پارک دلفین کیش

پارک دلفین کیش

فهرست مطالب

جزیره کیش یکی از جزیره های جنوبی کشور است که دارای جاذبه ها و زیبایی های بسیار زیادی می باشد. پارک دلفین کیش یکی از زیباترین و منحصر به فردترین جاذبه های کشور است که در این جزیره واقع شده است. در پارک دلفین کیش می توان مجموعه ای از جانداران را در کنار هم دید و از مهیج ترین نمایش هایی که در دنیا نظیر ندارند لذت برد و ساعاتی را در کنار خانواده به خوشی گذراند. پارک دلفین کیش از جاذبه های گردشگری جزیره کیش است و هر ساله شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا در سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان، خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه، تور پاتایا، تور گرجستان، تور ارمنستان تورهای خارجی پر طرفدار و تور مشهد و تور کیش از تورهای داخلی محبوب برای گردشگران است.

 پارک دلفین کیش

پارک دلفین کیش

پارک دلفین یکی از زیباترین و منحصر بفردترین پارک های تفریحی خاورمیانه می باشد. این پارک زیبا در زمینی به اندازه ی صد هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش ساخته شده است. البته گفته می شود که یک سرمایه گذاری خصوصی در ساخت آن بسیار تأثیر گذاشته است. در این مجموعه ی بسیار زیبا هزاران نخل و گونه های بسیار زیادی از گیاهان متنوع وجود دارد که تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی این بنا دارند. در پارک دلفین کیش در تمامی ایام سال نمایش های دیدنی توسط حیونات مختلف انجام می شود که برای هر فرد و بازدید کننده ای جذاب و دیدنی می باشد.

جالب است بدانید که در پارک دلفین کیش جنگل باران های مصنوعی، کوه آتشفشان، دنیای ارکیده، باغ پروانه ها و رستوران هایی وجود دارد که جذابیت این مکان را چند برابر کرده است.

kish.city

پستانداران دریایی پارک آبی کیش

در پارک دلفین مجموعه ای از پستانداران دریایی وجود دارد که چندین سال است در این مکان از آنها نگه داری می شود. در پارک دلفین کیش در کنار دلفین ها از پستانداران دریایی دیگری مانند شیر دریایی شمالی، شیر دریایی جنوبی، گراز دریایی، پنگوئن، گربه دریایی شمالی و … نگه داری می شود. گردشگران و توریستان بازدید کننده از این مجموعه ی زیبا و دیدنی می توانند از هنرنمایی این پستانداران دیدن کنند. این پستاندارن توسط مربیان بسیار بامهارت و با تجربه آموزش می بینند و برای هنرنمایی آماده می شوند. به طور کلی می توان گفت که در این مجموعه 21 پستاندار دریایی وجود دارد که در استخرهای بسیار بزرگ و با حجم 18 هزار متر مکعب نگهداری می شوند.

 دلفین های مجموعه پارک دلفین کیش توسط یک پرواز چارتر اختصاصی به ایران آورده شده اند. گفته می شود که این دلفین ها از آکواریوم بزرگ کشور ژاپن به ایران آمدند.

 پارک دلفین

فضای سبز پارک کیش

همانطور که گفته شد در این مجموعه فضای سبزی برای حضور مردم در نظر گرفته شده است. در این فضای سبز گونه های گیاهی زیادی وجود دارد. این گونه های گیاهی شامل صدها نوع گیاه مختلف می شود که شامل هزاران درخت نخل، بنجامین های بسیار بزرگ، درختان لور، آکاسیا، مورد، کهور، اوکالیپتوس، گل ختمی، شیشه شور، تکوما، سیه نوفیلد، کند کارپوس و … می شود. البته یکی از زیباترین بخش های این مجموعه وجود بیش از 25 نوع کاکتوس مختلف می باشد که زیبایی این مجموعه را بیشتر کرده است. در این مجموعه با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی گیاهان مختلفی نگه داری می شود که از بهترین وضعیت برخوردار می باشند.

 پارک کیش

پرندگان پارک دلفین

نیمی از زیبایی های منحصر بفرد پارک دلفین کیش وجود پرندگان در این مکان می باشد. گردشگران و بازدید کنندگان این مجموعه ی بسیار بزرگ بوسیله ی اتوبوس های قطاری به یک مکان مشخص به نام باغ پرندگان هدایت می شوند. در باغ پرندگان این پارک مجموعه ای از زیباترین پرندگان وجود دارد. به طور کلی می توان گفت که شاهد حضور بیش از 59 گونه ی مختلف از پرندگان در این مجموعه ی زیبا هستیم. البته در فصل های خنک تعداد این گونه های پرنده به 100 نوع می رسد.

در این قسمت از پارک می توان پرندگانی مانند طاووس، توکان، توراکو، قو، پنگوئن، طوطی کاکائو، شتر مرغ، پلیکان و … را دید که به بهترین شکل ممکن از آن ها نگهداری می شود. البته جالب است بدانید که در این مجموعه جانوارنی مانند کروکودیل وجود دارد که بدون هیچ حصاری و در چند قدمی گردشگران آزادانه برای خود گردش می کنند.

حضور در هفته گردشگری در پارک

در هفته گردشگری برنامه اختصاصی در پارک دلفین برگزار می شود که شامل برنامه های اجرایی توسط حیوانات دریایی می شود. در این زمان بلیط های این پارک با تخفیف های ویژه در اختیار بازدید کنندگان قرار می گیرد و گردشگران می توانند از این فرصت استثنایی برای حضور خود در پارک استفاده کنند.

در این مجموعه ی زیبا رستوران ها و بوفه هایی نیز وجود دارد که ضمن تفریح و گشت و گذار می توان از حضور در آنها لذت برد. توصیه می شود بازدید از این پارک را در فصل بهار و ایام نوروز موکول کنید تا از مطلوبیت آب و هوا و امکانات تفریحی فوق العاده ی آن بهره مند شوید.

نظرات کاربران