جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین
8 آذر 1397
برلین

جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین

جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین

قصد داریم در این مقالی شما را با جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین آشنا نماییم ، برلین به­ عنوان پایتخت آلمان شناخته می­شود و یکی از مراکز سیاسی و رسانه­ای و علم و فرهنگ در آلمان شناخته می­شود. در شهر برلین معماری ­های مدرن و کلاسیک را در کنار یکدیگر می ­توان دید و افرادی که وارد این شهر اروپایی می­شوند می­توانند فعالیت­ های ورزشی متنوعی را در کنار برنامه ­های فرهنگی انجام دهند. اشخاصی که تمایل دارند با جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین آشنا شوند بهتر است این مقاله را دنبال کنند.

دروازه براندنبورگ از جاذبه­ های مشهور و دیدنی برلین

دروازه براندنبورگ بهترین وسیله برای معرفی شهر برلین به شمار می­رود و یکی از معروف­ترین جاذبه­ دیدنی برلین شناخته می­شود. در ساخت این بنا از ماسه سنگ استفاده شده و در سال 1791 میلادی برای پادشاه فردریک ویلهلم دوم اختصاص داده شده است. ارتفاع دروازه براندنبورگ حدود 26 متر بوده و محل قرارگیری آن نیز در منطقه پاریس پلاتس میته است. از دروازه براندنبورگ به ­عنوان نخستین سازه نئوکلاسیک در برلین یاد می­شود که دارای ارابه­ ای با چهار اسب است و زیبایی منحصربفردی را به شهر برلین بخشیده است.

دیوار برلین

تاریخ دیوار برلین در سال 1961 یعنی از زمانی که بخش شرقی شهر جهت جلوگیری از ورود پناهندگان شرق به غرب بسته شد شروع گشته و هرساله مود توجه گردشگران بسیاری قرار می­گیرد. در این بخش از شهر آلمان موزه­ ای وجود دارد که تحت عنوان موزه مرکز پناهندگان مارینفلد از آن یاد می­شود و آثاری در ارتباط با جمعیت یک و نیم میلیون نفری که از طریق برلین وارد شده­اند را به نمایش گذاشته است. بر روی دیوار برلین می­توان پنجره یادبود را مشاهده کرد که به یاد اتفاقات افتاده و کشته شدن پناهندگان بسیاری ایجاد شده است.

گروسر تیر گارتن

گروسر تیر گارتن یکی از جاذبه­ های مشهور و دیدنی در برلین به شمار می ­رود که از آن تحت عنوان باغ حیوانات نیز یاد می­شود. گروسر تیر گارتن منطقه شکاری حفاظت شده­ ای است که تنها به خاندان سلطنتی آلمان اختصاص داشته و گوزن و خوک وحشی به همراه حیوانات شکاری دیگر در این منطقه زندگی کرده و حفاظت می­شوند. این منطقه حفاظتی در سال 1700 به ­عنوان یک پارک مورد استفاده قرار گرفت و طراحی ابتدایی آن به سبک فرانسوی بوده است اما پس از سال­ها طراحی آن تغییر پیدا کرد و تزئینات آن به سبک انگلیسی انجام شد.

جنگل گرون والد

از دیگر جاذبه ­های برلین می­توان به جنگل گرون والد اشاره کرد که در آن درختان متعددی از راش، بلوط، اقاقیا، توس، کاج و درختان صنوبر وجود دارند. دریاچه موجود در این بخش دارای طولی به اندازه 9 کیلومتر بوده و موجب می­شود شهروندان و گردشگرانی که وارد این منطقه می­شوند به ورزش­ های آبی و یا شنا بپردازند. تپه مصنوعی تافلسبرگ که دارای ارتفاعی در حدود 80 متر است از دیگر جاذبه­ هایی است که در این منطقه به چشم می­خورد و در بالای آن ایستگاه رادیویی آمریکا واقع شده است. شهر برلین دارای جاذبه­ های مشهوری دیگری است که می­توان به جزیره موزه، کاخ و پارک شارلوتنبورگ، خیابان Unter den Linden، میدان Gendarmenmarkt، رایشتاگ، کلیسای یادبود قیصر ویلهلم، کلیسای جامع برلین، کلیسای جامع فرانسوی، باغ ­های جانورشناسی برلین، محله نیکولای و باغ و موزه گیاه ­شناسی برلین اشاره کرد.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران