پرواز های استانبول
8 اردیبهشت 1399
دسته‌بندی نشده

معرفی پرواز های منتهی به استانبول

پرواز های منتهی به استانبول

استانبول یکی از آن شهر هایی است که در هر روز از سال، دیدن دارد. طبیعت بکر و مناظر منحصر به فرد این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی، استانبول را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.به همین دلیل، پرواز های منتهی به استانبول در سراسر جهان، طرفداران بسیاری دارد. ایران هم از این قاعده مستثنی نیست.خیلی از هموطن های ما تعطیلات خود را در این شهر رویایی می گذارنند. به همین دلیل تصمیم گرفتم در مورد اطلاعات کلی پرواز از شهر های مختلف کشور مان به استانبول ترکیه را مطرح کنم.

در صورتی که برنامه سفر به این شهر را در پیش دارید، خواندن این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

ایرلاین های پرواز های منتهی به استانبول

در ایران و سراسر جهان، ایرلاین های مختلفی هستند که پرواز به استانبول را در برنامه خود دارند. بلیط بعضی از پرواز های منتهی به استانبول، ارزان و بعضی دیگر، کمی گران تر هستند.این اختلاف قیمت ها به نوع هواپیما، کلاس پروازی، ساعت پرواز و عوامل مختلف دیگری بر می گردد. از آنجایی که تعداد ایرلاین ها و پرواز های منتهی به استانبول کم نیست، دست شما برای انتخاب بلیط مناسب باز هست.

پرواز های استانبول

مدت زمان پرواز های منتهی به استانبول

همانطور که می دانید، مدت زمان پرواز از شهر های مختلف به استانبول، متفاوت است. این زمان می تواند بر اساس شرایط جوی و آب و هوایی تغییر کند.در کشور ما، 13 فرودگاه بین المللی وجود دارد. از طرفی، استانبول یکی از شهر های پر تردد و محبوب برای ایرانیان هست.به همین دلیل، بیشتر فرودگاه های بین المللی کشور، پرواز به استانبول را در برنامه روزانه خود دارند. در ادامه، لیست فرودگاه های بین المللی و مدت زمان پرواز از آن ها به شهر استانبول را عنوان می کنم.

  • فرودگاه بین المللی آبادان

فاصله شهر های آبادان و استانبول از یکدیگر حدود 2100 کیلومتر است. به این ترتیب، مدت زمان پرواز از آبادان به استانبول، حدود 3 ساعت محاسبه می شود.

  • فرودگاه بین المللی اهواز

فاصله میان شهر های اهواز و استانبول، حدود 2060 کیلومتر هست. مدت زمانی که برای پرواز از اهواز به این شهر تخمین زده می شود، 2:57 است.

  • فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی، کرمانشاه

از آنجایی که دو شهر کرمانشاه و استانبول، 1750 کیلومتر فاصله دارند، مدت زمان پرواز از کرمانشاه به استانبول، حدود 2 ساعت و 30 دقیقه است.

  • فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

فاصله هوایی اصفهان و استانبول 2215 کیلومتر و مدت زمان تخمینی پرواز بین این دو شهر، حدود 3 ساعت و 10 دقیقه است.

  • فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

فاصله تقریبی هوایی مشهد و استانبول 2700 کیلومتر است. کوتاه ترین زمان برای پرواز از مشهد به استانبول، حدود 3 ساعت و 50 دقیقه تخمین زده می شود.

  • فرودگاه بین المللی اردبیل

استانبول و اردبیل، 1410 کیلومتر فاصله هوایی با یکدیگر دارند. برای پرواز کردن از اردبیل به استانبول، به طور تقریبی 2 ساعت در آسمان خواهید بود.

  • فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران

روزانه پرواز های زیادی از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد استانبول انجام می شود. مدت زمان پرواز میان این دو شهر حدود 3 ساعت و 30 دقیقه تخمین زده می شود.

  • فرودگاه بین المللی بندرعباس

فاصله هوایی بندرعباس و استانبول، حدود 3000 کیلومتر بوده و پرواز بین این دو شهر، 4 ساعت و 10 دقیقه طول می کشد.نا گفته نماند که تمام مدت زمان هایی که عنوان کردم، تقریبی هستند. زیرا مدت و کیفیت پرواز ها رابطه مستقیمی با شرایط جوی دارد.همانطور که می دانید، در صورتی که شرایط آب و هوایی، متغیر و ناپایدار باشد، بازه زمانی پرواز نیز افزایش می یابد.لازم است بگویم که فقط شهر هایی که اطلاعات پرواز از آن ها مطرح شد، برنامه پرواز به استانبول را ندارند. بلکه در برنامه فرودگاه های جزایر کیش و قشم نیز پرواز های منتهی به استانبول دیده می شود.

استانبول

بلیط چارتری یا سیستمی؟

برای سفر کردن به استانبول ، هم بلیط های چارتری به فروش می رسند و هم بلیط های سیستمی. نوع بلیط، تاثیری در نوع هواپیما یا کیفیت پرواز ندارد.از تفاوت هایی که بین بلیط های چارتری و سیستمی دیده می شود، هزینه بلیط است. به طور معمول، قیمت بلیط های چارتری کم تر از سیستمی هست.دلیل این موضوع به پیش خرید شدن بلیط های چارتری بر می گردد. فروشندگان بلیط ها برای تکمیل شدن ظرفیت پرواز، سعی می کنند قیمت بلیط ها را تا حد امکان کاهش دهند. همینطور کلاس های پروازی مختلف در هر دو نوع بلیط به فروش می رسند. بنابراین شما می توانید بهترین بلیط را برای سفر به استانبول، تهیه نمایید.

فرودگاه های استانبول

از آنجایی که روزانه حجم زیادی از مسافران و گردشگران به این شهر سفر می کنند، پرواز های متعددی به استانبول انجام می گیرد.در سال های پیش، کنترل کردن ترافیک های پروازی و شهری استانبول، آنقدر ها هم سخت نبود. با این حال و به مرور زمان، مدیریت حجم گسترده مسافرت ها کمی مشکل شد.به همین دلیل علاوه بر فرودگاه قدیمی شهر، یک فرودگاه جدید نیز تاسیس شد. در حال حاضر، دو فرودگاه “آتاتورک” و “صبیحه گوکچن” مقصد پرواز های منتهی به استانبول هستند.همانطور که می دانید، تعداد پرواز های منتهی به این شهر، روز به روز بیشتر می شود. به همین دلیل، با وجود این دو فرودگاه در استانبول همچنان مشکلات سابق وجود دارند.

خبر خوب اینکه پروژه ساخت فرودگاه جدید این شهر استارت خورده و طبق پیش بینی ها تا 10 سال آینده به بهره برداری می رسد.این فرودگاه در کنار دریای سیاه بنا می شود و پس از افتتاح، جایگزین فرودگاه آتاتورک خواهد بود. به این ترتیب، عمر فرودگاه قدیمی استانبول به پایان می رسد.

پرواز به استانبول

میزان بار مجاز در پرواز های منتهی به استانبول

میزان باری که هر مسافر می تواند در پرواز به شهر استانبول همراه خود داشته باشد، در ایرلاین های مختلف، متفاوت است.در حالت کلی، وزن مجاز و معمول بین 20 تا 25 کیلوگرم است. این وزن، مربوط به بار های سنگین مثل چمدان و غیره هست که در قسمت بار هواپیما قرار می گیرند.علاوه بر آن، هر مسافر مجاز است اجسامی تا وزن حداکثر 5 کیلو گرم را با خود به داخل کابین مسافران ببرد.

حرف آخر

همانطور که گفتم، استانبول دو فرودگاه فعال دارد. پیشنهاد می کنم که پیش از رزرو بلیط، فاصله هتل محل اقامت تان با فرودگاه ها را بررسی کرده و برای فرودگاهی که نزدیک تر هست، بلیط تهیه کنید.

در این مطلب، اطلاعاتی کلی در خصوص پرواز های منتهی به استانبول را با شما در میان گذاشتم. امیدوار هستم که این مطالب برای شما مفید باشد.

نظرات کاربران