معرفی معروف ترین کاخ های پکن

معروف ترین کاخ های پکن در کشور چین

فهرست مطالب

کاخ های پکن

معروف ترین کاخ های پکن، بناهای اسرارآمیز با معماری خیره کننده و منحصر به فرد هستند که در طول تاریخ چین باستان، نمادی از زندگی امپراطورها و خاندان سلطنتی را به نمایش گذاشته ‌اند. تماشای کاخ های امپراطوری، معبدهای زیبا و تمام بناهایی که در طول تاریخ چین به خاندان سلطنتی در دوره‌های مختلف تعلق داشته است، یکی از جاذبه‌های گردشگری چین محسوب می‌شود. شهر پکن، پایتخت کشور چین نیز در نوع خود، دارای معماری بی نظیری می باشد. کاخ های پکن، زیباترین جاذبه های گردشگری چین در پایتخت در معرض نمایش قرار داده اند. تا پایان این مطلب همراه باشید تا شما را با معروف ترین کاخ های شهر پکن آشنا کنیم.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

قصر تابستانی پکن از کاخ های پکن

یکی از معروف ترین کاخ های پکن با عنوان قصر تابستانی شناخته می شود. این قصر سلطنتی، یک باغ امپراطوری در شهر پکن است که برای اولین بار در سال ۱۷۵۰ ساخته شد. این قصر سلطنتی در اثر جنگ هایی که در سال ۱۸۶۰ اتفاق افتاد، تخریب شد اما مجدداً در سال ۱۸۸۶ مورد بازسازی قرار گرفت. معماری باغ امپراطوری در قصر تابستانی پکن، یک چشم انداز از معماری چینی است.

 مناظر طبیعی، چشمه های آب، راهروها، سالن های مختلف، عمارت کاخ، پل ها و معبدها در قصر تابستانی به صورت ترکیبی با معماری بسیار زیبا، یک مجموعه هماهنگ و با ارزش را از نظر زیبایی شناختی و فرهنگی در شهر پکن به نمایش گذاشته اند.

قصر تابستانی پکن از معروف ترین کاخ های پکن

این قصر، جزو معروف ترین کاخ های پکن به شمار می رود. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران خارجی از این کاخ سلطنتی دیدن می کنند.

ارزش تاریخی و فرهنگی قصر تابستانی به عنوان یکی از کاخ های پکن به اندازه ای است که دولت چین، سرمایه گذاری هایی را برای حفاظت از محیط طبیعی کاخ  با استفاده از برنامه ریزی های شهری انجام داده است. برخی از فضاهای این کاخ باستانی به عنوان یک مجموعه تاریخی به نمایش درآمده اند. از تکنیک ها و فناوری های جدید نیز برای نگهداری از اموال و اطلاعات باستانی در این مکان بهره گرفته شده است. اگر به شهر پکن سفر کردید، بازدید از قصر تابستانی را فراموش نکنید.

شهر ممنوعه پکن

یکی دیگر از  معروف ترین کاخ های پکن، منطقه ای است که با نام شهر ممنوعه شهرت یافته است. شهر ممنوعه به عنوان قلب طلایی چین شناخته می شود. این شهر در سال ۱۴۲۰ در دوران امپراتوری سلسله مینگ با معماری بسیار زیبا و پیشرفته ساخته شده است. این کاخ امپراتوری یکی از نمادهای فرهنگ و تمدن در چین باستان به شمار می رود. شهر ممنوعه به عنوان یکی از پنج کاخ معروف در جهان شناخته شده است و هم اکنون بزرگترین کاخ های پکن محسوب می شود.

[cn-suggest-posts sts=”معبد بهشت پکن” stl=”https://deltaban.com/attraction/beijing-temple-heaven/” sbs=”رزرو هتل خارجی ارزان” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

شهر ممنوعه پکن
برای بازدید از شهر ممنوعه در شهر پکن به دو تا سه ساعت زمان نیاز دارید تا بتوانید از تمام قسمت ها به طور کامل لذت ببرید. ساعات بازدید از کاخ امپراتوری شهر ممنوعه، ساعت هشت و نیم صبح تا پنج و نیم بعد از ظهر است. روزهای دوشنبه، بازدید از شهر ممنوعه امکان پذیر نیست. برای ورود به این کاخ سلطنتی باید بلیت تهیه کنید. آنچه در شهر ممنوعه به عنوان یکی از کاخ های پکن قرار دارد، شامل نشانه هایی از زندگی سلطنتی، صنایع دستی، کارهای هنری ارزشمند و باغ ‌های مربوط به دوران کهن است.

ساخت این کاخ

حدود ۱۴ سال طول کشید تا شهر ممنوعه ساخته شود. فرایند ساخت کاخ از سال ۱۴۰۶ آغاز شده و تا سال ۱۴۲۰ طول کشیده است. برای ساخت معماری این بنای جذاب بیش از یک میلیون کارگر و بیشتر از ۱۰۰ هزار معمار و هنرمند به کار مشغول بوده اند. شهر ممنوعه در دوران مختلف تاریخ، محل امپراطوری ۲۴ امپراطور بوده است؛ از این ۲۴ امپراطور، ۱۴ نفر مربوط به سلسله مینگ و ۱۰ نفر مربوط به سلسله کینگ بوده است.

معبد بهشت – باغ سلطنتی بهشت

یکی از کاخ های پکن به عنوان معبد بهشت یا کاخ سلطنتی بهشت شناخته می شود. این کاخ امپراتوری با معماری بسیار زیبا در شهر پکن در منطقه چونگ وِن  قرار دارد. معبد بهشت یا کاخ سلطنتی بهشت در دوران امپراطوری مینگ در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴و در دوران امپراتوری کینگ، از سال 1644  آسان 1911 ، محل سکونت خاندان امپراطوری بوده است. جشن های سلطنتی در دوران این امپراتوری ها در کاخ امپراطوری بهشت برگزار می‌ شده است.

معبد بهشت یک شاهکار باستانی از تمدن کشور چین در شهر پکن را به نمایش می‌گذارد. این کاخ سلطنتی در دوران امپراتوری مینگ تا حدودی مورد بازسازی قرار گرفته است. در سال ۱۹۸۸ این مکان به عنوان یک پارک سلطنتی، نمادی از فلسفه، تاریخ و تمدن چین باستان را به نمایش می گذاشته است. اگر به شهر پکن سفر کنید، سبک معماری معبد بهشت، مفهوم فرهنگی و تمدن سرزمین های شرقی را به شما نمایان می کند. برای بازدید از این کاخ سلطنتی باید بلیت ورودی تهیه کنید. از طریق ایستگاه ‌های مختلف اتوبوس در مناطق مختلف شهر پکن می توانید به سمت این جاذبه گردشگری حرکت کنید. حدود 2 ساعت برای تماشای تمام کاخ امپراتوری کافی می باشد.

موزه کاخ

یکی دیگر از کاخ های پکن که جزو جاذبه های گردشگری چین برای توریست ها و گردشگران قرار دارد، با عنوان موزه کاخ شناخته می شود. این بنای تاریخی در سال ۱۹۲۵ ساخته شده است. موزه کاخ به عنوان یک کاخ سلطنتی برای خاندان سلطنتی و امپراتوری کینگ به شمار می رفته است. آنچه در ساخت موزه کاخ از نظر معماری و هنر به کار گرفته شده ترکیبی از مهمترین شیوه های هنر و معماری، چیزی شبیه به شهر ممنوع می باشد. 

موزه کاخ از معروف ترین کاخ های پکن
در ساخت موزه کاخ از هنرهای مشرق زمین نظیر نقاشی ها، خوشنویسی، سرامیک، اشیای عتیقه و باستانی از دوران سلطنتی و غیره استفاده شده است. همین عوامل موجب شده اند موزه کاخ به عنوان یکی از کاخ های پکن مورد توجه بسیاری از مردم جهان در کشور چین قرار داشته باشد.
به دلیل اهمیت موزه کاخ به عنوان یکی از معروف ترین کاخ های پکن، سازمان میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۶۱ این مکان را  مورد توجه قرار داد و به عنوان یک مکان حفاظت شده معرفی کرد ؛سپس در سال ۱۹۸۷، این کاخ سلطنتی در فهرست آثار ارزشمند جهانی ثبت  شد.

ساختمان موزه کاخ

موزه کاخ یکی از کاخ های پکن در مرکز شهر پکن قرار دارد. بنای اصلی این کاخ در دوران امپراتوری مینگ پایه‌گذاری شد و  حدود ۲۰ سال بعد، ساخت آن به پایان رسید. سکونت خاندان امپراطوری کینگ نیز در این بنا در دوران مختلف امپراتوری به ثبت رسیده است.

[cn-suggest-posts sts=”کاخ تابستانی پکن” stl=”https://deltaban.com/attraction/beijing-summer-palace/” sbs=”رزرو بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

معروف ترین کاخ های پکن
ساختمان موزه کاخ در فضایی به وسعت بیش از ۱۶۳ هزار متر مربع ساخته شده است. در تمام کاخ های امپراطوری می توان مجسمه ها و آثار باستانی را از امپراتورهای زمان ‌های گذشته مشاهده کرد. مجموعه آثاری که در ساختمان موزه کاخ در معرض تماشای توریست ها و گردشگران قرار دارد شامل مجموعه های هنری، خوشنویسی، اشیای باستانی، سنگ های گرانبها، مجسمه‌هایی از امپراتورها، اسناد تاریخی، کتاب های قدیمی، اشیای سفالی و سرامیک ها و نقاشی می باشد. اگر شما هم به شهر پکن سفر کردید بازدید از کاخ های پکن را در برنامه گردشگری روزانه قرار دهید.

معروف ترین کاخ های پکن، مجموعه ای ارزشمند و باستانی هستند که تمدن ۵ هزار ساله چین باستان را در دوران مختلف تاریخ به نمایش می گذارند. تورهای گردشگری کشور چین با اهداف آشنایی با تمدن مشرق زمین در فصل های مختلف سال در اختیار گردشگران عزیز قرار دارد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران