کاخ های زیبا و بی نظیر در شهر جیپور

با کاخ های زیبا و بی نظیر در شهر جیپور آشنا شوید

فهرست مطالب

شهر جیپور

شهر جیپور یا جایپور، پایتخت و بزرگ ترین شهر ایالت راجاستان در کشور هندوستان است. از سال 2011 این شهر دارای جمعیتی حدود 3 میلیون نفر بوده است که موجب شده جیپور به عنوان دهمین شهر پرجمعیت در کشور هندوستان شناخته شود. شهر جیپور به نام “شهر صورتی” شهرت دارد چرا که ساختمان های داخل شهر، همه به رنگ صورتی ساخته شده اند! جیپور در فاصله 268 کیلومتری از دهلی نو قرار دارد. آنچه از جاذبه های گردشگری شهر جیپور در کشور هندوستان نظر توریست ها و گردشگران را جلب کرده است، معماری خیره کننده و حیرت انگیز از ساختمان های شهر به ویژه کاخ ها و قصرهای سلطنتی آن می باشد. با ورود به جیپور به طور قطع به این نتیجه می رسید که این منطقه مانند یک شهر پادشاهی، پر زرق و برق و بسیار متفاوت است.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

کاخ ها و قصرهای زیبا در شهر جیپور

شهر صورتی، شهر جیپور دارای تاریخ سلطنتی بسیار کهنی می باشد. خاندان سلطنتی هنوز هم در برخی از ساختمان های این شهر سکونت دارند. مکان های اشرافی، هنوز هم در اطراف شهر پراکنده شده اند؛ بازدید از این شهر به معنای واقعی خود، یک تجربه توصیف ناپذیر است. در سفر به هندوستان، بازدید از شهر جیپور را به عنوان یک میراث سلطنتی از هند فراموش نکنید. کاخ ها و قصرهای این شهر، همه نمادی از یک فرهنگ متفاوت در شرق آسیا هستند.

کاخ ها و قصرهای زیبا در شهر جیپور
نمونه ای بهترین کاخ ها و قصرهای سلطنتی در شهر جیپور شامل کاخ Rambagh، قصر Samode، قصر سیتی، کاخ Amber، کاخ هاری ماهال (Hari Mahal)، کاخ راج ماهال و بسیاری موارد دیگر است. بی شک، تماشای این چنین کاخ های سلطنتی نه تنها جنبه تاریخ شناسی دارد بلکه از لحاظ هنر معماری و طراحی داخلی در نوع خود بی نظیر هستند.

[cn-suggest-posts sts=”کاخ هوا محل جیپور” stl=”https://deltaban.com/attraction/hawa-mahal-jaipur-india/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/ https://deltaban.com/flights/”]

1-کاخ آمبر (Amber Palace) ، از کاخ های جیپور

کاخ آمبر یکی از زیباترین و بزرگ ترین کاخ های سلطنتی در شهر جیپور هندوستان است. این کاخ زیبا در فاصله 24 کیلومتری از فرودگاه جیپور واقع شده است. برای ساخت این کاخ از سنگ های مرمر و تخته سنگ های قرمز رنگ استفاده شده است. نمای این کاخ شگفت انگیز به قدری زیبا است که از ان به عنوان یک سوژه عکاسی یاد می شود. اگر در نزدیکی دریاچه مائوتا (Maota) بایستید، منظره کاخ آمبر در دوردست ها خودنمایی می کند.

کاخ آمبر
کاخ آمبرف نمادی از یک زندگی سلطنتی شگفت انگیز در شهر جیپور است. درب های کاخ برای بازدید گردشگران از ساعت 8 صبح تا 5:30 دقیقه عصر باز می شود. این کاخ شامل یک موزه تاریخی با اشیای باستانی است. نورپردازی ویژه در اطراف کاخ به ویژه هنگام شب، این مکان را به یکی از رویایی ترین جاذبه های گردشگری شهر جیپور تبدیل کرده است.

2-کاخ سیتی (City Palace) ، از کاخ های جیپور

اگر به شهر جیپور سفر کردید می توانید یکی از معماری های خیره کننده را که تا به حال از یک بنای باستانی مشاهده نکرده اید، تماشا کنید! کاخ سیتی، سرزمین خاندان سلطنتی در این شهر ساخته شده است. این کاخ، محل سکونت بزرگ ترین خانواده سلطنتی ایالت راجاستان در هندوستان بوده است و در سال 1729 تا 1732 ساخته شده است. این کاخ، ترکیبی از موبارک ماهال و چاندرا ماهال است.

کاخ سیتی
معماری ساخت کاخ سیتی ترکیبی از هنر راجاستانی، مغولی و اروپایی است. زمانی که در سال 1727، “ساوای مانگ سینگ دوم” از اینجا به کاخ آمبر نقل مکان کرد، این کاخ مجدداً شهرت خود را به دست آورد. این کاخ در فاصله 13 کیلومتری از فرودگاه شهر جیپور قرار دارد و یکی از مهم ترین میراث فرهنگی هندوستان محسوب می شود.

3-کاخ رامباغ (Rambagh Palace) ، از کاخ های جیپور

یکی دیگر از زیباترین و بزرگ ترین کاخ های شهر جیپور، کاخ رامباغ است. این قصر سفید وصف ناپذیر در فاصله 8 کیلومتری از شهر قرار دارد. محل سکونت مهاراجه شهر جیپور، هم اکنون به یکی از بهترین تاج هتل های شهر مبدل شده است.

کاخ رامباغ

ساخت این کاخ در سال 1835 آغاز گشت و در طول زمان به یک شکارگاه تبدیل شد. در قرن بیستم، کاخ رامباغ به عنوان یک مکان سکونت مخصوص خاندان سلطنتی مهاراجه ساوای سینگ دوم مورد استفاده قرار گرفت. در حال حاضر، یکی از زیباترین هتل های هندوستان در این مکان قرار دارد و اگر شما به شهر جیپور سفر کردید حتماً باید از کاخ را از نزدیک تماشا کنید. این کاخ در فاصله 11 کیلومتری از فرودگاه جیپور قرار گرفته است.

4-کاخ راج ماهال (Rajmahal Palace)

کاخ راج ماهال یکی از زیباترین کاخ های شهر جیپور است که به خاندان مهاراجه سینگ دوم تعلق داشته است. این قصر زیبا هم اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری شهر برای توریست ها مدبل گشته است. این کاخ در فاصله 10 کیلومتری از فرودگاه شهر جیپور قرار دارد.

کاخ راج ماهال از کاخ های شهر جیپور
5-کاخ سامودی (Samode Palace)

هنر و معماری را در کنار یکدیگر می توانید در کاخ سامودی در شهر جیپور تماشا کنید. این کاخ در قرن ششم متعلق به یک خاندان سلطنتی به نام “زامیندارز” بوده است.در اوایل قرن نوزدهم، معماری کاخ به رهبری فردی به نام “راوال بِریسال”، به صورت ترکیبی از معماری و هنر مسلمانان و هنر راجپوتی تزئین شد. سالن های آینه کاری شده، نمونه ای از این معماری بی نظیر است.

کاخ سامودی از کاخ های شهر جیپور

در سال 1987، این کاخ زیبا به هتل کاخ سامودی مبدل شد که یکی از جاذبه های گردشگری شهر جیپور نیز به شمار می رود. این کاخ در فاصله 56 کیلومتری از فرودگاه شهر واقع شده است.

6-کاخ هاری ماهال (Hari Mahal Palace)

یکی از زیباترین کاخ های شهر جیپور، کاخ هاری ماهال، محل سکونت خاندان سلطنتی “راجادهیراج هاری سینگ” از خانواده “آچرول” می باشد. نیمی از این کاخ به عنوان میراث فرهنگی راجاستان ثبت شده است. کاخ هاری ماهال در فاصله 60 کیلومتری فرودگاه شهر جیپور قرار دارد.

کاخ هاری ماهال از کاخ های شهر جیپور

7-کاخ هاوا ماهال (Hawa Mahal Palace)

کاخ هاوا ماهال با نام قصر باد در شهر جیپور شناخته می شود و یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری است که می توانید از نظر معماری تماشا کنید. همینکه در کنار دیواره های قصر بایستید، شما را به دوران پادشاهان مهاراجه در هندوستان خواهد برد!

کاخ هاوا ماهال از کاخ های شهر جیپور
این کاخ زیبا و رویایی در سال 1798 ساخته شده است. در نمای ظاهری، این کاخ دارای پنج طبقه است و با پنجره های زیادی تزئین شده است. این کاخ در حال حاضر، یکی از جاذبه های گردشگری شهر جیپور شناخته می شود. از ساعت 9 صبح تا 4:30 عصر می توانید برای بازدید از این کاخ اقدام کنید. کاخ هاوا ماهال در فاصله 12کیلومتری از فرودگاه جیپور واقع شده است.

8-کاخ جال ماهال (Jal Mahal)

کاخ جال ماهال در فاصله 20کیلومتری از فرودگاه بین المللی شهر جیپور قرار دارد و یکی از زیباترین کاخ های سلطنتی شهر است. از ساعت 9 صبح تا 5 عصر می توانید برای بازدید از این کاخ بروید. کاخ جال ماهال به گونه ای ساخته شده است که گویی بر روی آب های دریاچه، شناور مانده است. قدم زدن در اطراف دریاچه و تماشای نمای جذاب این کاخ، احساس وصف ناپذیری است که باید آن را تجربه کنید. زمانی که پرتوهای خورشید بر روی امواج متلاطم دریاچه می تابد و ماسه های روان ساحل دریاچه را گرم می کند، این حس ناب را باید از نزدیک، لمس کرد!

کاخ جال ماهال از کاخ های شهر جیپور
کاخ جال ماهال در میان یک دریاچه زیبا، سوژه عکاسی بسیار مناسبی برای علاقه مندان به شگفتی های معماری باستان است. با سفر به ایالت راجاستان در هندوستان می توانید تمام این کاخ های سلطنتی را از نزدیک نظاره گر باشید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران