شگفتی های برج سی ان تورنتو

شگفتی های برج سی ان تورنتو

از بلند ترین برج های مخابراتی جهان می توان به “برج سی ان” اشاره کرد که در تورنتو واقع شده است. این برج بالغ بر 553 متر ارتفاع دارد و تا سالیان سال به عنوان بلندترین برج جهان شناخته می شد. پس از اتمام ساخت برج دبی، این لقب از سی ان گرفته شد.

بدین ترتیب سی ان به رتبه دوم نزول پیدا کرد. این برج به عنوان یکی از سمبل های اصلی و مهم کانادا شناخته می شود. مهم تر اینکه همه ساله گردشگران زیادی به منظور بازدید از این سازه منحصر به فرد به کانادا سفر می کنند.  

اگر بر روی آب های “دریاچه انتاریو” در حرکت باشید، حتما این برج بلند قامت را خواهید دید. به همین جهت از سی ان به منظور هدایت و راهنمایی قایق های در حال حرکت استفاده می شود.

شگفتی های برج سی ان تورنتو

درباره برج

طراحی این برج به دست “ادوارد آر بالدوین” و تیم حرفه ایش انجام شده است. بالدوین تا کنون طراحی های منحصر به فرد و معروفی را در شناسنامه کاری خود جای داده است. جالب است بدانید که مالکیت این برج به یک شرکت خصوصی تعلق دارد. اما از زمان بهره برداری با استقبال مردم همراه شد و به یک جاذبه پرطرفدار تبدیل شد.

در سال 1973 میلادی طراحان و مهندسان به منظور برپایی یکی از بلندترین برج های جهان دست به کار شدند. کار این برج زیبا 40 ماه پس از آغاز کار به پایان رسید. پس از آن با سیاست گذاری های صحیح به محلی برای جذب گردشگران تبدیل شد.

یادتان باشد اگر به تورنتو سفر کردید، حتما این برج معروف و بلند را از نزدیک ببینید.

 

آسانسور های برج

تصورش را بکنید که بتوانید تا ارتفاع تاسیسات راس برج سی ان در دل تورنتو به بالا بروید! برای این تجربه باید از آسانسورهای جداره شیشه برج سی ان استفاده کنید. همه ساله گردشگران زیادی به قصد تجربه کردن این حس به کانادا سفر می کنند.  بر طبق آمار تعداد بازدیدکنندگان هرساله این برج، چیزی در حدود 5 میلیون نفر است. برای سی ان 4 آسانسور سریع السیر در نظر گرفته شده است که هرکدام می توانند 1400 مسافر را جابه جا کنند.  

 

آسانسور های برج سی ان

 

مجموعه های تفریحی برج سی ان

این برج علاوه بر ظاهر زیبایش، محتواییات منحصر به فرد و خارق العاده ای را نیز شامل می شود. مهم نیست که به دنبال تفریح باشید یا تجارت. چون هر چیزی که بخواهید در این مجموعه پیدا می شود. از کلوپ های ورزشی گرفته تا گالری های مختلفی را می توان در این مجموعه پیدا کرد. اگر از دیدن مناظر طبیعی و چشم اندازهای فوق العاده لذت می برید، می توانید از تجهیزات، دوربین ها و تلسکوپ های برج استفاده کنید.

 

رستوران گردان برج

اگر به خوراکی های خوشمزه علاقمند هستید، باید به طبقه چهارم برج سی ان مراجعه کنید. رستوران گردان این برج از بهترین رستورانهای تورنتو است که می توانید ضمن سرو یک غذای خوشمزه از چشم انداز فوق العاده شهر هم بهره مند شوید.

نشستن بر پشت میزهای کنار دیوار شیشه ای رستوران یک فرصت منحصر به فرد و متفاوت خواهد بود. زیرا شما می توانید تمامی مناظری را که حتی در فاصله 120 کیلومتری قرار دارند، مشاهده کنید. تصور کنید در حالی که در یک رستوران شیک نشسته اید و غذایی خوشمزه می خورید، هر 72 دقیقه یکبار به دور خودتان بچرخید! این رستوران بزرگ می تواند به طور همزمان 400 نفر را در دل خود جای دهد.

 

پیاده روی در ارتفاعات برج سی ان

اگر بخواهید از فضای بیرونی چشم اندازهای زیبای شهر را ببینید، باید از تجهیزات مخصوص برج استفاده کنید. فقط کافیست تا لباس به خصوصی را بپوشید و با یک قلاب به مکانی امن وصل شوید. در این برج امکان پیاده روی بازدیدکنندگان بر لبه برج فراهم شده است.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

نظرات کاربران