هواپیماهای ایرلاین امارات

چه هواپیماهایی در ایرلاین امارات استفاده می شود

آشنایی با ایرلاین امارات

ایرلاین امارت یکی از مشهور ترین ایرلاین ها در دنیا می باشد. ویژگی های زیادی سبب شده است تا این عنوان در اختیار اماراتی ها قرار بگیرد. بد نیست برای آشنایی بیشتر با این ایرلاین ابتدا به سراغ بررسی هواپیماهای ایرلاین امارات برویم. در ادامه با دلتابان بررسی خواهیم کرد که این ایرلاین از چه هواپیماهایی استفاده می کند و ویژگی های منحصر به فرد هر یک از آن ها چیست.

بلیط ماهان 

تاریخچه هواپیماهای ایرلاین امارات

ایرلاین امارات کار خود را در ابتدا با جا به جایی خانواده سلطنتی دبی در مارس 1985 آغاز کرد. در ابتدا امر هواپیماهای ایرلاین امارات بوئینگ 727 بود که سپس به آخرین نسخه بوئینگ در آن زمان تغییر نمود و تبدیل به بوئینگ 737 گردید. بعد از آن نیز نسل ایرباس ها به وجود آمدند که این ایرلاین شروع به خدمت گرفتن ایرباس A300 نمود. البته این ایرباس از شرکت هواپیمایی پاکستان خریداری شده بود که در سال 1987 برگشت داده شد. بعد از آن هواپیماهای ایرلاین امارات شروع به سرویس دهی به صورت بدون توقف به شهر لندن نمودند که تاریخ آن به جولای 1987 برمی گردد که همزمان بود با خرید دو ایرباس جدید A310 توسط این ایرلاین.

بعد از آن نیز این ایرلاین شروع به گسترش خطوط پروازی و همچنین افزایش تعداد ایرلاین های خود نمود. در سال 1994  به تعداد 18 ایرباس رسید که البته تا امروز همگی آن ها دیگر بازنشسته شده اند. در کنار این تعداد ایرباس دو فروند هواپیمای بوئینگ 777 نیز از سال 1992 در این ایرلاین وجود داشتند که با این تعداد تقریبا امارات توانست به یکی از مطرح ترین ایرلاین ها در سطح جهان تبدیل شود.

تاریخچه ایر لاین ها

گسترش هواپیماهای ایرلاین امارات

در ژوئن 2003 ایرلاین امارات تصمیم بر گسترش هر چه بیشتر ناوگان هوایی خود گرفت در این سال بود که  شرکت هواپیمایی امارات در نمایشگاه هوایی پاریس 71 هواپیما خریداری نمود که قیمت آن بالغ بر 19 میلیارد دلار آمریکا برآورد گردید. در واقع در لیست خرید این شرکت می توانید تنوع بالایی از هواپیماها را شاهد باشید که همین امر توانست یکی از سکو های پیشرفت در بین سایرین شود.

همچنین کار به اینجا ختم نشد در نوامبر همان سال این شرکت دوباره سفارش خرید 41 ایرباس را ثبت نمود که خود توانست به یک رکورد تاریخی در بین سایر شرکت های هواپیمایی تبدیل گردد. مجدد برای نوسازی در هواپیماهای ایرلاین امارات در 2005 42 بوئینگ 777 خریداری شد که این تعداد از سفارش برای این نوع هواپیما خود یک رکورد جدید به شمار رفت. از سال 2005 تاکنون در نمایشگاه های مختلف هوایی اقدام به خرید هواپیماهای جدید نموده است.

گسترش هواپیماها

تعداد هواپیماهای ایرلاین امارات

در واقع رقم شگفت انگیز تعداد هواپیماهای ایرلاین امارات به عدد 258 رسیده است. به این معنا که این ایرلاین تقریبا توانسته است بیشتر رقبا خود را در بین ایرلاین های دیگر شکست بدهد و با تعداد هواپیماهای بیشتر و خطوط پروازی بیشتر درآمد هنگفتی را نیز کسب نماید. همچنین هواپیماهای ایرلاین امارات سه گروه می باشند(109 ایرباس A380، 10 عدد بوئینگ 777 200LR و 139 بوئینگ 777 مدل 300ER (. همچنین 203 هواپیماهای ایرلاین امارات نیز سفارش داده شده اند که به محض تحویل به تعداد کل هواپیماهای ایرلاین امارات اضافه خواهند شد.

ویژگی هواپیماهای ایرلاین امارات؛ بوئینگ 777

یکی از مورد استفاده ترین هواپیماهای ایرلاین امارات بوئینگ 770 می باشند که در دو مدل مختلف فعال می باشند. ویژگی این هواپیما در ابعاد بزرگ آن و تعداد زیاد مسافران آن می باشد. این هواپیما گنجایش 314 تا 396 مسافر را دارا می باشند. همچنین به خاطر ابعاد بزرگ هواپیما بخش های مختلفی نیز می توان در قسمت فرست کلاس و نوع کاری آن پیدا کرد که باعث می شود سفر راحتی را تجربه نمایید.

ویژگی های هواپیماها

ویژگی های هواپیماهای ایرلاین امارات؛ ایرباس A380

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد تعداد 109 ایرباس 380 در بین هواپیماهای ایرلاین امارات وجود دارند که یکی از بهترین هواپیماهای حال حاضر جهان در بین هواپیماهای مسافربری می باشد. کابین این نوع از هواپیما ها مساحتی در حدود 550 متر مربع دارد که می تواند برای 525 مسافر به راحتی فضای کافی برای نشستن را ایجاد نماید. همچنین در سه کلاس بندی متفاوت این ایرباس ها قرار دارند که در نوع اقتصادی آن ها می توان تعداد مسافرین را به 853 نیز افزایش داد. از همین رو یکی از پرکاربردترین هواپیما ها در بین  ایرلاین ها این نوع ایرباس می باشد که دلیل آن نیز گنجایش بالای آن برای یک ایرلاین شلوغ نظیر الامارات می باشد.

هواپیماهای ایرلاین امارات

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران