پل های اصفهان
21 آذر 1397
اصفهان

معرفی پنج پل تاریخی شهر اصفهان

پل های اصفهان پل هایی بسیار زیبا هستند که در ایران شناخته شده می باشند، اصفهان را می توان شهر پل های قدیمی و زیبا دانست. بسیاری از توریست هایی که برای اولین بار به شهر اصفهان سفر می‌کنند از دیدن پل‌های اصفهان ذوق زده می‌شوند. در این مطلب قصد داریم ۵ مورد از پلهای شهر زیبا و توریستی اصفهان را معرفی کنیم که با سفر به شهر اصفهان حتما باید از آنها دیدن کنید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

سی و سه پل نگین پل های اصفهان

سی و سه پل را می توان زیباترین پل در میان پل های شهر زیبای اصفهان دانست، این پل یک شاهکار هنری در میان تمامی  پل های شهر پر جاذبه اصفهان می باشد که بسیاری از توریست هایی که از آن بازدید کرده اند اعتقاد دارند که این پل نمادی از معماری فوق العاده ایرانی است.  سی و سه پل یا پل الله وردی خان یکی از پل های اصفهان است که بر روی زاینده رود ساخته شده است و بعد از گذر سالیان دراز از ساخت آن هنوز هم استحکام کافی را دارا می باشد. سی و سه پل با طول ۳۰۰ متر و ۱۴ متر پهنا با اختلاف طولانی ترین پل زاینده رود محسوب می شود. در گذشته های دور جشن های بسیار زیادی در سی و سه پل برگزار می شده است که از جمله آنها می ‌توان به جشن آبریزان اشاره کرد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

"

پل خواجو در شهر اصفهان

پل خواجو یا پل حسن بیک پلی است تاریخی و زیبا در شهر اصفهان، این پل در سال ۱۰۶۰ هجری قمری به دستور شاه عباس دوم در شهر اصفهان ساخته شده است، معماری فوق العاده زیبا و امروزی این پل باعث شده است که در میان سایر پل های اصفهان طرفداران زیادی داشته باشد. یکی از مهمترین ویژگی های پل خواجو نسبت به سایر پل ها این است که به بسیاری از جاذبه ‌های گردشگری شهر اصفهان از جمله باغ سعادت آباد و عمارت آیینه خانه نزدیک است و شما با بازدید از پل خواجو می توانید به راحتی از این جاذبه های گردشگری شهر اصفهان نیز دیدن کنید. پل خواجو اولین پلی نیست که در این مکان ساخته شده است و قبل از آن در مکان کنونی پل خواجو پل حسن بیک وجود داشت که با تخریب آن بر روی خرابه‌های آن این پل را ساختند.

تور ارمنستان ارزان

 

پل شهرستان

اگر به شهر اصفهان سفر کرده‌اید بازدید از پل بسیار زیبای شهرستان به شما توصیه می شود، این پل یکی دیگر از پل ها است که در زمان ساسانیان ساخته شده است و به عنوان یکی از قدیمی ترین پل ها نیز شناخته می شود. پل شهرستان بر روی رودخانه استوار ساخته شده است که در شرق شهر اصفهان قرار دارد، شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که دلیل نامگذاری این چنینی این پل چیست؟

برای پاسخگویی به این سوال باید گفت که دلیل این نامگذاری این است که پل شهرستان در روستایی به نام شهرستان قرار گرفته است و به همین دلیل نام این روستا را به خود گرفته است. این پل یکی دیگر از طولانی ترین پل های اصفهان است که دارای طولی ۱۰۵ متری می باشد، یکی از مهمترین کاربردهای این پل در گذشته های بسیار دور کاربرد نظامی آن بوده است که به لحاظ نظامی در سال‌های قبل از اسلام بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است.

تور ترکیه ارزان

شهر اصفهان

پل مارنان

نام اصلی این پل، پل ماربین بوده است ولی بعد از گذشت سالیان دراز کم‌کم این نام به پل مارنان تغییر یافت. کارشناسان بسیار زیادی بر روی دلیل نامگذاری این پل تحقیق کرده اند که اکثر آنها به این نتیجه رسیده‌ اند که واژه ماربین در واقع همان مهر بین است که به فرهنگ مردم اصفهان در زمان ظهور زرتشت  باز می‌گردد. این پل در زمان ساسانیان یکی از مهمترین پل های اصفهان به شمار می‌آمد چرا که روستاهای بسیار زیادی را به یکدیگر متصل می کرد.

esfahan.city

پل چوبی

کمتر کسی را پیدا می‌کنید که به شهر اصفهان سفر کند و از پل چوبی در این شهر دیدن نکند. این پل از دیگر پل ها است که بر روی زاینده رود ساخته شده است و در بین دو پل سی و سه پل و خواجو قرار گرفته است. پل چوبی نیز همچون بسیاری از پل های اصفهان در زمان شاه عباس دوم در شهر اصفهان ساخته شده است و دارای طولی ۱۴۷ متری می باشد. نام دیگر این پل، پل دریاچه می‌ باشد و دلیل این نامگذاری نیز جمع شدن آب رودخانه در قسمت غربی پل است که باعث شده است این قسمت از رودخانه شبیه به یک دریاچه شود.

پل اصفهان

نظرات کاربران