اشیای موزه اسب دبی

موزه اسب دبی از دیدنی های شهر دبی

فهرست مطالب

موزه اسب دبی

موزه اسب دبی را می توان یکی از بهترین دیدنی های دبی دانست که هر ساله گردشگران متعددی از این موزه دیدن می نمایند. موزه هایی که در شهر دبی فعالیت می کنند هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داده اند و با گشت و گذار در این شهر می توانید از جاذبه های متنوعی دیدن نمایید. لازم به ذکر است که هر یک از موزه های دبی در جای جای نقاط آن پراکنده شده اند و می توانید در هر یک از نقاط آن شاهد فعالیت موزه ای خاص باشید.

این موزه یکی از بهترین موزه های دبی شناخته می شود و می توانید با گشت و گذار در آن بهترین لحظات را پشت سر بگذارید. توجه داشته باشید که این موزه تنها به اسب ها اختصاص داشته و می توانید با گشت و گذار در آن با زندگی اسب ها و همچنین انواع آنها بیشتر آشنا شوید و به همین دلیل این موزه را می توان به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی دانست که به حیوانات علاقه خاصی از خود نشان می دهند. 

 

تاریخچه موزه اسب دبی

موزه اسب دبی تاریخچه دور و درازی داشته و سالیان سال است که از آن به این عنوان استفاده می شود. این موزه در منطقه تاریخی الشندقه دبی واقع شده و در کناره خور دبی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. موزه اسب دبی در دهه 1940 ساخته شده و در همان زمان ابتدای ساخت شیخا موزا دختر سعید در آن اقامت داشت. شیخه موزه به دلیل اینکه به اسب علاقه شدیدی داشت این خانه را به موزه اسب تبدیل کرد و به همین دلیل است که امروزه می توانید اسب های بسیاری را در آن مشاهده نمایید.

بعد ها این خانه به محلی تبدیل شد که در آن به توصیف اسب ها پرداخته می شد و از اهمیت ویژه ای در جهان برخوردار می باشد. بسیاری از مردم خود شهر دبی نیز از این موزه دیدن می کنند چرا که می توانید با گشت و گذار در آن با دنیای حیوانات بیشتر آشنا شوید و البته بسیاری از گردشگران از وجود آن بی خبرند. بی شک اطلاع داشتن از این امر که با گشت و گذار در این موزه می توانید به بهترین شکل ممکن با دنیای این حیوانات نجیب آشنا شوید سبب خواهد شد که بازدید از این موزه را در راس کار های خود در این شهر دیدنی قرار دهید.

 

ساختمان موزه اسب دبی

 

بخش های موزه 

موزه اسب دبی از بخش های مختلفی تشکیل شده و ساختمانی بزرگ دارد و به همین دلیل بی شک بازدید از آن زمان زیادی نیاز خواهد داشت. با وارد شدن به این موزه وارد دنیای اسب ها خواهید شد و گویی به یک منطقه ای وارد می شوید که تنها اسب ها در آن حکمرانی می کنند. ساختمان این موزه از دو طبقه تشکیل شده و 700 متر مربع وسعت دارد. این موزه دارای دو ورودی می باشد و می توانید از درب شرقی و همچنین جنوبی به موزه وارد شوید. بیشتر اتاق ها در طبقه همکف قرار گرفته اند و حیاط موزه بسیاری از این اتاق ها را در خود جای داده است.

در حالت کلی این موزه تشکیل شده از 13 اتاق مختلف می باشد که هر کدام از این اتاق ها موضوعات خاصی را مورد بررسی قرار داده اند و به جز اسب نمی توانید در این موزه مشاهده کنید و تمامی بخش های آن مربوط به اسب ها می باشند. از جمله مواردی که با گشت و گذار در موزه اسب دبی می توانید با آنها آشنا شوید می توان به: تولید مثل اسب ها، انواع اسب ها، قسمت های بدن اسب ها، مراقبت از اسب ها و شناخت بیماری های آنها، ارتباط بین عرب ها و اسب ها در طول تاریخ، تاریخچه اسب ها در امارات، شناخت انواع اسب ها و نژاد های معروف آن و… اشاره کرد.

در برخی از اتاق های موزه اسب دبی می توانید ویدیو هایی را مشاهده کنید که این فیلم ها اطلاعات کاملی از انواع اسب ها را در اختیار شما قرار خواهند داد.

[cn-suggest-posts sts=”قاب دبی ” stl=”https://deltaban.com/attraction/dubai-frame/” sbs=”تور ارزان دبی ” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

دیدنی های موزه اسب دبی

موزه اسب دبی بخش های دیدنی بسیاری دارد که می توانید بیشترین لذت را با بازدید از این منطقه ها ببرید. توجه داشته باشید که دیوار های این موزه مملو از عکس های این حیوان ها بوده و می توانید با مطالعه نوشته هایی که بر روی تابلو ها قابل مشاهده هستند با زندگی این حیوان آشنایی کامل یابید. این موزه از جمله دارایی های شیخ راشد بن سعید آل مکتوم می باشد و خانه شیخ سعید بن مکتوم نیز در نزدیکی آن واقع شده است. این موزه دارای یک حیاط دل باز می باشد که می توانید پس از یک گشت حسابی در اتاق های موزه مقداری در ان به استراحت کردن بپردازید.

در این موزه روز ملی امارات نیز برگزار می شود و به همین دلیل در این مواقع موزه شلوغ ترین زمان را به خود شاهد خواهد بود. در این موزه می توانید اطلاعات کاملی در رابطه با انواع اسب های عربی فراگرفته و با انواع آنها آشنا شوید و همچنین می توانید اسب های کنونی را با نژاد های خاص مقایسه نمایید. موزه اسب دبی می تواند به بهترین شکل ممکن رابطه بین مردمان دبی و اسب ها را به نمایش در آورد و می توانید با نحوه برقراری ارتباط با این حیوان بیشتر آشنا شوید.

 

درباره موزه

موزه اسب دبی در موقعیت مکانی مناسبی قرار گرفته و می توانید به سهولت خود را به وسیله اتوبوس و یا مترو به این موزه برسانید. توجه داشته باشید که در صورت داشتن خودرو شخصی می توانید از پارکینگ موزه نیز استفاده نمایید. بازدید از این موزه کاملا رایگان می باشد و بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر باز خواهد بود اما در صورتی که روز جمعه و یا شنبه در دبی باشید نمی توانید از این موزه دیدن نمایید چرا که تعطیل خواهد بود.

 

رزرو تور دبی

از راه های مختلفی می توانید به شهر دبی سفر کرده و از جاذبه های آن دیدن نمایید اما بی شک سفر به همراه تور دبی می تواند بهترین روش برای گشت و گذار در این شهر باشد چرا که رزرو تور دبی سبب خواهد شد که بتوانید به همراه دوستان و آشنایان خود یک سفر لذت بخش به این شهر داشته باشید و در میزان هزینه های خود صرفه جویی چشمگیری مشاهده خواهید کرد.

مسئولین تور دبی کلیه اعمال مربوط به سفر را کنترل خواهند کرد و به همین دلیل نگران هیچ کاری نخواهید بود و می توانید نظاره گر درست انجام شدن کارهای سفر باشید. 

[cn-suggest-posts sts=”پارک گاردن گلو دبی” stl=” https://deltaban.com/attraction/dubai-garden-glow/” sbs=”هتل جمیرا” sbl=”http://bit.ly/2HTIDQR”]

جهت بازدید برترین تور های دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران