ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا و جذابیت های آن

معرفی ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

بیشتر افراد دنیا نام ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا شنیده اند، حتی کسانی که غیر فوتبالی هستند هم امکان ندارد نام این ورزشگاه را نشنیده باشند. ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا یکی از بهترین ورزشگاه های فوتبال می باشد که در شهر بارسلون کشور اسپانیا قرار دارد. از زمانی که این ورزشگاه احداث شده است تمام بازی های خانگی تیم بارسلونا در این ورزشگاه انجام می شود. ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا جزو 5 ورزشگاهی می باشد که ستاره یوفا را دریافت نموده است و تاکنون میزبان مسابقات بزرگ بین المللی و فینال های لیگ قهرمانی بوده است. ظرفیت ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا99.786 نفر است که از این جهت آن را به بزرگترین ورزشگاهی که در اروپا قرار دارد و یازدهمین ورزشگاه بزرگ دنیا تبدیل کرده است.

از آنجایی که این ورزشگاه هواداران بسیاری دارد در سال ها ابتدایی که گنجایش کمی داشت، مجبور شدند گنجایش آن را بیشتر کنند. باید بدانید که ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا چندین بار نجایش خود را تغییر داده در صورتی که گنجایش اولیه آن 93 هزار نفر بوده است، اما به دلیل برگزاری جام جهانی در این ورزشگاه ظرفیت آن را به 105 هزار نفر تبدیل کردند، بعد از آن به علت ممنوع بودن قسمت هایی که تماشاگران می ایستادند و بازی را تماشا می کردند باری دیگر گنجایش آن را پایین آوردند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

جذابیت های ورزشگاه   

همانطوری که بیان کردیم ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا دارای ظرفیت و گنجایش بسیار زیادی می باشد و از جمله بزرگترین ورزشگاه های دنیا به شمار می رود، ولی جذابیت هایی که این ورزشگاه دارد بسیار بیشتر از ظرفیت آن می باشد که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم و جذابیت های ویژه آن را در عنوان های جداگانه به طور کامل توضیح می دهیم.

1. وجود پالائو ورزشگاهی دیگر در کنار ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

در کنار ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا، پالائو بلوگرانه قرار دارد، این محل مکانی می باشد که بازی های داخلی سالن در آن انجام می شود، این نشانگر بزرگی این ورزشگاه می باشد که در دل خود ورزشگاهی دیگر را جای داده است.

ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

بیشتر کسانی که برای مسابقات جام جهانی و یا برگزاری فینال ها ب این کشور می آیند می توانند تمرینات خود را در این ورزشگاه انجام دهند.

2. وجود پاتیناژ در ورزشگاه 

همچنین یکی دیگر از مکان هایی که در اطراف ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا قرار دارد، آیس رینک می باشد، این مکان محل انجام بازی های می باشد که به آنها هاکی روی یخ و یا پاتیناژ می گویند. سطح این سالن سراسر یخ می باشد و ورزشکارانی که در این مکان بازی می کنند باید کفش های مخصوصی را بپوشند و ورزش های خاص خود را انجام دهند.

3. مینی استادیوم 

یکی دیگر از جذابیت های ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا این است که در پشت استادیوم ورزشگاهی دیگر قرار دارد که به این ورزشگاه مینی استادیوم می گویند. بیشتر ورزشکارانی که برای مسابقات خود به این کشور می آیند می توانند تمرینات خود را در مینی استادیوم انجام دهند.

[cn-suggest-posts sts=” تماشای فیلم در سینماهای بارسلونا” stl=”https://deltaban.com/watching-movies-barcelona-cinemas/” sbs=”رزرو هتل اروپا” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

مینی استادیوم

ساخت مینی استادیوم بسیار کارآمد بوده است و بیشتر افرادی که بازی فوتبال دارند تمرینات خود را در این قسمت انجام می دهند.

4. موزه ورزشگاه 

به جرات می توان گفت مهمترین و زیباترین جذابیت ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا موزه آن می باشد. در این ورزشگاه قسمتی را برای قرار دادن اشیای قدیمی و یادبودها ساخته اند. بیشتر ورزشکاران بزرگی که در بازی های خود جام طلا گرفته اند و به این باشگاه و کشور تعلق دارند جام های طلا خود را به موزه این ورزشگاه تقدیم می کنند. همچنین اشیا و وسایلی که برای ورزشکاران قدیمی این باشگاه می باشد را در قسمت موزه این استادیوم قرار داده اند تا یاد آنها را همیشه در خاطر حفظ کنند.

موزه ورزشگاه 
بازدید از این موزه برای تمامی افراد آزاد است و درب ورودی آن را به گونه ای تنظیم کرده اند که می توانید بدون اینکه وراد ورزشگاه شودی به درون موزه رفته و بازدید از وسایل و اشیای قدیمی بازیکنان را مشاهده کنید.ج جام هایی که در این موزه وجود دارد 420 عدد می باشد و این تعداد نشانگر موفقیت بیش از اندازه این باشگاه می باشد. همچنین 1420 قطعه هم از وسایلی را که مربوط به تاریخ این باشگاه می باشد را در این موزه می تواند مشاهده کنید. در حال حاضر یکی از پربازدیدترین موزه های دنیا موزه ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا می باشد.

5. کلیسایی در درون ورزشگاه 

در کنار موزه ای که در ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا قرار دارد، کلیسایی را هم بنا کرده اند تا بازیکنانی که مسیحی هستند به آنجا رفته و قبل از بازی برای موفقیت خود دعا کنند و آرامش بگیرند. ساخت کلیسا در درون ورزشگاه یکی از اقداماتی می باشد که کمتر ورزشگاهی آن را انجام می دهد. ولی از آنجایی که ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا بسیار بزرگ می باشد توانسته است کلیسایی را در درون ورزشگاه بسازد.

رختکن ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا 

ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا دارای تعداد زیادی رختکن می باشد که هریک از رختکن های آن 850 متر مربع است که آن را به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده اند. یکی از بخش های آن برای تغییر لباس ورزشکاران می باشد، بخش دوم آن که بخش استراحت آن است شامل استخر، جکوزی، سونا، حمام سرد، حمام بخار می باشد. بخش سوم آن مربوط به پزشکان ورزشگاه است که به آن منتطقه درمان می گویند، در این قسمت تمامی وسیله های فیزیوتراپی را قرار داده اند تا ورزشکارانی را که آسیب می بینند را درمان می کنند.

[cn-suggest-posts sts=” جاذبه ­های توریستی اسپانیا” stl=”https://deltaban.com/spanish-tourist-attractions/” sbs=”بلیط هواپیما اسپانیا” sbl=”https://deltaban.com/flights/spain-airline-ticket/”]

آشنایی با ورزشگاه نیوکمپ
بخش چهارم آن که بخش پایانی ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا می باشد مربوط به بخش فنی است. این بخش دارای سه دفتر می باشد که هر کدام از این دفترها برای یکی از اعضای باشگاه محسوب می شود. یک اتاق جلسه در این بخش وجود دارد که در این اتاق بیشتر جلسات مربوط به باشگاه را برگزار می کنند. اتاق بعدی هم برای هیئت مدیره می باشد.

اماکن پزشکی ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا 

همانطوری که بیان کردیم در بخش رختکن ها منطقه درمان را قرار داده اند که اگر هریک از ورزشکاران مصدوم شدند را به این اتاق می برند و معالجه می کنند. ولی علاوه بر اتاق درمان در ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا داروخانه های عمومی اصلی و شبکه ای وجود دارد که برای هر نیاز پزشکی که در آن روز مسابقه نیاز است داروهای مورد نیاز را فراهم می کند. از آنجایی که این ورزشگاه بسیار بزرگ است و مسابقات مهمی در آن برگزار می شود به سیستم داروخانه ای آن اهمیت بسیاری داده اند و در هر چهار قسمت ورزشگاه داروخانه ای را قرار داده اند. همچنین در کنار درب خروجی این ورزشگاه دانشگاه پزشکی وجود دارد که برای کارمندان، بازیکنان و هواداران می باشد.

کتابخانه ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا 

همانطوری که بیان کردیم ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا جذابیت های بسیاری دارد که هریک از آنها در جایگاه ویژه ای قرار دارند. یکی دیگر از جذابیت های این ورزشگاه کتابخانه آن می باشد. این کتابخانه به را به چهار بخش تقسیم کرده اند که در هریک از بخش ها آن مطالب حداگانه ای را قرار داده ان. بخش اول آن مربوط به آرشیو روزنامه هایی می باشد که در مورد این ورزشگاه نوشته شده است، بخش دوم کتابخانه این ورزشگاه را شامل می شود، بخش سوم آرشیو تاریخی این باشگاه می باشد و بخش چهارم بایگانی عکس هایی است که تمامی آنها مربوط به ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا و ورزشکاران آن می باشد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران