اردیبهشت در شیراز

بهترین زمان سفر به شیراز

بهترین فصل سفر به شیراز

اردیبهشت در شیراز یکی از بهترین فرصت ها برای سفر به این شهر زیباست. شیراز در همه ی فصل ها و ماه ها زیبایی های مخصوص به خود را دارد؛ اما اردیبهشت در شیراز چیز دیگری است. ماهی که به عطر بهار نارنج و گل و بلبل آن شهرت یافته است. اگر قصد دارید اردیبهشت شیراز را برای سفر خود انتخاب کنید، این مطلب را با ما همراه باشید. 

اگر به سفر های داخلی علاقمندید ، تور مشهد میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد . مشهد شهری زیارتی ، سیاحتی است که سفر به آن شهر قطعا جذابیت های زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

شیراز 

شیراز یکی از شهرهای قدیمی ایران است که در استان فارس واقع شده است. شهری که میعادگاه شاعران و هنرمندان زیادی از سراسر دنیا است. وجود آثار تاریخی گرانقدر و جاذبه های هنری و زیارتی در این شهر باعث شده بازدیدکنندگان زیادی در تمام فصل های سال به این شهر زیبا سفر کنند؛ اما اردیبهشت در شیراز حال و هوای دیگری دارد. به همین دلیل اکثر مسافران برای سفر خود به این شهر اردیبهشت را انتخاب می کنند. 

 

آب و هوای شیراز

شیراز شهری با آب و هوای متنوع است. هر فصلی که برای سفر به این شهر انتخاب کنید، می تواند جذاب و منحصر به فرد باشد. اگر تحمل گرما را داشته باشید، می توانید در تابستان به این شهر سفر کنید و از بسیاری از جاذبه های تاریخی و دیدنی آن لذت ببرید. اگر به دنبال یک هوای معتدل و در عین حال آرام هستید، پاییز فصل مناسبی برای سفر به شیراز است. اما اردیبهشت در شیراز به گونه ی دیگری است. در این فصل بیشترین گردشگران به شیراز سفر می کنند. با ما همراه باشید تا شما را با اردیبهشت در شیراز و علت اوج سفرها به این شهر آشنا کنیم. 

اردیبهشت در شیراز

 

بهترین زمان برای سفر به شیراز 

همانطور که قبلاً هم گفتیم، شیراز شهری است که در تمام فصل های سال می‌توانید برای سفر کردن، روی آن حساب کنید. اما اردیبشهت ماه بهترین زمان سفر به این شهر است. فصلی که با قدم زدن در کوچه و خیابانش، می توانید از عطر خوش بهارنارنج استشمام کنید. در این ماه شلوغی سفرهای نوروزی کمتر می شود و می تواند بهترین زمان برای گشت و گذار در بین جاذبه های این شهر باشد. ضمناً جشنواره هایی نیز در این ماه برگزار می شود که می تواند برای بازدیدکنندگان جذاب باشد. 

اردیبهشت در شیراز

 

آب و هوای شیراز در ماه اردیبهشت 

اردیبهشت در شیراز یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به این شهر خوش آب و هواست. برخی از کسانی که در این ماه به شیراز سفر کرده‌اند، اردیبهشت در شیراز را رستاخیز رنگ‌ها می‌دانند. زیرا در این ماه شاهد رویش گیاهانی خوش رنگ و زیبا در تمام سطح شهر و باغ‌ها خواهید بود. هر گوشه ای از شهر شیراز در اردیبهشت ماه می‌تواند مکان خوبی برای عکاسی و لذت بردن از طبیعت باشد.

گل‌های اطلسی، رز و بنفشه در کنار سبزه‌ها بهشت کوچکی را فراهم می‌کنند تا شما بتوانید لذت یک سفر خوب و خاطره‌انگیز را در اردیبهشت شیراز برای خود رقم بزنید. همه ی این ها در کنار عطر بهارنارنجی که تمام فضا را پر می‌کند، می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. کافیست ساعتی در بین این گل و گیاهان قدم بزنید و ریه‌های خود را از عطر بهارنارنج پر کنید. گویی اردیبهشت در شیراز، مخصوصاً در کوچه و پس کوچه‌هایی که مزین به گل و گیاهان زیبا شده اند، رنگ و بوی دیگری دارد.

بهار در شیراز معروف است. آب و هوای مساعد همراه با عطر گل های بهاری فضایی را فراهم می کند که گویی نگاره ای از زیبایی های خلقت است. کسانی که در فصل بهار به شیراز سفر کرده اند، زیبایی خاص شهر در این فصل را دیده اند. کمتر کسی است که فصل بهار و مخصوصاً اردیبهشت در شیراز را دیده باشد و به یکبار سفر کردن به این شهر قانع شده باشد. 

شیراز شهری است که از قدیم الایام با فرهنگ و هنر خو گرفته است. بنابراین حتی با قدم زدن در خیابان های شهر هم می توانید از حال و هوای عجیب اردیبهشت در شیراز لذت ببرید. اگر قصد داشتید از تور شیراز برای سفر به این شهر استفاده کنید، اردیبهشت بهترین زمان سفر شما خواهد بود.  

ماه مناسب سفر به شیراز

 

چرا مسافران شیراز اردیبهشت را برای سفر انتخاب می کنند؟ 

اردیبهشت در شیراز آنچنان خودنمایی می کند که به بهترین ماه برای سفر به این شهر زیبا تبدیل شده است. مسافران زیادی از اقصی نقاط جهان در اردیبهشت ماه به شیراز سفر می کنند. در این ماه نسیم برخاسته از باغ ها و گلزارها، روحتان را نوازش می کند و می تواند سفر شما را به آرامش بخش ترین سفر تبدیل کند. بنابراین اگر به دنبال یافتن جایی برای آرامش پیدا کردن و دوری از استرس های روزمره هستید، سفر اردیبهشت در شیراز بهترین پیشنهاد برای شماست. 

بهترین فصل برای سفر به شیراز

داشتن اطلاعاتی درباره آب و هوای شیراز در فصل های مختلف می تواند برای مسافران این شهر اهمیت زیادی داشته باشد. شهری که به بهار و پاییز آن شهرت یافته است و می توانید طبیعتی زیبا و منحصر به فردی از این شهر را مشاهده کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با آب و هوای شیراز در فصل های مختلف سال آشنا کنیم. 

 

آب و هوای شیراز در بهار  

فصل بهار در شیراز یکی از فصل‌های بسیار زیبا و جذاب است. آب و هوای شیراز در فصل بهار همراه با وزش بادهای خنک و بسیار ملایم است. البته در این فصل با بارش‌های پراکنده ای هم روبه‌رو خواهید شد. به طور کلی میانگین دمای هوا در روزهای بهاری شیراز 17 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. نماد فصل زیبای بهار در شیراز بهار نارنج آن می‌باشد. در این فصل معمولاً باغ‌های بهار نارنج پر می‌شود از شکوفه‌هایی که حال و هوای شهر را با عطر و بوی خود متحول می‌کنند.

در مورد آب و هوای شیراز در فصل بهار باید بدانید که این فصل بهترین زمان سفر به شیراز و بازدید از جاذبه‌های این شهر است. یک هوای نسبتاً معتدل در کنار طبیعت زیبا و عطر بهارنارنج می‌تواند تجربه ی یک سفر دل‌انگیز را برای شما به ارمغان آورد. معمولاً بهترین ماه‌ها برای لذت بردن از هوای بهاری شیراز، اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت هستند. در این ماه‌ها باغ‌های شیراز به زیباترین شکل خود درآمده و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. البته این نکته هم فراموش نشود که فصل بهار شلوغ‌ترین فصل سفر به شیراز است. اگر در این فصل به شیراز سفر کردید، حتماً از عرقیات بهارنارنج آن برای خود تهیه کنید.

آب و هوای شیراز در بهار

 

آب و هوای شیراز در تابستان

آب و هوای شیراز در فصل تابستان، گرم و خشک است و به طور کلی میانگین دمای هوا در روزهای تابستانی تا 30 درجه سانتی گراد هم می رسد. اگر قصد دارید در یک فصل خلوت به شیراز سفر کنید، تابستان فصل بسیار مناسبی مخصوصاً برای کسانی است که طاقت تحمل گرما را داشته باشند. ضمناً در فصل تابستان می توانید از قسمت های تاریخی شهر شیراز و جاذبه های فرهنگی آن دیدن کنید. 

آب و هوای شیراز در تابستان

 

آب و هوای شیراز در پاییز 

آب و هوای شیراز در فصل پاییز بسیار دل‌نشین است. بعد از بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر به شیراز، فصل پاییز است. در اواخر فصل پاییز که آب و هوا کمی سردتر می‌شود، سفر به شهرهای کوهستانی و جنگلی ممکن است دشوار باشد. اما شهر شیراز در این فصل میزبان مسافران زیادی از سراسر ایران و جهان است. آب و هوای شیراز در این فصل خنک بوده و میانگین دمای هوا تا 20 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد.

در این فصل می‌توانید به راحتی از تمام جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهر دیدن کنید، از باراش باران لذت ببرید و با قدم زدن در کوچه و خیابان‌های شهر از سفر خود خاطره های بی نظیری بسازید. در پاییز شهر پر می‌شود از برگ‌های زرد پاییزی که چهره ی زیبایی به محیط می‌دهند. اگر قصد یک سفر بسیار آرامش‌بخش به شیراز را داشتید، پاییز بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

آب و هوای شیراز در پاییز

 

آب و هوای شیراز در زمستان

آب و هوای شیراز در فصل زمستان سرد است و میانگین دمای هوا تا 5 درجه ی سانتی گراد هم می رسد. در این فصل با بارندگی و حتی بارش برف هم ممکن است رو به رو شوید. در این فصل با گردش در شهر شیراز، می توانید عطر گل نرگس را در گوشه و کنار شهر حس کنید. زمانی که در فصل زمستان از کنار باغ های شیراز عبور می کنید، با حجم زیادی از این گل های زیبا رو به رو می شوید که نمای شهر را عوض می کنند. 

آب و هوای شیراز در زمستان

برای سفر به شهر شیراز میتوانید خرید بلیط هواپیما را از سایت دلتابان انجام دهید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

برای اطلاع از بلیط هواپیما ماهان  به سایت دلتابان مراجعه فرمایید.

 

نظرات کاربران (2)
  • الهه 2 مهر 1397

    یکی از بهترین سفر های من سفر به شیراز بود واقعا عالی مرسی از خدمات خوب دلتابان

    پاسخ دادن
  • ماری 17 اردیبهشت 1398

    بهترین ماهِ جهان، اردیبهشت. در بهشت ِ تازه ی اردیبهشت حالِ دنیا هست بهتر از بهشت...! حالِ ما خوب است از بارانِ تو از بهارِ جاریِ دستانِ تو این بهارِ ناب، چون شعرِ تَر است مثل یک دیدارِ تازه، نوبر است آسمان ، آیینه کاری می شود در زمین، آیینه،جاری می شود می شود با خطّی از باران نوشت: بهترین ماهِ جهان، اردیبهشت..! دکتر یدالله گودرزی

    پاسخ دادن