خاص ترین سوغاتی های ایتالیا

خاص ترین سوغاتی های ایتالیا

آشنایی با سوغاتی های ایتالیا 

سوغاتی های ایتالیا ،افرادی که به کشور ایتالیا می روند مایل هستند تا در مورد خاص ترین سوغاتی های ایتالیا اطلاع داشته باشند که بیشتر افراد مایل هستند حتی برای یکبار هم که شده به این کشور بروند و بتوانند از نزدیک شهرهای زیبای آن را مشاهده کنند. البته زمانی که شما به یک کشوری می روید باید از سوغاتی های آن هم مطالع باشید. به همین دلیل در ادامه برخی از مشهورترین سوغاتی های ایتالیا را نام می بریم.
قبل از اینکه سوغاتی های ایتالیا را نام ببریم، شما باید بدانید که دو مورد از خوراکی های این کشور را حتما تست کنید و از طعم آن لذت ببرید. چرا که پنیر و پاستا مخصوص کشور ایتالیا می باشد و اولین بار در این کشور تولید شده اند. پس بدین ترتیب بدون شک فراموش نکنید که این دو خوراکی لذیذ را حتما امتحان کنید.

معرفی سوغاتی ها

همانطوری که بیان کردیم بیشتر افرادی که به کشور ایتالیا می روند مایل هستند تا در مورد سوغاتی های ایتالیا اطلاعات بیشتری داشته باشند. آنها باید با آگاهی کامل خریدهای خود را انجام دهند و به سراغ وسایل اضافی که می توانند آنها را در کشورهای دیگر هم پیدا کنند نباشند. در ادامه برخی از سوغاتی های ایتالیا را نام می بریم.

1. لباس هایی با بهترین برندهای دنیا 

یکی از معروفترین سوغاتی های ایتالیا لباس هایی می باشد که شما می توانید آنها را در برندهای مختلف دنیا و با قیمتی مناسب در ایتالیا پیدا کنید. شهر میلان یکی از شهرهای ایتالیا می باشد که آن را به عنوان مرکز مد اروپا می شناسند.بیشتر برندهای مد دنیا در لباس و لوازم آرایشی در این شهر فعالیت گسترده ای دارند و محصولات خود را با قیمتی بالاتر به کشورهای دیگر صادر می کنند. هرچند که قیمت آنها به طور کلی بالا می باشد.

به افرادی که قصد دارند در کشور ایتالیا به گردشگری بپردازند توصیه می کنیم که اگر شرایط مالی مناسبی دارند حتما از لباس ها و لوازم آرایشی های برند کشور ایتالیا خرید کنند، چرا که این لباس ها از آنجایی که در قلب کشور ایتالیا تولید می شود دارای بهترین کیفیت می باشد.

لباس های ایتالیایی

[cn-suggest-posts sts=”جاذبه های گردشگری مورانو ایتالیا” stl=”https://deltaban.com/attraction/tourist-attractions-murano-italy/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

2. چرم 

یکی از بهترین سوغاتی های ایتالیا محصولات چرمی مانند کیف دستی، کمربند، کیف پول، کفش و دستکش می باشد از برند توسکانی است، که چرم های تولید شده آنها بسیار با کیفیت می باشد.شما می توانید چرم ایتالیا را به خانم ها و آقایانی که خوش سلیقه هستند هدیه دهید، البته قیمت آن مقداری بالا می باشد ولی به طور کلی به قدری جنس آن عالی است که ارزش خرید کردن را دارد.این چرم های معروف را می توانید در شهر فلورانس، و یا روما و میدان ریپابلیکا تهیه کنید و به عنوان بهترین سوغاتی های ایتالیا به کسانی که دوست دارید هدیه دهید.


3. عطر :

یکی دیگر از مشهورترین سوغاتی های ایتالیا که مانند لباس های آن دارای کیفیت بسیار عالی می باشد عطرهای آن می باشد. بیشتر برندهای مشهوری که در تولید عطر فعالیت دارند در این کشور هستند و محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کنند. البته برخی از عطرهایی که در این کشور وجود دارد و شما می توانید آنها را تهیه کنید، عطرهایی می باشند که از عصاره گل ها و گیاهان تولید می شوند که آنها را می توانید در برخی از فروشگاه های شهر رم پیدا کنید.

عطر ایتالیایی
4. چاقو :

یکی دیگر از سوغاتی های ایتالیا که بسیار اصیل می باشد و شما می توانید برای دوستان خود آن را تهیه کنید چاقو می باشد. چاقوهای ایتالیا به قدری تیز و برنده می باشد که شما می توانید از آنها در مجموعه چاقوهای خود هم داشته باشید.از آنجایی که این چاقوها از عاج گراز وحشی ساخته می شوند فوق العاده تیز می باشند و کیفیت بسیار عالی دارند. قیمت این چاقوها به علت کیفیت بسیار عالی که دارند نسبت به چاقوهای دیگر گران تر می باشد. البته قیمت آنها بستگی به موادی که در آنها به کار رفته و همچنین مدل آنها هم بستگی دارد.

انواع سوغاتی ایتالیا
5. شیشه های مورانو :

یکی از محصولات بسیار زیبا و کیمیایی که در این کشور تولید می شود ولی در موج جهانی سوغاتی های ایتالیا قرار نگرفته است شیشه های مورانو می باشد. هر قطعه از این شیشه ها بسیار منحصر به فرد می باشد و شما اگر یکی از آنها را تهیه کنید مطمئن باشید که آن را در جایی دیگر نخواهید دید چرا که دست ساز می باشند و بسیار در ساخت آنها دقت می شود. این سوغاتی یکی از قدیمی ترین محصولات کشور ایتالیا می باشد و از سال 982 میلادی در شهر ونیز تولید می شده است، بنابراین اگر شما می خواهید یکی از قدیمی ترین سوغاتی های این کشور را داشته باشید و برای دوستان خود تهیه کنید شیشه های مورانو بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. شیشه های مورانو در وسایل گوناگونی مانند، فنجان، گلدان، چراغ، زیورآلات، ساعت و … به کار می رود.

شیشه های مورانو از سوغاتی های ایتالیا

6. سرامیک و سفال 

یکی از قدیمی ترین آثاری که در بیشتر کشورهایی که دارای قدمت بالایی هستند وجود دارد سرامیک ها و سفال های دست ساز می باشند. شما می توانید در بیشتر شهرهای ایتالیا سرامیک ها و سفال های دست سازی را تهیه کنید که بسیار زیبا و منحصر بفرد می باشد. بیشتر سفال ها و سرامیک هایی که رنگارنگ هستند و دقت بیشتری روی آنها به کار رفته است در شهر فلورانس تولید می شوند و در این شهر کارگاه های بسیاری وجود دارد. طرح هایی که در این سفال ها به کار می رود بسیار خاص و زیبا هستند.

سرامیک و سفال از سوغاتی های ایتالیا
7. کتاب عکس

کتاب های عکس که در کشور ایتالیا وجود دارد یکی از بهترین سوغاتی های ایتالیا می باشد که جایگزینی بسیار مناسب و ارشمندتری نسبت به کارت پستال ها این کشور می باشد. بسیاری از افرادی که به کشورهای مختلف سفر می کنند مایل هستند تا خاطره ای از آن کشور را همراه خود داشته باشند، انتخاب این کتاب ها یکی از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید برای زنده نگه داشتن خاطرات خود در کشور ایتالیا داشته باشید. عکس هایی که در این کتاب ها وجود دارد توسط افراد بومی هر منطقه ای که در کشور ایتالیا وجود دارد گرفته شده است. شما در این کتاب ها می توانید تمامی عکس های مکان های مختلف کشور ایتالیا را مشاهده کنید و همراه خود داشته باشید.

کتاب عکس از سوغاتی های ایتالیا
8. رومیزی پروجا :

یکی از سوغاتی های ایتالیا که باید آن را تهیه کنید رومیزی پروجا می باشد. این کشور رومیزی های متنوعی را تولید می کند ولی رومیزی های پروجا از جمله رومیزی هایی می باشد که قدمت آن بسیار زیاد است و به قرن دوازدهم باز می گردد، از این رو یکی از معروف ترین سوغاتی های این کشور محسوب می شود.پارچه ای که در ساخت این رومیزی به کار می رود لنین می باشد که آن را در طرح های مختلف هندسی، شکل حیوان و انسان و … تولید می کنند. این رومیزی ها سنتی می باشند و به قدری در بین مردم این کشور محبوبیت دارند که بیشتر نقاش های معروف دنیا در این رومیزی ها طرح های خود را به کار برده اند.

رومیزی پروجا ایتالیا

نظرات کاربران