19 مهر 1397
کیش

رویال راک کیش و تجربه یک غواصی بی نظیر

آشنایی با رویال راک کیش

غواصی یکی از جذاب ترین تفریحاتی است که قطعا بسیاری از افراد به آن علاقمندند. در جزیره کیش شما این امکان را دارید که بدون گذراندن دوره های مخصوص به غواصی زیر آب بپردازید. یکی از مکان های زیبا و معروف برای غواصی در کیش رویال راک کیش می باشد. در این مطلب به شما اطلاعات کاملی در رابطه با رویال راک کیش ارائه می دهیم.

 

رویال راک کیش

 

اگر به سفر های داخلی علاقمندید ، تور ارزان مشهد  میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد . مشهد شهری زیارتی ، سیاحتی است که سفر به آن شهر قطعا جذابیت های زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

غواصی کردن در کیش

جزیره زیبای کیش در قسمت جنوبی کشورمان قرار گرفته است. این منطقه به دلیل زیبایی های طبیعی بسیار زیادی که دارد به عنوان یکی از مناطق مهم گردشگری کشور انتخاب شده است. سالانه میلیون ها مسافر از ایران یا خارج از کشور به این جزیره سفر می کنند و از امکانات بی شمار جزیره بهره می برند.

جاذبه های طبیعی کیش، مراکز خرید لوکس کیش، رستوران های مجلل در کیش و … از جمله امکاناتی هستند که شما با سفرتان به کیش به این امکانات دست می یابید.

اما باید قبول کرد که کشف زیبایی های دریای نیلگون خلیج فارس در صدر جاذبه های کیش قرار می گیرد. شما می توانید با مراجعه به اسکله ها و پارک های ساحلی کیش ساعات آرامی را با نگاه کردن به زیبایی دریا سپری کنید.

اما برخی از افراد علاقه زیادی به غواصی و دیدن دریا از نزدیک ترین حالت ممکن دارند. همانطور که می دانید غواصی کردن کار چندان ساده ای نیست و برای این کار شما نیاز دارید که دوره های مخصوص غواصی را بگذرانید.

سازمان منطقه آزاد کیش نسبت به این قضیه راهکار هوشمندانه ای پیاده سازی کرده است. غواصی در سایت های مخصوص با آموزش کوتاه و با حضور غواص های حرفه ای راهکار مسئولین در این زمینه بوده است.

غواصی زیاد برای اکوسیستم های طبیعی خطرناک است. یکی از اقدامات صورت گرفته برای رفع این مسئله کاشت مرجان ها برای تصفیه آب های دریا در نزدیکی ساحل و محل های غواصی بوده است.

 

غواصی کردن در کیش

آشنایی با رویال راک کیش

 

معرفی رویال راک کیش

رویال راک کیش یکی از مهم ترین مراکز غواصی در دریا برای مسافران تور کیش می باشد. این مکان در نزدیکی اسکله تابان کیش قرار دارد.

تا قبل از سال 1387 این منطقه به دلیل شنی بودن کف دریا آبزی چندان خاصی نداشت، تا اینکه سنگ های گرانیت یک زیستگاه مصنوعی را برای انواع آبزیان فراهم کردند.

در حال حاضر موجودات دریایی بی نظیری در محل غواصی رویال راک کیش وجود دارند. از جمله مهم ترین آن ها می توان به سفره ماهی، سرخو، هامور، خفاش ماهی، اژدر ماهی، فرشته ماهی، لاک پشت های غول پیکر، طوطی ماهی، دلقک ماهی، و … اشاره کرد.

رویال راک کیش یک منطقه حفاظت شده برای آبزیان این منطقه و بازدید مسافران از طریق غواصی می باشد.

 

معرفی رویال راک کیش

 

علت پیدایش رویال راک کیش

همانطور که پیش تر اشاره کردیم تا قبل از سال 1387 گونه های جانوری خاصی در رویال راک زندگی نمی کردند.

در سال 1387 یک یدک کش بلژیکی به نام سی رویال که بار صخره های گرانیتی را از عمان به سمت بحرین حمل می کرد در راه دچار طوفان شد. بار این یدک کش در نزدیکی ساحل جزیره کیش درون آب ریخته شد و به گل نشست.

صخره های گرانیتی در فاصله 100 متری از ساحل و در عمق 12 متری خلیج فارس ریختند. این صخره ها به عنوان اولین صخره های مصنوعی جزیره کیش شناخته شده و به سرعت به زیستگاهی برای ماهی های گوناگون و دیگر آبزیان تبدیل شدند.

بعدها سازمان منطقه آزاد کیش چندین صخره سیمانی و گرانیتی را به رویال راک کیش اضافه کرد  تا زیستگاه آبزیان افزایش یابد و این منطقه موجودات بیشتری را در خود جای دهد.

پس از تبدیل شدن رویال راک به زیستگاهی برای موجودات دریایی، به دور صخره های گرانیتی بلوک های سیمانی بزرگی اضافه شد تا رویال راک کیش به محدوده ای حفاظت شده و پناهگاهی برای این موجودات در نزدیکی ساحل جزیره کیش تبدیل شود.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

برای اطلاع از بلیط هواپیما ماهان  به سایت دلتابان مراجعه فرمایید.

 

نظرات کاربران