فرودگاه هاتای ترکیه

با فرودگاه هاتای ترکیه آشنا شوید

فرودگاه های کشور ترکیه

این روزها تور ترکیه به یکی از مقاصد گردشگری پربازدید مخصوصا برای ایرانیان تبدیل شده است، پس بهتر است درباره فرودگاه های مقصد خود نیز بیشتر بدانید. برای نمونه می توان به فرودگاه هاتای ترکیه اشاره نمود. نکات مربوط به این فرودگاه و هر آن چیزهایی که باید درباره خرید بلیط هواپیما را دلتابان در ادامه به شما خواهد گفت. پس همراه ما باشید.

 خرید بلیط ماهان

فرودگاه هاتای ترکیه

فرودگاه هاتای ترکیه یکی از فرودگاه های بین المللی در ترکیه است که به عنوان یکی از فرودگاه های مرزی مورد استفاده شهرهای انطاکیه و اسکندرون قرار می گیرد. اگر بخواهیم درباره تاریخچه آن بگوییم در واقع این فرودگاه چندان بزرگ نیست و نمی توانید انتظار امکانات خاصی از آن داشته باشید ولی یکی از فرودگاه های تازه تاسیس و جدید می باشد که این موضوع بر کیفیت آن افزوده است. سال تاسیس این فرودگاه مربوط به سال 2007 می باشد. ایرلاین های خیلی زیادی به این فرودگاه پرواز ندارند ولی اگر بخواهید از یک طبیعت بکر و فوق العاده زیبا در اطراف شهرهای انطاکیه و اسکندرون لذت ببرید مطمئنا این فرودگاه می تواند به عنوان مقصد سفر شما قرار بگیرد. همچنین نظر مسافرانی که از این فرودگاه استفاده نموده اند نیز مثبت بوده است و این فرودگاه را یک فرودگاه خوب و با کیفیت عنوان نموده اند.

نمای فرودگاه

اطلاعات فرودگاه هاتای ترکیه

  • نام فرودگاه: فرودگاه هاتای ترکیه به زبان ترکی (Hatay Havalimanı)
  • کد یاتا: HTY
  • کد ایسائو: LTDA
  • ارتفاع از سطح دریا: 8 متر
  • نوع باند فرود: آسفالت
  • طول باند فرود 9990 متر

ایرلاین هایی که به فرودگاه هاتای ترکیه پرواز دارند

همانطور که گفتیم در بین فرودگاه هاتای ترکیه این فرودگاه یک فرودگاه بین المللی است ولی چندان مشهور نیست بنابراین نباید انتظار تعداد زیاد و متنوعی از ایرلاین ها را داشته باشد. برای نمونه می توان به ایرلاین آنادولو جت اشاره نمود که در واقع یک ایرلاین ترکیه ای است و برای پروازهای داخلی فعالیت می کند. مقصد پروازهای این ایرلاین از فرودگاه هاتای به سمت آنکارا و استانبول می باشد. ایرلاین دیگر ایرلاین فلاینس می باشد که مقصد آن نیز فرودگاه های ریاض و جده می باشند. اگر بخواهیم تعدادی از ایرلاین های مشهور که به فرودگاه هاتای پرواز دارند را نام ببرید می توان به قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین اشاره کنیم. ایرلاین دیگری نیز که به این فرودگاه پرواز دارد جرمنیا می باشد که به صورت فصلی پروازهای خود را به مقصد دوسلدورف انجام می دهد.

اطلاعات فرودگاه

ترمینال فرودگاه هاتای

در این فرودگاه نباید انتظار امکانات خاصی را داشته باشید چون تنها دارای یک ترمینال مسافربری می باشد که تمام پروازها از همان ترمینال انجام می گیرد. البته چون فرودگاه پرتردد نیست پس لازم نیست نگران این باشید که ممکن است در شلوغی سردرگم شوید. همچنین تعدادی مغازه و رستوران به همراه کافی شاپ نیز در این فرودگاه فعال می باشند. به طور کلی هر چیزی که احتیاج داشته باشید را می توانید در این فرودگاه پیدا کنید. ولی هتل یا پارکینگ بزرگی در اطراف آن قرار ندارد. البته می توانید به رستوران های اطراف این فرودگاه نیز سری بزنید. برای نمونه می توانید نزدیکترین رستوران را در فاصله 10 مایلی از فرودگاه هاتای پیدا کنید.

ترمینال فرودگاه هاتای

فاصله فرودگاه هاتای ترکیه از شهر

این فرودگاه مورد استفاده برای دو شهر می باشد. البته فاصله نسبتا زیادی نیز این فرودگاه با هر یک از این شهرها دارد. برای نمونه فرودگاه هاتای ترکیه از شهر انطاکیه 25 کیلومتر و از اسکندرون 45 کیلومتر فاصله دارد. پس اگر می خواهید از این فرودگاه به نزیکترین هتل برسید تا بتوانید در آن استراحت نمایید باید حداقل 25 کیلومتر فاصله جاده ای را طی نمایید تا به مرکز شهر برسید. همچنین شما برای اقامت در بین سفرهای دارای توقف می توانید به هتل اوتامن بروید که فاصله ای در حدود 11 کیلومتر از فرودگاه هاتای ترکیه دارد در نتیجه نزدیکترین هتل به شما محسوب می شود.

دسترسی به فرودگاه هاتای ترکیه

برای دسترسی به این فرودگاه نیز شما دارای گزینه های زیادی نخواهید بود. می توانید به وسیله اتوبوس و یا تاکسی به شهر برسید که البته هزینه تاکسی ها کمی گران هستند مخصوصا اگر بخواهید تا اسکندرون نیز بروید که فاصله دورتری از فرودگاه دارد. همچنین زمان تقریبی رسیدن شما از فرودگاه هاتای به شهر انطاکیه چیزی حدود 20 دقیقه می باشد و چون شهر نسبتا خلوتی است لازم نیست نگران ترافیک باشید. در کل این فرودگاه خیلی بزرگ نیست و ممکن است کمی برای دسترسی به آن دچار مشکل شوید. مخصوصا اگر شما در شب به این فرودگاه برسید نمی توانید هیچ اتوبوسی را به مقصد شهر پیدا کنید و باید حتما به سراغ تاکسی ها بروید.

فرودگاه هاتای ترکیه

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران