پل طبیعت کیانپارس اهواز
24 آذر 1397
اهواز

پل طبیعت کیانپارس اهواز یک قطب توریستی

پل طبیعت کیانپارس اهواز

پل طبیعت کیانپارس اهواز از مناطق گردشگری و پر طرفدار در این شهر ایران  به شمار می رود. این پل یک واسط میان دو پارک لاله و ساحلی اهواز شناخته می شود. در ادامه بیشتر این مکان توریستی و گردشگری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شهر اهواز دارای جاذبه ها20ی گردشگری متنوعی است که یکی از مهم ترین آن ها رودخانه کارون می باشد. بر روی این رودخانه پل های متعددی بنا شده که هر کدام از جذابیت منحصربه فردی برخوردارند. پل طبیعت کیانپارس اهواز را می توان یکی از آن ها معرفی کرد که هر روزه از گردشگران و توریستهای داخلی و خارجی میزبانی می کند. نکته مهم در رابطه با این پل، موقعیت مکانی و جغرافیایی آن است که به جایگاه آن بر روی رودخانه کارون اهمیت ویژه ای بخشیده است.

با ایستادن بر روی این پل می توانید مناظر بسیار زیبا و مثال نزدنی را از نزدیک مشاهده کنید. کشتی های روی آب و قایق های کوچک و بزرگ را می توان مشاهده نمود. این پل سوژه ی بسیار مناسبی برای ثبت تصاویر عکاسان مبتدی و حرفه ای است. همچنان با دلتابان همراه باشید تا بیشتر با پل طبیعت در شهر اهواز آشنا شوید.

پل طبیعت کیانپارس اهواز

 

 موقعیت مکانی پل طبیعت کیانپارس

همان طور که در بخش ابتدایی این مطلب نیز عنوان کردیم پل طبیعت کیانپارس اهواز بر روی رودخانه ی شناخته شده ی کارون واقع شده و دارای موقعیت مکانی و جغرافیایی بسیار منحصر به فردی است. در شهر اهواز پارک های توریستی و تفریحی متعددی وجود دارند که از شناخته شده ترین آن ها می توان به دو پارک لاله و همچنین ساحلی اهواز اشاره کرد.

میان این دو پارک توریستی پل طبیعت کیانپارس بنا شده و به عنوان یک پل ارتباطی این دو پارک را به یکدیگر متصل می کند. با پیاده روی در پارک لاله می توانید خود را به پل کیانپارس برسانید و از روی پل گذر کرده و وارد پارک زیبا و ساحلی اهواز شوید. در بین مسیر بر روی این پل مناظر زیبایی را نیز می توانید به نظاره بنشینید.

پل طبیعت کیانپارس اهواز

 

دلیل بهره برداری پل طبیعت کیانپارس اهواز

پل کیانپارس به دلایل مختلفی بر روی رودخانه کارون بنا شده است که از مهم ترین دلایل این بهره برداری اتصال میان دو پارک لاله و پارک ساحلی اهواز است که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم. از دیگر دلایل احداث این پل ایجاد نشاط و همچنین توسعه فرهنگ ورزش کردن میان مردم می باشد.

پل طبیعت کیانپارس به عنوان یک مسیر پیاده روی نیز در میان اهالی این شهر شناخته می شود. از دیگر دلایل ساخت این پل زیبا ایجاد گذرگاهی برای عابرین پیاده می باشد. پل طبیعت کیانپارس اهواز با تمامی دلایلی که در بندهای قبلی در رابطه با بهره برداری این پل به آن ها اشاره شد یک مکان تفریحی و توریستی بی نظیر در این شهر محسوب می شود و این موضوع باعث جذب بیشتر توریست به این منطقه شده است.

ahvaz

 

ویژگی های پل طبیعت کیانپارس اهواز

در ساخت پل کیانپارس قبل از شروع پروژه موارد بسیاری مورد نقد و بررسی قرار گرفت که در بخش قبلی به برخی از آن ها به صورت خلاصه وار اشاره شد. در این بخش بیشتر به ویژگی های معماری این بنای گردشگری خواهیم پرداخت پس همچنان با دلتابان همراه باشید. افتتاح پل طبیعت کیانپارس در اهواز به سال 1392 بر می گردد.

پل طبیعت کیانپارس دارای طول پانصد و عرض پنج متری است که امکان پیاده روی را برای اهالی و عابرین فراهم نموده است. جالب است بدانید که در زمان طراحی این پل ایده های جالب و خلاقی مورد توجه طراحان آن قرار گرفته و نتیجه ی کار پلی زیبا و خیره کننده می باشد. از مصالح ساخت این پل لوله های انتقال آب است که مورد توجه سازندگان و معماران آن قرار گرفته است.

پل طبیعت کیانپارس اهواز

 

بهترین زمان سفر به پل طبیعت کیانپارس اهواز

برای گشت و گذار و پیاده روی پل طبیعت زمان خاصی مد نظر نخواهد بود چرا که در تمامی ایام سال می توان به این مکان گردشگری در شهر اهواز سفر کرد. ایام تعطیل نوروز و همچنین تابستان بیشترین مراجعه کننده در این مکان قابل رؤیت می باشند و این موضوع دلیلی است که بسیاری از توریست ها این زمان ها را برای سفر به اهواز انتخاب می کنند.

جالب است بدانید که در دو فصل پاییز و زمستان برخلاف بارش های فراوان و دمای پایین هوا، بسیاری از گردشگران خود را برای دیدن پل طبیعت کیانپارس اهواز به این شهر می رسانند. پل طبیعت کیانپارس در هر فصلی زیبا و دیدنی است، دلتابان پیاده روی بر روی آن را به شما عزیزان توصیه می کند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران