هتل عامری های کاشان

اقامت گاه سنتی خانه تاریخی عامری های کاشان

اقامت گاه سنتی خانه تاریخی عامری های کاشان

یکی از زیباترین و پر طرفدارترین هتل های سنتی کاشان، هتل عامری های کاشان است که در فضایی سنتی و بافتی قدیمی و اصیل، به گردشگران و مسافران خدمات اقامتی و گردشگری ارائه می کند.

 

هتل عامری های کاشان

کاشان پر است از خانه های سنتی زیبا که با معماری اصیل ایرانی اسلامی شان چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. بعضی از این خانه ها هم اکنون به اقامتگاه های سنتی تبدیل شده اند. خانه عامری ها یکی از این خانه های پر شکوه است که امروز تبدیل به هتلی سنتی و پنج ستاره شده است. مجموعه هتل عامری های کاشان تجربه ای متفاوت از اقامت در خانه ای تاریخی برای شما به وجود می آورد.

 

 هتل عامری های کاشان

 

امکانات و خدمات هتل عامری های کاشان

درست است که این هتل، عمارتی سنتی با دکوراسیون اصیل ایرانی است اما خدمات و سرویس های آن به روز است،‌ به جدیدترین تکنولوژی ها مجهز است و با دیسیپلین روز دنیا در هتل داری اداره می شود. هتل عامری کاشان، دارای کافی شاپ، رستوران، سالن همایش و جلسات با ظرفیت ۹۰ نفر، تاکسی سرویس و کافی نت است.

همچنین اینترنت وای فای در دسترس میهمانان هتل عامری است. ساعت تحویل اتاق در هتل عامری از ساعت ۱۴ بعد از شهر به بعد است و ساعت تخلیه مثل بقیه هتل ها ساعت ۱۲ ظهر است. هتل عامری ها دارای ۲۱ اتاق است که به اسم کاشانه نامیده می شوند و طراحی داخلی آن ها مطابق با معماری اصیل ایرانی است.

 

تالار های عمارت عامری

یکی از تالارهای با شکوه عمارت عامری ها به نام تالار آینه در این مجموعه به رستوران تبدیل شده است و غذاهای با کیفیتی را در بهترین محیط برای مهمانان سرو می کند. کافه تریای موجود در مجموعه هتل عامری های کاشان به مهمانانی که در خانه عامری ها اقامت دارند و حتی آنان که مقیم هتل عامری ها نیستند، سرویس ارائه می کند و به همین منظور ورودی مستقلی برای کافه تعبیه شده است.

 

 هتل عامری های کاشان

 

تاریخچه هتل عامری های کاشان

اقامتگاه سنتی خانه تاریخی عامری های کاشان، چند صد سال قدمت دارد و پیشینه ی آن به دوره زندیه بر می گردد. البته در دوره های مختلف، اصلاحات و تغییرات و مرمت هایی بر قسمت های مختلف عمارت عامری ها انجام شده است. از جمله تغییراتی که در دوران قاجار اتفاق افتاد و منجر به توسعه ی بخشی از خانه عامری های کاشان شد.

سهام السلطنه عامری، صاحب سرای سنتی عامری ها بود و پس از مرگ او، خانه ها و حیاط های عمارت عامری ها پسرش ابراهیم خلیل خان عامری و بقیه وراث و بستگان او تقسیم شد که هر کدام به طور جداگانه آن ها را فروختند. بعد ها هتل عامری های کاشان به ثبت در فهرست آثار ملی ایران رسید و در برنامه بازسازی و مرمت قرار گرفت و در سال ۱۳۹۳ به عنوان هتلی سنتی افتتاح شد تا نگینی در میان اقامتگاه های تاریخی سنتی ایران باشد.

 

Kashani Ameri Hotel

 

معماری هتل عامری کاشان

عمارت عامری های کاشان، وسیع ترین خانه تاریخی کاشان است که در حدود هفت هزار متر مربع مساحت دارد و هم چون خانه های اصیل دیگر این شهر، از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در کل مجموعه ی خانه عامری های کاشان شامل سه خانه است که روی هم رفته پنج حیاط دارند و تعداد اتاق های آن به ۸۵ عدد می رسد.

یکی از مهم ترین بخش های هر خانه در قدیم الایام، اندرونی و بیرونی آن بوده است و هتل عامری های کاشان هم از این سنت مستثنی نیست. خانه عامری ها دارای سرداب، مهمان خانه، حیاط سوارکاران نظامی، حیاط خدمه، حمام اختصاصی برای مردان و زنان، حوض خانه، شاه نشینی با هفت در، اتاق های سه دری و حیاط های با صفا است.

بلند ترین بادگیر در میان خانه های کاشان هم به هتل عامری ها تعلق دارد. جای جای ستون ها و طاق های این عمارت با هنر های اصیل ایرانی تزیین شده اند و زیبایی اصیل هنر دست هنرمندان ایرانی را به رخ گردشگران می کشند.

 

معماری هتل عامری کاشان

موقعیت هتل عامری های کاشان

یکی از ویژگی های بسیار خوب این هتل که باعث می شود از اولین انتخاب های مسافران برای اقامت در شهر تاریخی کاشان باشد، موقعیت آن و قرار گرفتن آن در دل بافت قدیمی شهر و در نزدیکی خانه های تاریخی دیگر است که باعث می شود مسافران و گردشگران از گرفتن تاکسی و آژانس بی نیاز شوند و پای پیاده در کوتاه ترین زمان و مسیر، بتوانند به جاذبه های گردشگری دیگر کاشان سر بزنند.

این هتل در محله ملا میر احمد، در خیابان علوی قرار دارد و بر عکس خانه های دیگر که در پس کوچه های تنگ و باریک بافت قدیم قرار دارند، در هتل عامری های کاشان به خیابان اصلی باز می شود و دسترسی بسیار مناسبی را برای انواع وسایل نقلیه فراهم می کند و تنها ۵ دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران