جنگل توسکستان

زیبایی های جنگل توسکستان گرگان

جنگل توسکستان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر گرگان می باشد که دارای جاذبه های بسیار زیادی می باشد. جنگل توسکستان در 13 کیلومتری جنوب شرقی شهر گرگان قرار دارد که از ابتدای روستای توسکستان شروع می شود و تا دشت سر علی آباد امتداد دارد. این جنگل در زیباترین جاده جنگلی قرار دارد و نام این جنگل از روستای توسکستان گرفته شده است. در این جنگل زیبا و حیرت آور زیباترین جاذبه ها وجود دارد که بهترین چشم اندازها را برای بیننده ایجاد می کند.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور ترکیه لحظه آخری

 جنگل توسکستان

زیبایی های جنگل توسکستان

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری که در دامنه های شرق البرز کشور ایران قرار دارد جنگل توسکستان می باشد. جاده توسکستان جاده بسیار زیبا و منحصر بفرد می باشد که از میان چندین روستای تماشایی می گذرد. در اطراف این جاده جنگل توسکستان قرار دارد که دارای بهترین و زیباترین چشم اندازها می باشد. این جنگل زیبا با جنگل های زیادی همجوار می باشد که زیبایی خاصی دارند. جنگل توسکستان در یک محیط بسیار سرد و خنک قرار دارد و آب و هوای بسیار مطبوعی در هر موقعی از سال دارد. این جنگل مملو از درختان توسکا، اورس و بلوط می باشد که سرتاسر جنگل را پوشیده است. این جنگل در هر فصلی از سال زیبایی های خاصی دارد و می توان از تمامی آنها لذت برد.

تور ترکیه ارزان

 جنگل توسکستان

مسیر  توسکستان

توسکستان گرگان قسمتی از پارک ملی هیرکانی می باشد و دارای درختان سر به فلک کشیده بسیار زیادی است. از میان جنگل توسکستان یک جاده بزرگ می گذرد که تقریبا 30 کیلومتر می باشد. در این جاده جنگلی می توانید توقف کنید و از بهترین چشم اندازهای جاده لذت ببرید. در این مسیر به هر سمتی که نگاه کنید می توانید درختان توسکا و اورس و حتی بلوط را مشاهده کنید که بسیار زیبا  خیره کننده هستند. در انتهای این جاده با کمی شیب مواجه می شوید که به گفته ای از ابرها بالاتر می رود. انبوه درختان در جنگل توسکستان زیبایی این جاده جنگلی را چند برابر کرده است.

 جنگل توسکستان

درختان بلوط و ممرز جنگل 

همانطور که گفته شد در این جنگل خیره کننده درختان زیادی وجود دارد که تا جایی که چشم کار می کند وجود دارند. این درختان سر به فلک کشیده در فصل بهار شکوفه می زنند و در فصل تابستان سرسبز و حیرت آور هستند. فصل تابستان در این جنگل مملو از گردشگران می باشد که در گوشه و کنار جنگل از طبیعت زیبا لذت می برند. در فصل پاییز نقاشی از رنگ های زرد و نارنجی و قرمز را می بینید که طبیعت را محسور کننده می کنند. در این زمان تمامی میوه درختان بلوط می رسند و بیشتر روستاییان از این میوه طبیعی استفاده می کنند. در فصل پاییز بیشتر روستاییان بلوط می چینند و آن را می فروشند و یا خوراک دام ها می کنند.

تور ارمنستان ارزان

gorgan.city

کاروانسراهای توسکستان

در مسیر جنگل چند کاروانسرا وجود دارد که در فصل های مختلف پذیرای گردشگران و توریستان می باشند. کاروانسرای قزلق یکی از این کاروانسراها می باشد که مربوط به دوران اسلامی است. این کاروانسرا در فهرست آثار ملی می باشد و با درختان و بوته های زیادی پوشیده شده است. این کاروانسرا در مسیر جاده قرار ندارد و برای رسیدن به آن باید کمی پیاده روی کنید و به آن برسید. مسافرین و گردشگران می توانند در گوشه و کنار این جنگل از ماشین خود پیاده شوند و ساعاتی را به تماشا زیبایی های جنگل بپردازند. البته دقت کنید که این جنگل بسیار بزرگ و گیج کننده است و نباید گم شوید.

 چشمه و آبشارهای جنگل 

زیبایی های این جنگل فقط بخاطر وجود درختان سر به فلک کشیده نمی باشد. جالب است بدانید که در این جنگل چشمه ها و آبشارهای زیادی وجود دارد که در قسمت های مختلف جنگل توسکستان واقع شده اند. آب این چشمه و آبشارها بسیار خنک هستند و از زیبایی های این جنگل به شمار می آیند. این چشمه ها در مسیرهای مختلف جنگل قرار دارند که از فاصله زیاد می توان صدای غرش آب را شنید و از آن لذت برد.

شما نیز اگر قصد سفر به شهر گرگان را دارید حتما سری به این جنگل بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. بهترین زمان سفر به این جنگل فصل پاییز می باشد چرا که درختان و جنگل بهترین رنگ ها را به خود گرفته اند و زیبایی خاصی دارند. اما فراموش نکنید که در این جنگل نباید آتش روشن کنید چرا که جنگل دارای محیطی خشک می باشد و احتمال آتش گرفتن مناطق اطراف وجود دارد.

نظرات کاربران