جنگل حرا
21 آذر 1397
قشم

زیبایی های خدادادی جنگل حرای قشم

فهرست مطالب

جنگل حرا در قشم یکی از زیبایی های طبیعی بسیار جذاب این جزیره ایران می باشد. جنگل حرا دارای درخت ها به اندازه 3 تا 6 متر می باشد که دارای شاخ و برگ هایی با رنگ های سبز روشن است. این درختان بسیار زیبا و باشکوه در هنگام بالا رفتن آب به زیر آب فرو می روند و در هنگام پایین آمدن آب سر از آب بیرون می آورند. از جنگل حرا می توان به عنوان یک کارخانه آب شیرین کن طبیعی نام برد که به طور طبیعی و خدادادی این روند را انجام می دهد. با ما همراه باشید تا درباره جنگل حرا در قشم کمی بیشتر بدانید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

بلیط هواپیما کیش

 جنگل حرا

جنگل حرا در قشم

از نام شگفت انگیز و زیبای جنگل حرا متوجه می شوید که یک فرقی بین این جنگل با سایر جنگل ها وجود دارد. این درختان تنومند دارای ریشه هایی قوی هستند که در داخل آب قرار گرفته اند. جنگل حرا در مساحتی به اندازه 200 کیلومتر مربع شکل گرفته است. این جنگل ها بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان در تنگه خوران قرار دارند. شرایط اکولوژی این جنگل بسیار خوب و مناسب است و به همین دلیل زیستگاهی خوب و مناسب برای پرندگان بیشماری می باشد که در این منطقه زندگی می کنند. زیبایی این درختان مسحور کننده می باشد و هر گردشگری را مجذوب خود می کنند.

تور ارزان مشهد

 جنگل حرا

جنگل حرا زیستگاه پرندگان

همانطور که گفته شد شرایط ویژه محیطی این منطقه باعث شده است که پرندگان زیادی به این منطقه مهاجرت کنند. پرندگان مهاجر زیبایی این چشم انداز را چند برابر می کنند و صحنه هایی باور نکردنی خلق می کنند. در میان این پرندگان مهاجر می توان گونه های حواصیل بزرگ، اگرت بزرگ، حواصیل هندی، اگرت ساحلی، کفچه نوک تیز، سلیم خاکستری، گیلانشاه و کاکائی را مشاهده کرد که از مناطق گرمسیری به این منطقه کوچ می کنند. این پرندگان بسیار خاص و زیبا هستند که زیبایی این منطقه را چند برابر کرده اند.

jungle.hara

شکل درختان حرا در قشم

وقتی نگاهی به برگ های درختان حرا بیندازید متوجه شکل خاص آنها می شوید. این برگ ها دارای ظاهری بیضی شکل و قاعده ای باریک هستند. به طوری می توان گفت که این برگ ها دوکی شکل هستند و دارای رویه سبز و براق هستند و در پشت برگ ها نیز می توانید رنگ های سفید و یا خاکستری را مشاهده کنید. بیشتر برگ های این درختان دارای اندازه 5 تا 5.7 سانتی متری می باشند. جالب است بدانید که این درختان میوه دارند و میوه آنها بادامی شکل می باشد. این درختان یک زیبایی منحصر به فرد به منطقه داده اند و امروزه یکی از بهترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری قشم محسوب می شوند.

بلیط هواپیما چارتر

  حرا

حرا زیستگاه آبزیان

زیبایی جنگل حرا فقط به زیبایی های روی آب منتهی نمی شود. بلکه زیبایی های این منطقه را می توان در زیر آب نیز مشاهده کرد. این منطقه زیستگاه بسیار خوبی برای نرم تنان، سخت پوستان و ماهیان می باشد. گونه های مختلفی از ماهیان در زیر این آب ها زندگی می کنند. این جانوران آبزی یک منبع بسیار خوبی برای پرندگان وحشی و مهاجر می باشند. در این قسمت از آب ها ماهیان با ارزشی تولید می شود که آن را مدیون درختان جنگل حرا هستیم. البته در این مناطق شاهد تولید صدف نیز هستیم که جذابیت این منطقه را چند برابر کرده است و تنوع زیستی را بالا برده است.

بستر مرطوب جنگل 

این منطقه پوشیده از آب باعث ایجاد بسترهای مرطوب شده است. این بسترهای مرطوب بهترین مکان و فرصت را برای پرورش مرغان ماهی خوار دریایی ایجاد کرده است که در میان آنها می توان مرغ باران و آبچلیک را نیز مشاهده کرد. این جنگل زیبا در زمستان ها یک زیستگاه بسیار خوب و مناسب تغذیه این پرندگان می باشد. تعداد زیادی از پرندگان اروپایی – آسیایی که به آفریقا مهاجرت می کنند از این مسیر برای مهاجرت خود عبور می کنند. تقریبا 43 گونه ماهی خوار در میان آنها وجود دارد.

تنها مسیر رفت و آمد به این جزیره از طریق دریا و آب ها می باشد و هیچ راه خشکی وجود ندارد. اگر در سفر خود به جزیره قشم تصمیم گرفتید که از زیبایی های جزیره حرا دیدن کنید، از ناخدایان با تجربه کمک بخواهید تا به شما در مسیریابی کمک کنند. این افراد با آبراهه های کوچک و متعدد آشنا هستند و کوتاه ترین و بهترین مسیرها را برای شما انتخاب می کنند. جنگل های حرا جزء یکی از بهترین و زیباترین جنگل های جزیره قشم می باشد که با چشم اندازهای زیبا توانسته زیبایی قشم را چند برابر کند.

نظرات کاربران