قلعه کسل هیل

معرفی قلعه کسل هیل در شهر بوداپست

قلعه کسل هیل بوداپست

در سفر به شهر بوداپست دلتابان، به شما پیشنهاد می کند که حتما از قلعه کسل هیل بازدید کنید. این قلعه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر بوداپست است. در این مطلب قصد داریم به معرفی قلعه کسل هیل بپردازیم.

 

تاریخچه قلعه کسل هیل بوداپست

اولین نشانه های زندگی در موقعیت فعلی قلعه کسل هیل به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد درست زمانی که برخی از مردم برای فرار از تهاجم مغول ها به این قلعه پناه برده بودند. اولین قلعه سلطنتی در همین زمان ساخته شد و عصر طلایی این قلعه نیز به قرن 15 میلادی باز می گردد. در سال 1476 و پس از ازدواج شاه Matthias Corvinus با ملکه Beatrix از ناپل بسیاری از هنرمندان و علی الخصوص هنرمندان ایتالیایی با ملکه جدید همراه شدند و این قلعه را به یکی از مهم ترین قلعه های آن زمان تبدیل کردند. بعد از اشغال ترکیه، شهر باروک ساخته شد و قلعه هیل تبدیل به یکی از مهم ترین مناطق دولت شد.

 

 قلعه کسل هیل

 

محیط اطراف کسل هیل

کسل هیل امروزه به عنوان یک میراث جهانی شناخته می شود و در نزدیکی آن بسیاری از جاذبه های گردشگری از جمله خانه های باروک که در قرن هجدهم ساخته شدند وجود دارد. اگر چه این قلعه از قرن سیزدهم که ساخته شد تا به امروز تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده است اما خیابان اصلی آن همچنان زیبایی های مربوط به قرون وسطی را دارا می باشد.

با کمی گشت و گذار در این خیابان ها متوجه می شوید که قدمت بعضی از خانه های این خیابان به قرن 14 و 15 میلادی باز می گردد. در جلوی هر خانه یک پلاک وجود دارد که نشان دهنده این است که هر خانه در چه قرنی ساخته شده است. تعداد بسیار زیادی از خانه هایی که در این منطقه وجود دارند، همچنان خانه هایی شخصی هستند چرا که خود قلعه کسل هیل یک منطقه مسکونی به حساب می آید. ورود خودرو به این منطقه ممنوع است، با این حال امکانات حمل و نقل عمومی در این منطقه وجود دارد.

 

 قلعه کسل هیل

 

قلعه کسل هیل و غارهای اطراف آن

قلعه کسل هیل به مجموعه ای از غارهای طبیعی متصل به هم تشکیل شده است که از آب های گرم تشکیل شده اند. ساکنان این منطقه از این غارها قرن ها برای ذخیره سازی و پناهگاه استفاده می کردند. اولین نشانه های زندگی در این منطقه با 500,000 سال قبل باز می گردد.

 

 قلعه کسل هیل

 

جاذبه های گردشگری زیبا در قلعه کسل هیل

بهترین گزینه برای گردش در قلعه کسل هیل پیاده روی در امتداد خیابان های سنگ فرش شده اطراف قلعه کسل هیل می باشد. به این ترتیب شما می توانید خیلی سریع علاوه بر بازدید از این محیط فوق العاده زیبای اطراف قلعه، خودتان خیلی سریع قلعه کسل هیل را کشف کنید. اگر وقت کافی دارید می توانید یک روز تمام را در قلعه کسل هیل به گردش و پیاده روی بپردازید ولی اگر زمان کافی برای گردش را ندارید بازدید از میدان Trinity و همینطور کلیسای ماتیاس به شما توصیه می شود.

در این قلعه مراسمات بسیار زیادی گرفته می شود که بیشتر آن ها معمولا در سالگرد ساخت این قلعه برگزار می شوند. در اطراف قلعه رستوران ها و کافه های بسیار زیادی نیز وجود دارند که در هنگام گردش در این قلعه می توانید در آن ها به استراحت بپردازید. اگر به عکس گرفتن در این محیط علاقه دارید می توانید در کنار آثار تاریخی که در این قلعه وجود دارد عکس های یادگاری بی نظیری بگیرید.

 

budapest

 
نکاتی درباره قلعه کسل هیل

مانند کاخ سلطنتی بسیاری از نقاط قلعه کسل هیل به صورت شبانه روزی باز هستند و شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از آن بازدید کنید. حتی بسیاری از نقاط خاص این قلعه همچون برج دکل و … نیز به صورت شبانه روزی قابل بازدید هستند. جاذبه های گردشگری این قلعه در شب بسیار زیبا هستند و محیطی بسیار عاشقانه را برای شما ایجاد می کنند. تقریبا می توان گفت تمامی جاذبه های گردشگری کسل هیل تا ساعت 8 شب باز هستند.

بسیاری از رستوران ها و کافه هایی که در این منطقه وجود دارند نیز تا 11 شب باز هستند و شما می توانید وعده غذایی شام را نیز در آنجا صرف کنید. شب زنده داری یکی از مهم ترین خصلت های مردم منطقه کسل هیل می باشد و در صورتی که شب را در این منطقه بگذرانید می توانید در جشن های مختلفی که در این منطقه برگزار می شود نیز شرکت کنید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران