آبشار و جنگل رنگو
16 آذر 1397
گلستان

چشم انداز زیبای آبشار و جنگل رنگو

آبشار و جنگل رنگو گرگان

شهر گرگان یکی از شهرهای قدیمی است که در نزدیکی گنبد کاووس قرار دارد. زیبایی این شهر ستودنی است و می توان در میان این زیبایی ها به آبشار و جنگل رنگو اشاره کرد. آبشار رنگو یکی از زیباترین چشم اندازهای منطقه را دارد و دارای زیبایی خاصی است. این آبشار در جنگل های رنگو قرار دارد که منظره ای فوق العاده در آن ایجاد کرده است. آبشار و جنگل رنگو یکی از بهترین مناظر و جاذبه های شهر گرگان هستند که با طبیعتی زیبا به عنوان یکی از بهترین مناطق این شهر شناخته می شوند.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

 تور لحظه آخری مشهد

آبشار و جنگل رنگو

آبشار رنگو

این آبشار یکی از زیبایی های شهر گرگان می باشد که در واقع در جنوب غربی این شهر است. این آبشار توانسته چشم اندازی فوق العاده در محیط پیرامون خود ایجاد کند و چشم هر بیننده و گردشگر را به خود خیره کند. این آبشار خیره کننده با آب های خروشان خود یک هوای خنک و مطبوع در محیط ایجاد کرده است و در کنار درختان سر به فلک کشیده یک محیط خنک و دل چسب را شکل داده است. واقعیت این است که آبشار رنگو دارای ارتفاع زیادی نیست اما جذابیت زیادی در دل جنگل ایجاد کرده است.

 آب در این بسترهای اصلی و فرعی با شدت جریان دارند و از فاصله بسیار زیاد می توان صدای جریان آب را شنید.

 تور لحظه آخری دبی

آبشار و جنگل رنگو

بهترین زمان بازدید از چشم انداز آبشار و جنگل رنگو

آبشار رنگو دارای ارتفاعی برابر با 7 متر می باشد که آب با سرعت زیاد در آن جریان دارد. علاقمندان به طبیعت و آبشارها هر ساله در ایام مختلفی به بازدید از این زیبایی می آیند؛ اما بهتر است بدانید که بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار می باشد که جریان آب پس از فصل زمستان در آن شدت دارد و درختان چشم انداز زیبایی در اطراف آبشار ایجاد کرده اند. این آبشار در نزدیک امام زاده ابراهیم و گرمابه قدیمی قرار دارد و بازدید کنندگان پس از گشت و گذار در آبشار و جنگل رنگو می توانند سری به این دو مکان بزنند.

آبشار و جنگل رنگو

مسیر دسترسی به آبشار رنگو

گردشگران و بازدیدکنندگان آبشار و جنگل رنگو می توانند از میان جنگل های پر درخت و بسیار زیبای این منطقه عبور کنند. این مسیر جنگلی بسیار گمراه کننده است و کمی چالش انگیز می باشد. گردشگران پس از اینکه چیزی حدود دو کیلومتر از روستای توشن گذشتند، می توانند از میان مسیر بوته های تمشک و درختان سر به فلک کشیده عبور کنند و از رودخانه های پر آب و زلال بگذرند. در مسیر رودخانه ای بسیار زیبا وجود دارد که جلوه گر زیبایی های طبیعت است. تمامی مسیر آبشار و جنگل رنگو خاطره انگیز است و می تواند برای همیشه در ذهن بازدیدکنندگان باقی بماند. آبشار و جنگل رنگو  زیبایی های این منطقه را چند برابر کرده اند.

 تور ترکیه لحظه آخری

gorgan

پارک جنگلی رنگو

این پارک در 15 کیلومتری جنوب غربی گرگان قرار دارد. از میان کوچه های روستای توشن که عبور کنید می توانید مسیر اصلی این جاذبه را بیابید. بیشتر کوچه های توشن به مزرعه و یا جاده ای ختم می شوند که در گذشته قسمتی از جنگل رنگو بوده اند.

در ورودی جنگل رنگو با ویرانه هایی رو به رو می شویم که متعلق به یک گرمابه قدیمی می باشد. این گرمابه سالیان درازی است که متروکه شده و از آن استفاده نمی شود. از این گرمابه که به جلوتر بروید با یک گورستان قدیمی مواجه می شوید که متعلق به روستاییان می باشد. بعد از عبور از روستای توشن باید از میان بوته های تمشک عبور کنید. گردشگران با دنبال کردن مسیر رودخانه به یک دره با ارتفاعی بیش از 50 متر می رسند که در دو سمت آن درختان تنومند با شاخه های بلند وجود دارد. مسیر جنگلی رنگو بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است و چشم اندازهای بسیار زیادی دارد.

آبشار رنگو در داخل جنگل

گردشگران بعد از پیاده روی 5 ساعته خود که در امتداد رودخانه انجام داده اند با یک چشم انداز زیبا و فوق العاده رو به رو می شوند. صدای غرش آب و امواج خروشان آن از فاصله زیاد شنیده می شود. آبشار رنگو چهره زیبای خود را به تمامی گردشگران نشان می دهد و خستگی مسیر را از تن آنها خارج می کند. آبشار و جنگل رنگو یکی از بهترین زیبایی های گرگان هستند که یک چشم انداز زیبا و فوق العاده در منطقه ایجاد کرده اند.

این دو جاذبه در استان گرگان همه ساله پذیرای گردشگران و توریستان زیادی از سراسر کشور می باشد. کمتر کسی است که به این شهر برود و از زیبایی ها آبشار و جنگل رنگو دیدن نکند.

نظرات کاربران