تور کیش

خرید خانه درکیش

فهرست مطالب

خرید خانه در کیش

جزیره کیش تنها 92 کیلومتر مربع وسعت دارد. با این وجود بخش بزرگی از سرمایه گذاری های مختلف کشور از جمله سرمایه گذاری خرید ملک در  کیش صورت می گیرد. خرید خانه در کیش به یکی از دلایل سرمایه گذاری  یا خرید برای زندگی انجام می گیرد. در این مطلب قصد داریم به طور مفصل در رابطه با موضوع خرید مسکن در جزیره کیش توضیح دهیم تا بتوانید با دید بازتری نسبت به این موضوع اقدام نمائید.

 

خرید خانه در کیش

 

اگر به سفر های داخلی علاقمندید ، تور  لحظه آخری مشهد میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد . مشهد شهری زیارتی ، سیاحتی است که سفر به آن شهر قطعا جذابیت های زیادی را به همراه خواهد داشت.

دلایل رونق خرید خانه در کیش

سالانه حدود یک ونیم میلیون گردشگر به کیش سفر می کنند بنابراین اوضاع خوب گردشگری در این منطقه، دلیل اصلی بالا رفتن ارزش منطقه ای کیش می باشد.

وجود چندین دانشگاه برتر کشور در منطقه کیش ، رفت و آمد تاجران در جهت واردات کالا و ترخیص از گمرک، برگزاری جشنواره های فصلی، داشتن صرفه اقتصادی خرید مسکن با قیمت ریال ؛ نسبت به قیمت های نجومی سرمایه گذاری مسکن در خارج از کشور و … دلایل اصلی خرید خانه در کیش و سرمایه گذاری در این زمینه می باشند.

خرید خانه در کیش

 

انواع مناطق مسکونی در کیش

به طور کلی مناطق مسکونی کیش شامل چهار دسته می باشند:

  • شهرک صدف کیش (این منطقه شامل ساختمان هایی چند فاز می باشد و تعداد زیادی مجتمع را در خود جای داده است.)
  • شهرک سفین کیش
  • مجتمع های مسکونی (این مجتمع ها به صورت پراکنده در نقاط مختلف کیش احداث شده اند)
  • برج های مسکونی کیش

برج های مسکونی کیش در مناطق ساحلی یا در منطقه اصلی شهر کیش احداث شده اند و به لحاظ ساخت و ساز دارای استانداردهای بالایی هستند .

امکانات رفاهی و خدمات بسیار مطلوب برج های مسکونی در کیش وجه تمایز آن با دیگر بناهای احداث شده در کیش می باشند. این مجموعه ها معمولا دارای امکاناتی از قبیل سالن های ورزشی ، همایشی، مراکز خدماتی، مراکز تجاری، استخر و خدمات دیگری از این قبیل می باشند.

 

 

ضوابط ساختمانی درکیش

ضوابط ساختمانی در کیش بسیار مورد اهمیت هستند. این ضوابط توسط سازمان منطقه آزاد کیش که استانداردهای معماری مدرن را در نظر گرفته است تعیین شده و بایستی حتما به آن ها عمل شود.

برای مثال ساختمان های بالای 3 طبقه در کیش حتما باید آسانسور داشته باشد و استانداردهای آسانسور هم به خوبی روی این منازل اعمال شود.

از طرف دیگر اینکه در همه مناطق امکان ساخت خانه در کیش که بالای 3 طبقه هم باشد وجود ندارد. برای مثال در حال حاضر در فاز هفتم شهرک صدف کیش تنها می توان ساختمان هایی تا 3 طبقه احداث کرد.

تعداد پارکینگ ها در منازل یا ساختمان های تجاری کیش تعیین کننده تعداد واحدهای ممکن می باشند و نمی توان برای واحدی پارکینگ در نظر نگرفت.

ظاهر منازل در کیش موضوع بسیار مهمی جهت دریافت پایان کار برای ساخت و ساز می باشد. خانه های جدید باید تا حدودی هماهنگی با نما و سبک سایر ساختمان های منطقه داشته باشد. دلیل اصلی این امر موقعیت گردشگری جزیره کیش و پربازدید بودن آن می باشد.

دیوارهای دور خانه ها در کیش حداکثر 130 متر هستند و این موضوع علاوه بر بحث زیبایی شناختی و هارمونی منازل، نمادی از امنیت بالا در کیش نیز هست. این موضوع در تمامی خانه های کیش کاملا مشهود است.

قابل ذکر است که در صورتیکه شما منزل آماده ای را در کیش رهن کنید قانون رهن در کیش این است که منازل مبله و با تمام وسایل مورد نیاز زندگی ارائه می شوند. در بسیاری از موارد فروش و خرید خانه در کیش نیز این قانون صدق می کند.

 

خرید خانه در کیش

سند مالکیت ملک در کیش چگونه است؟

یکی از مواردی که به هنگام خرید ملک در کیش باید با آن آشنایی داشته باشید سند مالکیت خانه و آپارتمان در کیش است که کمی با روال ثبت سند در دیگر شهرهای ایران متفاوت می باشد .

در کیش بر خلاف سایر مناطق ایران دو مرجع اصلی برای ارائه سند رسمی مالکیت ملک وجود دارد:

  • سازمان منطقه آزاد کیش
  • اداره ثبت اسناد و املاک کیش

   سازمان منطقه آزاد کیش، مسئول چگونگی اداره جزیره کیش می باشد. واگذاری زمین های کیش برای احداث بنا نیز از اختیارات سازمان منطقه آزاد کیش می باشد.

مالکان می توانند پس از دریافت گواهی پایان کار به این اداره مراجعه کرده و درخواست اخذ سند مالکیت دهند. این سند کاملا رسمی و قانونی بوده و حتی می توان برای دریافت وام بانکی نیز، با این سند اقدام نمود.

ثبت سند در اداره ثبت اسناد و املاک کیش هم مطابق سیر ثبت در تمامی ادارات ثبت سند کشور می باشد. پروسه انجام این نقل و انتقال حدود چند روز طول می کشد و نسبت به ثبت سند خرید خانه در کیش در سازمان منطقه آزاد کیش کمی وقت گیرتر است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

 

 

نظرات کاربران