زیبایی های قازان
20 آذر 1397
روسیه

زیبایی های قازان

شهر تاریخی قازان را با این خصوصیت می شناسند که مردمانی با ادیان مختلف در آن به طور مسالمت آمیز سکونت دارند. این شهر پایتخت جمهوری تاتارستان است و رنگ و بوی زمان تزارها را دارد. از زیبایی های قازان می توان به معماری با شکوه آن اشاره کرد. گردشگران هر ساله برای تماشای مناظر دلفریب این شهر راه زیادی را از اقصا نقاط دنیا طی می کنند.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

معرفی زیبایی های قازان

در مورد شهر قازان روسیه می توان به این مطلب اشاره کرد که مسلمانان و مسیحیان در کنار هم در این شهر زندگی می کنند. این شهر از میزبانان مسابقات جام جهانی فوتبال در سال 2018 بود. این شهر قدیمی در محل تقاطع دو رود ولگا و کازانکا قرار دارد و همین بر زیبایی های قازان افزوده است. بیشتر از 50 درصد ساکنان این شهر تاتارها هستند.

این شهر در سال 2015 سالگرد 1010 سالگی خود را برپا کرد. از زیبایی های قازان می توان به دو خیابان مشهور بائومان و پتربورگسکیا اشاره کرد که طول آن ها بیشتر از دو و نیم کیلومتر است. یکی از بزرگ ترین آب نماهای شهر در نزدیک دریاچه قابان است. ارتفاع این آب نما 50 متر است. فضای اطراف آن به عنوان یکی از مکان های گردشگری شهر شناخته می شود.

قازان زمستان های سردی را به خود دیده است. پایین ترین دمای ثبت شده در این شهر در فصل زمستان ۴۶- درجه سانتی‌گراد است. متروی شهر قازان در کتاب رکوردهای گینس به عنوان کوتاه ترین خط مترو دنیا به ثبت رسیده است. این مترو فقط ده ایستگاه دارد و سفر با آن ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

این شهر ۱۷ خواهر خوانده دارد که از میان آن ها می توان به استانبول، آنکارا و گوانجو اشاره کرد. یکی از امکانات قازان استفاده از قایق ‌های پنوموکوشین برای عبور از رودخانه ولگا در فصل زمستان است.

تور لحظه آخری مشهد

زیبایی های قازان

جاذبه های طبیعی شهر قازان

شهر قازان علاوه بر مکان های تاریخی طبیعت زیبا هم که برخی از جاذبه های طبیعی و زیبایی های قازان در ادامه آورده شده است.

دریاچه قابان

دریاچه قابان بزرگ ترین دریاچه استان تاتارستان است. این دریاچه به وسیله کانال بولاک به رود کازانکا وصل می شود. تماشای چشم اندازهای اطراف دریاچه را نباید هرگز از دست داد.

تور گرجستان ارزان

رودخانه کازانکا

همان طور که گفتیم شهر قازان محل تلاقی دو رود است. یکی از این رودها رودخانه زیبای کازانکا است. در حاشیه این رودخانه تصاویر و مناظر بی نظیری قابل مشاهده است.

دریاچه گلوبوی

دریاچه گلوبوی از زیباترین دریاچه ‌های قازان است. عمق آن ۱۸ متر است و اطراف آن را گیاهان سبز و جنگل احاطه کرده است.

دریاچه کوئری

دریاچه کوئری از دریاچه ‌های تماشایی قازان است. این دریاچه مکان مناسبی برای شنا کردن است. مردم محلی به شفابخش بودن آب دریاچه اعتقاد دارند.

خرید بلیط چارتر

جزیره‌ سویاژسک

این جزیره در ۵۸ کیلومتری شهر قازان قرار دارد. سویاژسک در واقع یک جزیره نیست، بلکه یک نوار باریک است که با یک جاده به قسمت اصلی وصل شده است. این جزیره علاوه بر زیبایی طبیعی قدمت تاریخی نیز دارد و در اواسط قرن شانزده درست شده است. در آن حدود ده اثر تاریخی و معماری قابل مشاهده است.

علاوه بر تماشای زیبایی های طبیعی و بازدید از امکان تاریخی و فرهنگی شهر قازان، خوردن اسمتانیک، آچپوک ماک، بریمچ و برساک نیز توصیه می شود. خرید دسر خوشمزه چاک چاک هم برای خودتان و هم به عنوان سوغاتی را نیز از دست ندهید.

همچنین، برای داشتن یک منظره عالی از غروب خورشید اسکله ارگ کرملین بهترین مکان در شهر قازان است که لحظات خوشی را برای گردشگران خلق خواهد کرد.

نظرات کاربران