موزه ملی مجارستان

معرفی موزه ملی مجارستان در بوداپست

موزه ملی مجارستان در بوداپست

موزه ملی مجارستان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر بوداپست است که توریست های بسیار زیادی از آن بازدید می کنند، دلتابان در این مطلب قصد دارد به معرفی موزه ملی مجارستان بپردازد تا بیشتر با این موزه شهر بوداپست آشنا شوید.

موزه ملی مجارستان قدیمی ترین موزه کشور مجارستان می باشد که در شهر بوداپست واقع شده است، ساختمان فعلی موزه در بین سال های 1837 تا 1847 ساخته شده است که یک نمونه فوق العاده از معماری نئو کلاسیستی می باشد.

این موزه فوق العاده 200 سال پیش ساخته شه است و به تاریخ کشور مجارستان اختصاص پیدا کرده است. امروزه این موزه را نمادی از هویت ملی مجارستان می دانند. باغی که در اطراف این موزه قرار دارد یکی از زیباترین فضاهای سبز شهر می باشد، در این باغ می توانید مجسمه های متعددی را مشاهده کنید که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شه اند و همینطور خانه هایی که کاملا مشرف به باغ هستند. این بنای عظیم توسط شخصی به نام پولاک ساخته شد که در وین تحصیل کره بود و یکی از بزرگترین معماران قرن نوزدهم میلادی در قاره اروپا بود. او این ساختمان را مانند یک معبد بر روی ده ستون بسیار عظیم ساخت.

 

موزه ملی مجارستان

 

نمایشگاه های موزه ملی مجارستان

یکی از مهمترین بخش های موزه ملی مجارستان نمایشگاه هایی است که در آن برگزار می شود، یکی از نمایشگاه های دائمی که در این موزه برگزار می شود نمایشگاه جواهرات طلا می باشد که در پارلمان بوداپست به نمایش گذاشته می شود و طرفداران بسیار زیادی دارد. در موزه ملی مجارستان نمایشگاه های دیگری نیز برگزار می شود که از جمله آنها می توان به مواردی از قبیل نمایشگاه مبلمان، سلاح، فلزکاری و همینطور سرامیک اشاره کرد.

 

museum

 

مجموعه های اصلی موزه ملی مجارستان

قسمت اصلی از مجموعه هایی که در موزه ملی مجارستان وجود دارد در طبقه دوم این موزه قرار داده شده است، در این قسمت از موزه می توانید آثاری از قرن  دهم( شروع سلسله Arpad) تا پایان دوره کمونیسم در قرن بیست و یکم را مشاهده کنید. بسیاری از مصنوعات فوق العاده زیبای این موزه را می توانید در هشت اتاق اول آن مشاهده کنید، یکی از برجسته ترین تاج های این موزه توسط کنستانتین ششم monomachos در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است. اتاق هایی که در ادامه معرفی می کنیم آثاری از زمان اشغال هابسبورگ تا زمان کمونیست را شامل می شود.

در این قسمت شما می توانید آثاری از قرن نوزدهم میلادی را مشاهده کنید که برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گرفتند. یکی از برجسته ترین قسمت های موزه coronation robe می باشد که در طبقه اول موزه به نمایش گذاشته شده است، همچنین شما در این طبقه می توانید سنگ قبرهایی را از قرون وسطی مشاهده کنید. در قسمت زیرزمین این موزه نیز آثار بسیار جالبی وجود دارند که متاسفانه اتاق هایی که در زیر زمین هستند به صورت دائمی باز نیستند.

 

موزه ملی مجارستان

 

بنای Janos Arany

موزه ملی مجارستان در میان باغی قرار گرفته است که به وسیله مجسمه هایی از هنرمندان، عالمان و ادیبان مجاری پوشیده شده است، مهمترین بنای تاریخی که در این باغ وجود دارد مربوط به یونس آرانی نویسنده معروف می باشد که به وسیله سه گانه Toldi خود شناخته می شود. این بنای تاریخی توسط فردی به نام Alajos Strobl در مقابل موزه ملی مجارستان ساخته شده است. این بنای یادبود در واقع نشان دهنده خود شخص Arany می باشد که در دو طرف او دو شخصیت اصلی سه گانه او یعنی orozgani Piros در سمت راست و Miklos Foldi در سمت چپ او قرار گرفته اند.

 

موزه ملی مجارستان در بوداپست

 

چه کسانی می توانند به صورت رایگان از موزه ملی مجارستان دیدن کنند؟

به صورت کلی چند دسته از افراد می توانند به صورت رایگان از موزه ملی مجارستان دیدن کنند که در ادامه این افراد را معرفی می کنیم:

–          کودکان زیر 6 سال

–          بزرگسالانی که سن 70 را رد کرده اند.

–          افراد معلول

–          افرادی که دارای بلیط EMMI می باشند

–          اعضا سازمان های غیردولتی و ملی که به موزه ها و دیگر مجموعه های عمومی متصل هستند و حداقل دارای 400 عضو می باشند.

–          معلمانی که در کشور مجارستان و یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال آموزش عمومی می باشند.

–          در سومین شنبه هر ماه افراد زیر 26 سال می توانند به همراه دو تن از بستگان نزدیک خود از موزه ملی مجارستان به صورت رایگان دیدن کنند.

–          دارندگان کارت ICOM

–          همه افرادی که در تاریخ 15 مارس، 20 آگوست و 23 اکتبر از این موزه دیدن کنند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران