موزه هنرهای زیبای بوداپست

معرفی موزه هنرهای زیبای بوداپست

موزه هنرهای زیبای بوداپست

موزه هنرهای زیبای بوداپست یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر بوداپست است، دلتابان به شما پیشنهاد می کند که در سفر به شهر بوداپست حتما از این موزه دیدن کنید. در این مطلب قصد داریم به معرفی موزه هنرهای زیبای بوداپست بپردازیم.

این موزه نشان دهنده تاریخ هنرهای تجسمی در قاره اروپا می باشد. موزه هنرهای زیبای بوداپست به صورت اختصاصی در زمینه نقاشی ها و مجسمه های اروپایی فعالیت دارد و از آن ها نگهداری می کند. یکی از محبوب ترین آثاری که در این موزه نگهداری می شود مجسمه اسب سواری است که توسط لئوناردو داوینچی طراحی و ساخته شده است. این موزه همچنین دارای مجموعه ای بسیار گسترده از نقاشی های قرن نوزدهم و بیستم میلادی است که از بیشتر آن ها اثر هنرمندان اسپانیایی می باشند. در موزه هنرهای زیبای بوداپست می توانید آثاری از قرن هجدهم کشور ایتالیا و همین طور آثاری از قرن سیزدهم کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان و هلند را مشاهده کنید. در این موزه همچنین آثاری از قرون وسطی که به مصر باستان تعلق دارند نیز یافت می شود و شما می توانید از آن ها نیز دیدن کنید.

 

budapest

 

تاریخچه موزه هنرهای زیبای بوداپست

موزه هنرهای بوداپست در سال 1906 تاسیس شد، این موزه در ابتدا تنها مکانی مناسب برای برگزاری جشن 1000 ساله دولت مجارستان بود که در آن زمان این کشور بخشی از جمهوری اتریش-مجارستان بود. در طی جشن سالگرد 1869 میلادی مهاجرانی که وارد این کشور شدند پیشنهاد تاسیس یک موزه در این مکان را دادند که این پیشنهاد با موافقت مسئولین همراه شد. ده سال بعد از این ماجرا با حضور فرانس یوسف پادشاه و امپراطور جمهوری اتریش – مجارستان موزه هنرهای زیبا در بوداپست افتتاح شد. این آخرین مکان معروف و بزرگ در زمان جمهوری اتریش – مجارستان بود که در سمت چپ میدان قهرمانان ساخته شد. البته در زمان فرانس یوسف علاوه بر موزه هنرهای زیبای بوداپست، آثار باستانی، پارک ها و ساختمان های بسیار بزرگ دیگری نیز تاسیس شدند.

 

نکاتی مهم درباره موزه هنرهای زیبای بوداپست

برای دسترسی به موزه هنرهای زیبای بوداپست کافی است با کمی پرس و جو میدان Heroes را پیدا کنید و در این میدان نیز می توانید به راحتی هر چه تمام موزه هنرهای زیبای بوداپست را پیدا کنید. توجه داشته باشید که برای این که بتوانید از این موزه دیدن کنید باید در روزهای سه شنبه تا یکشنبه و از ساعت 10 صبح الی 5:30 بعدازظهر باید به آن مراجعه کنید.

 موزه هنرهای زیبای بوداپست

 

هزینه ورودی موزه هنرهای زیبای بوداپست

برای ورود به بخش های مختلف موزه هنرهای زیبایی باید هزینه های مختلفی را نیز بپردازید که شرح این هزینه ها در ادامه آمده است:

افراد بزرگسال برای ورود به موزه باید هزینه ای را بپردازند، این هزینه در ورود به بخش نمایشگاه های دائمی موزه هزینه کمتری نسبت به زمانی که می خواهند از نمایشگاه های موقت دیدن کنند است.

کودکان و دانش آموزان از تخفیف 50 درصدی برخوردار هستند و هزینه آن ها نصف بزرگسالان محسوب می شود.

در صورتی که کارت تخفیف بوداپست را داشته باشید می توانید ده درصد در این هزینه ها تخفیف بگیرید.

توجه داشته باشید که می توانید از بلیط های ترکیبی و امکان پیش خرید بلیط نیز استفاده کنید که مزایای زیادی برای شما دارند.

 

هنرهای زیبای بوداپست

 

گذر زمان در موزه هنرهای زیبای بوداپست

با بازدید از موزه هنرهای زیبای بوداپست شما به هیچ وجه گذر زمان را حس نمی کنید و می توانید  ساعت ها را صرف بازدید از بخش های مختلف این موزه بپردازید. بعد از این که از بیشتر گالری هایی که در این موزه هستند دیدن کردید متوجه می شوید که زمان به سرعت گذشته است و شما متوجه این گذر زمان نشده اید. نمایشگاه های بسیار زیادی درون موزه وجود دارند که از جمله مهم ترین آنها می توان به نمایشگاه هنرهای زیبایی که توسط هنرمندان خارجی طراحی شده اند و همینطور بخش مجسمه سازان باستانی اشاره کرد.

museum

 

نمایشگاه های دائمی موزه هنرهای زیبا

نمایشگاه های دائمی موزه هنرهای زیبایی دارای ارزشمندترین آثار هنری کشور مجارستان می باشند که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          نمایشگاه دائمی اسپانیا با مجموعه های فوق العاده زیبایی از Goya و Velazquez.

–          نمایشگاه ایتالیا که از آثار هنرمندانی همچون گیتو، رافائل، آرتینو، تینتورتو و همینطور تیپولو تشکیل شده است.

–          نمایشگاه فرانسه با آثار افرادی همچون کامیل پیسارو

–          نمایشگاه هلند با آثاری هنرمندانی ون دایک

–          گالری مصر با حدود 400 مورد از مومیایی های انسانی

 موزه هنرهای زیبای بوداپست

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران