آبشار شصت کلاته
16 آذر 1397
گلستان

چشم انداز زیبای آبشار شصت کلاته

آبشار شصت کلاته گرگان

گرگان که با نام قدیمی استرآباد نیز شناخته می شود مرکز استان گلستان است. این شهر دارای زیبایی های خیره کننده است که در میان این زیبایی ها می توان به آبشار شصت کلاته اشاره کرد. این آبشار یکی از بهترین آبشارهای منطقه می باشد که در انتهای جنگل قرار گرفته است. امروزه آبشار شصت کلاته به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر گرگان شناخته می شود که مجذوبیت بسیار زیادی برای توریستان و گردشگران ایجاد کرده است.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

 تور مشهد

آبشار شصت کلاته

جنگل شصت کلاته

یک جنگل بسیار زیبا با چشم اندازهایی بسیار فوق العاده در 6 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان قرار دارد که به نام جنگل شصت کلاته شناخته می شود. این جنگل زیبایی های بسیار زیادی  دارد که برای تمامی گردشگران بسیار جذاب می باشد. جالب است بدانید که قسمت های از این جنگل بکر و دست نخورده باقی مانده است و سکونت گاه جانوران وحشی و درنده می باشد. درختان سر به فلک کشیده سرتاسر جنگل را پوشش داده است که سرسبزی این جنگل را چند برابر کرده اند. هنگامیکه در بین درختان قد می زنید می توانید صدای پرندگان را که بالای سر شما پرواز می کنند بشنوید. زیبایی جنگل منحصر بفرد شصت بسیار زیاد است و در قسمت می توان با چیزی جدیدی آشنا شد.

 تور ترکیه ارزان

آبشار شصت کلاته

آبشار شصت کلاته

آبشار با نام فیروز محل نیز شناخته می شود. این آبشار بسیار زیبا در 22 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان قرار دارد. آبشار شصت کلاته در جنگل  شصت کلاته واقع شده است که بعد از عبور از میان درختان و جنگل انبوه می توان به آن رسید. این آبشار بسیار زیبا و چشم نواز از آب کوه شکل گرفته است. رودخانه شصت کلاته 43 کیلومتر از دامنه های شمالی کوه قل بلاغ شروع می شود و از میان دره ها و جنگل های بسیار زیادی عبور می کند و وارد جنگل های کوه جوزبندو می شود.

آب این رودخانه بعد از اینکه توانست روستای سید میران را سیراب کند به رودخانه قره سو می ریزد. در پایان باعث شکل گرفتن آبشار شصت کلاته می شود. این آبشار در انتهای جنگل شصت کلاته قرار دارد که از فاصله زیاد می توان صدای سرازیر شدن آب را شنید. جریان خنک آب در این آبشار توانسته یک محیط بسیار خنک و جذاب ایجاد کند و در هر فصلی از سال زیبایی های داشته باشد.

 تور ارمنستان ارزان

آبشار شصت کلاته

مسیر آبشار شصت کلاته

برای رسیدن به این آبشار باید از مسیر جنگلی عبور کرد. درختان سر به فلک کشیده در تمامی مسیر وجود دارند و در کف جنگل و در گوشه و کنار درختان با انواع مختلفی از قارچ ها می توان رو به رو شد که بسیار رنگارنگ هستند. البته ناگفته نماند که در صورتی که آشنایی با قارچ ها ندارید به آنها دست نزنید، چرا که بعضی از این قارچ ها سمی هستند و بعضی از آنها دارای خاصیت دارویی و صنعتی می باشند. پوشش گیاهی این جنگل بسیار زیبا است و می توان چند ساعت در آن سپری کرد. گردشگران می توانند مسیر جریان رودخانه را دنبال کنند و در بستر رودخانه سنگ های تراش خورده زیادی را ببینند که در مسیر جریان آب شکل گرفته اند. بعضی از مسیرهای پیاده روی این جنگل سخت می باشد و باید کمی مراقب بود.

jungle.gorgan

آبشار شصت کلاته در پایان جنگل

گردشگران وقتی به پایان جنگل می رسند با صدای سرازیر شدن آب مواجه می شوند که می توان از فاصله زیاد شنید. هر چه به آبشار نزدیک تر می شوید این صدا بیشتر و بیشتر می شود تا اینکه در پایان مسیر به این آبشار می رسید. جریان آب خنک رودخانه و آبشار محیط اطراف را بسیار دلنشین و خنک کرده است. در این مکان می توان نشست و چند دقیقه چشمان خود را بست و فقط به صدای غرش آب گوش داد. صدای آب آرامش خاصی به انسان می دهد. البته در جنگل شصت کلاته آبشار باران نیز قرار دارد که به دلیل مسیرهای سخت خود تا به امروز دست نخورده باقی مانده است.

شهر گرگان

همانطور که گفته شد آبشار شصت کلاته و جنگل شصت در شهر گرگان قرار دارند و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند. این شهر یک شهر توریستی و گردشگری می باشد و هر ساله گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر ایران و کشورهای دیگر به بازدید از طبیعت زیبا و چشم اندازهای فوق العاده آن می آیند. جنگل و آبشار کلاته نیز یکی از زیبایی های این شهر می باشد که جذابیت این شهر چند برابر کرده اند و از چشم اندازهای معروف آن محسوب می شوند.  

نظرات کاربران