دیدن کنند.

محله جلفا اصفهان یک محله بسیار قدیمی در شهر اصفهان است که دارای بافتی قدیمی است و همین موضوع باعث شده است علاقه مندان به تاریخ و بافت های قدیمی بیشتر از این محله در شهر اصفهان دیدن کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌ های محله جلفا اصفهان این است که شما می توانید به راحتی در این محله پیاده روی کنید و از زیبایی های فوق العاده این محله نهایت استفاده را ببرید. محله جلفا اصفهان دارای فروشگاه ها و ساختمان های قدیمی بسیار زیادی است که باعث می‌شود تا توریست هایی که برای اولین بار از این محل دیدن می‌کنند شگفت‌زده شوند. معماری ساختمان هایی که در محله جلفا اصفهان قرار دارند معماری فوق العاده خاصی است که فقط در این منطقه می توانید آن را مشاهده کنید، بنابراین در سفر به شهر اصفهان بازدید از این منطقه را فراموش نکنید.

این بار برای سفر به اصفهان میتوانید روی رزرو بلیط هواپیما اصفهان همراه با رزرو بهترین هتل های اصفهان روی یک تور فوق العاده حساب کنید.

 محله جلفا اصفهان

محله جلفا و کلیساهای بی نظیر آن

محله جلفا اصفهان از آن محله های دیدنی است که هر توریستی با هر سلیقه‌ ای در سفر به شهر اصفهان حتما باید از آن دیدن کند. از جمله دیدنی های فوق العاده زیبای محله جلفا اصفهان  کلیساهای بی نظیر و بسیار زیبای این محله می باشد، در این محله کلیساهای بسیار زیادی واقع شده اند که می توانید با کمی پیاده روی آنها را پیدا کنید و از آنها دیدن کنید. کلیسای بیت اللحم و کلیسای وانک مشهورترین این کلیساها می باشند که سالانه توریست های بسیار زیادی از آنها دیدن می‌ کنند.

درون کلیسای بیت اللحم نقاشی های دیواری بسیار زیبا و شگفت انگیزی وجود دارد که برای علاقه ‌مندان به هنر خارق العاده می باشد. کلیسای وانک مشهورتر از کلیسای بیت اللحم است و در واقع می ‌توان این کلیسا را مهمترین کلیسای شهر اصفهان دانست که یکی از مراکز اصلی گردشگری در این شهر است، درون این کلیسا نیز فضایی فوق العاده آرام به همراه نقاشی های بسیار زیبا وجود دارد که می توانید از آنها دیدن کنید.

esfahan

جاذبه های تاریخی یا خرید؟

بسیاری از افرادی که از محله جلفا اصفهان بازدید می کنند همواره این سوال در ذهنشان پیش می آید که در این مرحله به بازدید از مناطق تاریخی بپردازند یا از مراکز خرید فوق العاده این محله خریدهای خود را انجام دهند؟ با جاذبه های تاریخی محله جلفا اصفهان آشنا شدیم اما نکته بسیار مهمی که درباره این محله باید بدانید این است که مراکز خرید متعددی در این محله وجود دارند که شما می توانید خریدهای خود را در آنها انجام دهید. از جمله مهمترین ویژگی های مراکز خرید در این مرحله این است که سبک و سیاق و معماری آنها همچون قدیم می باشد و حس بسیار خوبی را به شما در حین خرید می دهد. دلتابان به شما توصیه می کند حتی در صورتی که نمی خواهید از این مراکز، خرید کنید حتما از آنها دیدن کنید.

 محله جلفا اصفهان

زندگی ارامنه در محله جلفا

محله جلفا اصفهان یکی از محله های ارمنی نشین اصفهان بود که در همان سال‌ های نخست مهاجرت ارامنه به اصفهان ارمنی‌ها این محله را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کردند، از جمله کوچه هایی که ارامنه در آن اقامت داشتند می‌ توان به محله های میدان بزرگ، میدان کوچک، چهارسوق، قاراکل، هاکوپجان، سنگ تراش ها، تبریزی ها و ایروانی ها اشاره کرد که امروزه تنها دو محله تبریزی ها و ایروانی ها ارمنی نشین می باشند و سایر این محله ها مسلمان نشین شده اند.

 محله جلفا اصفهان

محله چارسوق

یکی از مشهورترین محله های اصفهان محله چهارسوق می باشد که توریست های بسیار زیادی سالانه از آن بازدید می کنند، این محله در گذشته های دور محله مربوط به صنعت گران بوده است که امروزه نیز می توانید آثاری را از این موضوع در این محل مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که از محله چهارسوق دیدن می‌کنند اعتقاد دارند که این محله دارای زیبایی های بسیار زیادی است که  باعث می شود شما با بازدید از آن شگفت زده شوید. این محله دارای جلوه های تاریخی فوق العاده زیبایی است که برای علاقه مندان به تاریخ می تواند بسیار جالب باشد، همچنین در این محله جاذبه های دیدنی و منحصر به فرد دیگری نیز وجود دارند که حتما باید از آنها دیدن کنید.

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران