جزیره خدایان بالی

شهر بالی به جزیره خدایان در دنیا معروف است که تشکیل دهنده قسمت‌های کوچک و بزرگ مجمع الجزایر در جهان به شمار می‌آید؛ جزیره خدایان بالی در کشور اندونزی واقع شده است.

جزیره خدایان بالی، آب و هوای بسیار مطلوب و خوبی دارد و خاک آن برای کشاوزی فوق العاده عالی است که در ادامه بیشتر به آن می‎‌پردازیم؛ یکی از مهم‌ترین آتشفشان‌های جهان نیز در جزیره بالی وجود دارد، آتشفشان کوه گودان آگانگ، مادر کوه‌ها لقب دارد که ارتفاع آن بیشتراز 3000 متر است.

جزیره بالی مکان‌های متنوعی دارد؛ از مکان‌های معروف و شناخته شده این جزیره می‌توان به کوتا بالی و ابود اشاره کرد.

در این مقاله ما قصد داریم در مورد جزیره خدایان بالی اندونزی، مطالبی را برای شما عزیزان بیان کنیم تا حد الامکان با این جزیره زیبا آشنا شوید؛ پس اگر قصد خرید تور و سفر به این جزیره زیبا را دارید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

جزیره خدایان بالی ، جمعیت و موقعیت آن

جزیره خدایان بالی

جزیره خدایان بالی اندونزی در جنوب خط استوا، که بین جاوه و لومبوک قرار دارد، یکی از بهترین و بی نظیرترین مناطق گردشگری و توریستی در دنیا است که بسیار معروف و شناخته شده است.

این جزیره به علت قرار گرفتن بین دو اقیانوس آرام و هند، آب و هوای خیلی خوب و مطلوبی دارد؛ کشور اندونزی جزایر متنوعی دارد که هر کدام از آن جزایر برای خود یک دنیای دیگر و ویژه‌ای را دارند؛ همین امر باعث شده است این کشور در لیست بهترین مقاصد گردشگری به شمار بیاید.

جمعیت بالی، 3 میلیون نفر است که بیشتر آن را خود مردم اندونزی تشکیل داده‌اند؛ در سال‌های گذشته چون رشد صنعت گردشگری خیلی زیاد شده، باعث گردیده از کشورهای استرالیا و اروپا جمعیت زیادی برای کار و زندگی به جزیره بالی مهاجرت کنند.

از مکان‌های معروف جزیره خدایان بالی می‌توان به کوتا بالی، اوبود، کوه‌های مرکزی و زمین‌های حاصل خیز برای کشاورزی برای کاشت برنج اشاره کرد.

یکی از جاذبه‌های معروف گردشگری و توریستی جزیره بالی، مزارع پلکانی کاشت برنج است که در سر تا سر دنیا معروف و شناخته شده است.

جزیره بی نظیر بالی و آب و هوای آن

بالی

جزیره خدایان بالی، دارای آب و هوای استوایی بوده و خیلی کم پیش می‌آید آب و هوای این جزیره تغییر کند؛ دمای آن بین 20 تا 33 درجه سانتی گراد است.

هوای این جزیره زیبا در اندونزی در ماه‌های دسامبر تا آخر ماه مارس دارای آب و هوای گرم‌تر و رطوبت زیاد است؛ زمستان جزیره بالی از آغاز ماه ژوئن تا سپتامبر بوده و این ماه‌ها مناسب‌ترین و فوق العاده‌ترین زمان، برای سفر به بالی است چون در این زمان آب و هوای جزیره بالی خنک‌تر می‌شود و گردشگران زیادی در این چند ماه برای سفر به بالی آماده می‌شوند؛ به یاد داشته باشید، جزیره بالی در زمستان، روزها آب و هوا معتدل و بیشتر آفتابی است و شب‌ها آب و هوا خنک و رطوبت خیلی کمی دارد.

نرخ ارز در جزیره بالی

روپیه واحد پول جزیره خدایان بالی اندونزی است؛ اگر هنگام سفر به جزیره خدایان بالی، دلار آمریکا داشتید، قبل از رفتن دلارهای آمریکایی خود را به روپیه تبدیل کنید.

هر روپیه درجزیره بالی، 99/2 ریال به پول ایران و 000071/0 دلار به پول آمریکا است.

جزیره خدایان بالی و آداب و رسوم آن ها

زبان رسمی جزیره خدایان بالی اندونزی، مالایایی است، البته کشور اندونزی و همچنین بالی دارای گویش‌های متنوعی حدود 300 گویش مختلف دارد، همین امر باعث شده است، مردمان زیادی را برای سفر به جزیره بالی جذب کند.

در مورد مذهب این کشور می‌توان گفت، 88 درصد مردم مسلمان، 5 درصد پروتستان، 3 درصد کاتولیک رومی، 2 درصد هندو، 1 درصد بودا و 1 درصد دیگر مذهب‌های دیگرهستند. بیشتر مردم جزیره خدایان بالی اندونزی مسلمانان هستند.

کشور اندونزی و همچنین جزیره بالی فرهنگ بسیار خوب و دوستانه‌ای دارند؛ شما با رفتن به جزیره خدایان بالی اندونزی می‌توانید به راحتی و خیلی زود با مردمان این مکان صمیمی شده و به راحتی با آن‌ها ارتباط بر قرار کنید؛ مردمان این منطقه آنقدر با شما راحت و صمیمی می‌شوند که حتی در اولین صحبت با شما خود را با اسم کوچک خود معرفی می‌کنند؛ از خصوصیات اصلی این جزیره می‌توان به مهمان نوازی اشاره کرد.

در جزیره بالی و کشور اندونزی، مردم برای سلام و خداحافطی دستان خود را تکان می‌دهند و اگر با فردی صمیمی باشند، دست خود را بر شانه آن فرد می‌زنند و با این کار صمیمت خود را به آن فرد نشان می دهند؛ اگر به جزیره بالی سفر کردید برای سلام و خداحافطی کردن بهتر است، از دست راست خود برای این کار استفاده کنید.

در جزیره خدایان بالی برای افرادی که قدرت و سن بالایی دارند، احترام بیشتری قائل می‌شوند.

غذا خوردن در جزیره خدایان بالی

غذا خوردن در جزیره خدایان بالی

روش غذا خوردن در جزیره خدایان بالی اندونزی، نسبت به مراسم‌ها فرق دارد؛ هر چه مراسم‌ها و مهمانی‌ها رسمی‌تر باشد، رفتار آن‌ها هم رسمی‌تر است؛ این کشور برای مهمانان خود جایگاه ویژه‌ای در نظر گرفته است و برای مهمانان ارزش خیلی زیادی قائل هستند.

در روزهای عادی برای میل کردن غذا، اول غذا را در یک ظرف ریخته و در وسط گذاشته می‌شود؛ کشیدن غذا به عنوان دومین بار هیچ اشکالی ندارد؛ در مراسم‌های رسمی اول غذا را به قسمت آقایان می‌دهند.

مردم جزیره خدایان بالی اندونزی، غذای خود را با استفاده از قاشق و چنگال سرو می‌کنند اما در بعضی مواقع بر طبق موقعیت، با دست خود غذا می‌خورند.

چند مورد از جاذبه های جزیره زیبای بالی

معابد

از مهم‌ترین جاذبه‌های جزیره خدایان بالی اندونزی می‌توان به معابد اشاره کرد که معبد تانا لوت یکی از بهترین و زیباترین معابد است که در کنار دریا بر روی یک سنگ درست شده است.

جالب است بدانید وقتی مد در این معبد اتفاق می‌افتد، تصور می شود که این معبد، در وسط آب قرار گرفته است و نمای خیلی زیبایی دارد.

ابود

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری جزیره خدایان بالی اندونزی، منطقه ابود است که موزه‌های زیادی در این منطقه ساخته شده است و به شالیزهایش در دنیا مشهور است.

در منطقه ابود رقص و موسیقی خیلی ارزش دارد و در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است.

جنگل میمون مقدس

جنگل میمون مقدس

یکی دیگر از جاذبه‌های توریستی و گردشگری جزیره خدایان بالی، جنگل میمون مقدس بوده که معبدی برای میمون‌ها است.

3 معبد در یک جنگل خیلی بزرگ برای زندگی 100 میمون قرار دارد؛ برای این که به این معبدها بروید مجبور هستید از کنار میمون‌های زیادی بگذرید و این یک تجربه عالی برای شما خواهد بود.

نظرات کاربران