زیبایی های اطراف جاده شاهرود به گرگان

جاده شاهرود به گرگان یکی از زیباترین جاده های کشورمان ایران می باشد. در مسیر جاده شاهرود به گرگان می توان با چشم انداز هایی زیبا و حیرت انگیز رو به رو شد که زیبایی های آنها نظیر ندارد. بیشتر گردشگران و توریستان این مسیر جاده ای را جزء منحصر بفرد ترین مسیرهای جاده ای می دانند و از مناظر محسور کننده آن تعاریف زیادی می کنند. جاده شاهرود به گرگان دارای پیچ و خم های بسیار زیادی است که ترس و وحشت را در دل رانندگان ایجاد می کند و باید در رانندگی دقت زیادی کرد.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور ارزان مشهد

 جاده شاهرود به گرگان

جاده شاهرود به گرگان

جالب است بدانید که جاده شاهرود به گرگان یکی از مسیرهای بسیار کم تردد و بکر می باشد. مناظری که در این جاده وجود دارد نظیر ندارند و بسیار حیرت آور هستند. پیچ و خم های این جاده بسیار زیاد هستند و بعد از مناظری زیبا شما را به منطقه جهان نما وصل می کنند. آب و هوای جاده شاهرود به گرگان بسیار خوب و خنک می باشد و احساس می کنید که هوایی از بهشت را در این جاده استشمام می کنید. پوشش گیاهی اطراف این جاده متفاوت می باشد. در بعضی از مناطق جنگل های سر به فلک کشیده را مشاهده می کنید که بسیار زیبا هستند. گردشگران بهتر است در این مسیر جاده ای دوربینی به همراه داشته باشند تا از بهترین و زیباترین چشم اندازها عکس بگیرند.

 جاده شاهرود به گرگان

جنگل توسکستان در مسیر جاده

جنگل توسکستان یکی از جنگل هایی است که در مسیر جاده شاهرود به گرگان قرار دارد. این جنگل دارای مناظر بسیار زیبا و حیرت آوری می باشد. جنگل توسکستان در هر فصلی از سال زیبایی های خاصی دارد و مسافرین در مسیر سفر خود می توانند از ماشین پیاده شوند و در جنگل های سرسبز توسکستان قدم بزنند. بهترین زمان سفر به این جنگل فصل پاییز می باشد، چرا که درختان با برگ هایی به رنگ زرد، نارنجی و قرمز پوشیده شه اند.

چشمه و آبشارهای این جنگل، این پوشش گیاهی را محسور کننده کرده اند و آب و هوای خاصی به آن داده است. در تمام سال آب و هوای این جنگل بسیار خنک می باشد و در فصل سرد زمستان شاهد سردترین آب و هوا در این جنگل خواهید بود. در این جنگل می توانید یک کوله پشتی پر خوراکی بردارید و دل خود را به دریا بزنید و چند ساعت در جنگل پیاده روی کنید. هر بار که به این جنگل بروید چیزی زیبایی برای دیدن پیدا می کنید و از چشم اندازهای آن لذت خواهید برد.

بلیط هواپیمای کیش

 جاده شاهرود به گرگان

پوشش گیاهی جاده شاهرود به گرگان

همانطور که گفته شد در اطراف این جاده پوشش گیاهی و درختی زیبایی وجود دارد. در مسیر جنگل توسکستان با درختان بلوط، توسکا و اورس رو به رو خواهید شد. در فصل پاییز درختان بلوط جنگل توسکستان میوه می دهند و بیشتر روستاییان مشغول چیدن میوه بلوط هستند. از جنگل توسکستان که به سمت بالا حرکت کنید شاهد درختان تنک تری خواهد بود. این به گونه است که وقتی به جهان نما می رسیم شاهد تغییر بسیار زیادی در پوشش گیاهی هستیم. در این مسیر خواهیم دید که درختان توسکا عوض می شوند و جای خود را به درختان زیبای ارس می دهند. این پوشش گیاهی بسیار زیبا و حیرت آور می باشد.

بلیط هواپیما چارتر

 جاده شاهرود به گرگان

چشمه های اطراف جاده شاهرود به گرگان

در مسیر این جاده بسیار حیرت آور می توان چشمه های زیادی را مشاهده کرد. آب این چشمه ها بسیار خنک و سرد می باشند. مسافرین و گردشگران جاده شاهرود به گرگان می توانند از ماشین پیاده شوند و در این مسیر از مناظر اطراف آنها لذت ببرید. در اطراف این چشمه ها می توان ساعتی چشم های خود را بست و به صدای دل نواز و منحصر بفرد رودخانه ها گوش داد و دقایقی تمامی مشکلات و استرس های روزانه را فراموش کرد.  یکی از این چشمه های چشمه باغ سرهنگ می باشد که از داخل کوه فوران می کند. این چشمه در منطقه گرمابدشت قرار دارد.

آبشار توسکستان

در جاده شاهرود آبشار توسکستان قرار دارد. این آبشار آب و هوای بسیار دلپذیری را در مناطق اطراف ایجاد کرده است که در فصل های گرم نیز خنک می باشد. حتی در فاصله زیادی از این آبشار می توان سردی و خنکی هوا را احساس کرد. جاده شاهرود به گرگان دارای زیبایی های بسیار زیادی است که روستاهای در اطراف آن قرار دارد. مسافرین و گردشگران می توانند از چشم اندازهای زیبای اطراف این جاده لذت ببرند و از تمامی مسیرهای جنگلی و پوشش گیاهی اطراف آن دیدن کنند. زیبایی های اطراف این جاده بسیار حیرت آور می باشد.

نظرات کاربران (1)
  • محسن 7 تیر 1398

    سلام خسته نباشید واقعا من از دیدن این همه زیبایی اطراف جاده شاهرود به گرگان محروم بودم چون. عبورم از این جاده در تاریکی‌ها ساعات 8شب شر.و ع ودر ساعت نزدیک 9ونیم شب بود و جاده خیلی خیلی خیلی خطرناکی دآر ه وجاده هم در حال تعر یض.و ساخت باشه واولین بار راننده ایی باشه مبتدی وبی تجربه باشه وازاون جاده تو دل تاریکی ظالمات شب بدون هیچ روشنایی ایی با شیبها وپیچهای خیلی خیلی خطرناک که هوش وحو اس وتبحر بسیار بالایی تو رانندگی ورد کردن شیب وپیچهای این جاده داشته باشید خصوصا رانندگی توشب وعدم آشنایی به جاده داشته باشید خیلی بااون اوضاع جاده ایی که من درمور خه 5تیر 98 ساعت 8ونیم تا9ونیم شب داشتم وجاده درحال تعر یض وتعمیر بودتوسط شرکت‌های راهسازی .ا هم، بدتر وداشتن هیچ وسیله روشنایی دوشب خط ناکی وحادثه خیز بودن جاده رو تشدید ودو چندان میکنه توشب وعدم آشنایی به این جاده خطرناکترین مسیر برای رانندگیه

    پاسخ دادن