آبشارهای گلستان
20 آذر 1397
گلستان

آبشارهای زیبا و بیادماندنی گلستان

فهرست مطالب

آبشارهای گلستان

استان گلستان ایران مملو از زیبایی و شگفتی هایی می باشد. در این استان می توان شاهد آبشارهای زیادی بود که در قسمت های مختلف پراکنده شده اند. آبشارهای گلستان صحنه ها و چشم اندازهایی را ایجاد می کنند که بسیار حیرت آور و دیدنی هستند. بیشتر آبشارهای گلستان حاصل رودهایی هستند که از رشته کوه های البرز فرو می ریزند. آبشارهای گلستان جلوه اصلی مناطق مختلف آن هستند که سرسبزی و زیبایی مناطق مختلف را مدیون آنها هستیم. با ما همراه شوید تا با آبشارهای گلستان آشنا شویم.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

خرید بلیط چارتر

آبشارهای گلستان

آبشار لوه از آبشارهای گلستان

یکی از آبشارهای گلستان، آبشار لوه می باشد. این آبشار در میان آبشارهای بزرگ می باشد و در 5 کیلومتری جاده گلستان و مشهد قرار دارد. این آبشار در جنگلی انبوه با درختان پهن قرار دارد و دقیقا در 14 کیلومتری غرب پارک ملی گلستان واقع شده است. این آبشار تنها نیست و چند آبشار دیگر نیز به همین نام در این اطراف وجود دارد که آب و هوای خوبی در منطقه ایجاد کرده است.

golestan.city

آبشار کبودوال

یکی دیگر از آبشارهای گلستان، آبشار کبودوال می باشد. این آبشار در دره ای از جنگل های انبوه قرار دارد که تماما خزه می باشد. آبشار کبودوال دارای آب های بسیار شفاف و زلالی است که می توان از آن نوشید. تنوع گیاهی و چشمه های فراوانی در اطراف این آبشار وجود دارد که در فصل های مختلف شاهد وجود گردشگران بسیار زیادی است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

 گلستان

آبشار گلستان

یکی دیگر از زیباترین آبشارهای گلستان، به نان آبشار گلستان می باشد. این آبشار در قسمت بالایی پارک ملی گلستان واقع شده است که دارای ارتفاعی برابر با 19.5 متر می باشد. در تمام ایام سال آب در این آبشار جریان دارد و صدای سرازیر شدن آب در دوردست ها شنیده می شود. این آبشار زیبایی خاصی دارد و مناظر اطراف خود را منحصر بفرد کرده است.

golestan

آبشار زیارت

یکی از آبشارهای گلستان که در 18 کیلومتری شهر گرگان قرار دارد آبشار زیارت می باشد که در جنوب روستای زیارت قرار گرفته است.این آبشار در مسیر یکی از رودخانه ها قرار دارد و دارای ارتفاعی 16 متری می باشد. در تمامی فصل های سال مخصوصا در فصل بهار و تابستان این منطقه مملو از گردشگران و توریستان می باشد که از چشم اندازهای زیبای آن لذت می برند و بازدید می کنند. بهتر است برای بازدید از این منطقه یک دوربین عکاسی به همراه داشته باشید و از تمامی صحنه ها عکس بگیرید. برای دسترسی به این آبشار می توانید از روستا وارد شوید.

تور گرجستان ارزان

آبشار

آبشار رنگو

یکی دیگر از آبشارهای گلستان، آبشار رنگو می باشد. این آبشار در 6 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان قرار گرفته است که سرچشمه آن از کوه می باشد. این آبشار در دل جنگل های رنگو است که با کمی پیاده روی می توان به آن رسد. سرازیر شدن آن از بالا به پایین باعث شکل گرفتن سنگ های زیادی در پایین این آبشار شده است. آب و هوای اطراف آبشار رنگو بسیار سرد و دلنشین می باشد و با ارتفاع 7 متری خود توانسته صحنه های هیجان انگیز و زیبای زیادی ایجاد کند.

آبشارهای شیرآباد

این مجموعه به عنوان یک اثر ملی محسوب می شود. در این منطقه مجموعه ای از آبشارهای شیرآباد وجود دارد که به سازمان محیط زیست معرفی شده اند. آبشار اول شیرآباد دارای ارتفاع 25 متری و 81 متر عمق می باشد، آبشار دوم 12 متر ارتفاع و 80 متر عمق دارد. هر ساله گردشگران و توریستان بسیار زیادی از سرتاسر کشور برای بازدید از این آبشار به این منطقه می آیند. زیبایی های این آبشار بسیار زیاد و حیرت آور می باشد.

آبشار باران کوه

در بین تمامی آبشارهای گلستان می توان گفت که آبشار باران کوه یکی از زیباترین آبشارهای گلستان می باشد. این آبشار یک آبشار بکر و دست نخورده است و در ارتفاعات شصت کلا قرار دارد. این آبشار در مسیر دور و طولانی قرار دارد و باید چند ساعت پیاده روی کرد تا به آن رسید. این راه دور باعث می شود در مسیر با زیبایی های دیگری مواجه شوید. این آبشار در 18 کیلومتری جنوب غربی گرگان قرار دارد که هر فصلی قطرات آب از صخره های سرسبز و زیبای آن فرو می ریزد.

آبشارهای گلستان دارای شگفتی و زیبایی های زیادی هستند که هر روز گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کنند. این آبشارها با ریزش مداوم آب باعث ایجاد یک آب و هوای منحصر بفرد در اطراف خود شده اند. آبشارها جزء زیباترین جاذبه های گردشگری استان گلستان هستند و زیبایی این استان سرسبز را چند برابر کرده اند.

نظرات کاربران