جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین

جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین
برلین جاذبه گردشگری گردشگری لوکس - آشنایی با جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین جاذبه های تفریحی برلین جاذبه های دیدنی برلین جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین جنگل گرون والد دروازه براندنبورگ دیوار برلین گروسر تیر گارتن
  • ۸ آذر ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 206
  • لایک:

آشنایی با جاذبه های دیدنی برلین 

قصد داریم در این مقالی شما را با جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین آشنا نماییم ، برلین به­ عنوان پایتخت آلمان شناخته می­شود و یکی از مراکز سیاسی و رسانه­ای و علم و فرهنگ در آلمان شناخته می­شود. در شهر برلین معماری ­های مدرن و کلاسیک را در کنار یکدیگر می ­توان دید و افرادی که وارد این شهر اروپایی می­شوند می­توانند فعالیت­ های ورزشی متنوعی را در کنار برنامه ­های فرهنگی انجام دهند. اشخاصی که تمایل دارند با جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین آشنا شوند بهتر است این مقاله را دنبال کنند.

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ بهترین وسیله برای معرفی شهر برلین به شمار می­رود و یکی از معروف­ترین جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین شناخته می­شود. در ساخت این بنا از ماسه سنگ استفاده شده و در سال 1791 میلادی برای پادشاه فردریک ویلهلم دوم اختصاص داده شده است. ارتفاع دروازه براندنبورگ حدود 26 متر بوده و محل قرارگیری آن نیز در منطقه پاریس پلاتس میته است. از دروازه براندنبورگ به ­عنوان نخستین سازه نئوکلاسیک در برلین یاد می­شود که دارای ارابه­ ای با چهار اسب است و زیبایی منحصربفردی را به شهر برلین بخشیده است.

جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین, جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین

دیوار برلین

تاریخ دیوار برلین در سال 1961 یعنی از زمانی که بخش شرقی شهر جهت جلوگیری از ورود پناهندگان شرق به غرب بسته شد شروع گشته و هرساله مود توجه گردشگران بسیاری قرار می­گیرد. در این بخش از شهر آلمان موزه­ ای وجود دارد که تحت عنوان موزه مرکز پناهندگان مارینفلد از آن یاد می­شود و آثاری در ارتباط با جمعیت یک و نیم میلیون نفری که از طریق برلین وارد شده­اند را به نمایش گذاشته است. بر روی دیوار برلین می­توان پنجره یادبود را مشاهده کرد که به یاد اتفاقات افتاده و کشته شدن پناهندگان بسیاری ایجاد شده است.

گروسر تیر گارتن

گروسر تیر گارتن یکی از جاذبه­ های مشهور و دیدنی در برلین به شمار می ­رود که از آن تحت عنوان باغ حیوانات نیز یاد می­شود. گروسر تیر گارتن منطقه شکاری حفاظت شده­ ای است که تنها به خاندان سلطنتی آلمان اختصاص داشته و گوزن و خوک وحشی به همراه حیوانات شکاری دیگر در این منطقه زندگی کرده و حفاظت می­شوند. این منطقه حفاظتی در سال 1700 به ­عنوان یک پارک مورد استفاده قرار گرفت و طراحی ابتدایی آن به سبک فرانسوی بوده است اما پس از سال­ها طراحی آن تغییر پیدا کرد و تزئینات آن به سبک انگلیسی انجام شد.

جنگل گرون والد

از دیگر جاذبه ­های مشهور و دیدنی برلین می­توان به جنگل گرون والد اشاره کرد که در آن درختان متعددی از راش، بلوط، اقاقیا، توس، کاج و درختان صنوبر وجود دارند. دریاچه موجود در این بخش دارای طولی به اندازه 9 کیلومتر بوده و موجب می­شود شهروندان و گردشگرانی که وارد این منطقه می­شوند به ورزش­ های آبی و یا شنا بپردازند. تپه مصنوعی تافلسبرگ که دارای ارتفاعی در حدود 80 متر است از دیگر جاذبه­ هایی است که در این منطقه به چشم می­خورد و در بالای آن ایستگاه رادیویی آمریکا واقع شده است. شهر برلین دارای جاذبه­ های مشهوری دیگری است که می­توان به جزیره موزه، کاخ و پارک شارلوتنبورگ، خیابان Unter den Linden، میدان Gendarmenmarkt، رایشتاگ، کلیسای یادبود قیصر ویلهلم، کلیسای جامع برلین، کلیسای جامع فرانسوی، باغ ­های جانورشناسی برلین، محله نیکولای و باغ و موزه گیاه ­شناسی برلین اشاره کرد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *