گلرت هیل بوداپست

جاذبه ها و زیبایی های گلرت هیل بوداپست

فهرست مطالب

معرفی بوداپست

بوداپست پایتخت و یکی از شهرهای بزرگ مجارستان می باشد که زیباترین چشم اندازها را در قلب خود جای داده است. جاذبه های گردشگری در تور مجارستان بسیار زیبا و تاریخی هستند. در این مورد می توان به گلرت هیل بوداپست اشاره کرد. گلرت هیل بوداپست بر فراز جنگل قرار گرفته است که بهترین چشم اندازها را در دل خود جای داده است. کمتر کسی است که به بوداپست سفر کند و بازدید از گلرت هیل بوداپست را برنامه های بازدید خود قرار ندهد.

بلیط هواپیما ماهان 

 گلرت هیل

گلرت هیل بوداپست

گلرت هیل بوداپست در 140 متری بالای بوداپست قرار دارد که از مشرف بر رودخانه دانوب می باشد. این تپه دارای جاذبه های زیادی است که بهترین آن داشتن زیباترین نما از شهر و منظره های اطراف آن می باشد. این تپه به نام اسقف گلرت ساگردو نام گذاری شده است که گفته می شود مسیحیت را به کشور مجارستان آورده است. گلرت تحت حکمفرمایی اولین پادشاه مسیحی گرجستان، استفن کار کرد. امروزه تپه یک سایت میراث فرهنگی یونسکو می باشد. گلرت هیل بوداپست یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های شهر است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

بوداپست

گسترش گلرت هیل بوداپست

در طی سال های 1850 هابسبورگ استرالیایی یک قلعه در بالای تپه ساخت. قلعه به هدف کنترل کردن، محافظت کردن و تماشا شهر بوداپست ساخته شده بود. وقتی هابسبورگ شهر را در سال 1867 ترک کرد، قلعه دارایی شهر شد و قسمتی از آن خراب شد تا گذر تسلط استرالیایی ها را بر روی کشور نمایش دهد. بعدها آلمانی ها در جنگ جهانی دوم از آن به عنوان سرباز خانه استفاده کردند. امروزه قلعه تبدیل به هتل گلرت شده است که به چشمه آب معدنی نئوکلاسیکی که در سال 1918 ساخته شده است متصل است.

 گلرت هیل بوداپست

ساخت مجسمه آزادی در گلرت هیل بوداپست

در سال 1947 مجسمه آزادی بوسیله کیسفالودی استروبی طراحی شد و بر روی تپه به افتخار سربازان شوروی ساخته شد. این سربازان تپه را از دست نازی ها آزاد کردند. این مجسمه 14 متر ارتفاع دارد و پیکر یک زن است که ساقه نخل را نگه داشته است. در اطراف پایه یادبود شکل های مجازی قرار دارند که نشان دهنده پیشرفت و شیطان هستند. در دوره های کمونیست در این مکان مجسمه یک سرباز شوروی قرار داشت که در مقابل یادبود برافراشته شده بود، اما بعدها نابود شد. همچنین بر روی تپه یک کلیسای غاری قرار دارد که بوسیله پولسی تا سال 1951 استفاده شد. سرانجام یادبود گلرت در سال 1904 بر افراشته شد.

ساخت مجسمه آزادی

چند چیز عالی که باید درباره گلرت هیل بوداپست بدانید

این تپه سرتاسر پر از رمز و راز است که مانند یک گنجینه برای گردشگران می باشد. داستان هایی درباره این تپه وجود دارد. گفته می شود که جادوگرها از این تپه در شب بازدید می کردند و این جادوگرها سوار بر انسان ها بوده اند. بخشی از آب شهر در مخزن ها در بین تپه ها ذخیره می شود. امروزه این مکان یکی از مکان های تاریخی شهر شناخته می شود و مراسمی هر ساله در آن برگزار می شود. هر ساله در بیستم آگوست مراسم آتش بازی بر فراز این تپه انجام می شود. این مراسم به عنوان یک مراسم ملی شناخته می شود و افراد زیادی را هر ساله از گوشه و کنار کشور و حتی سرتاسر دنیا به خود جذب می کند.

گلرت هیل بهترین جاذبه بوداپست

گلرت هیل بوداپست یکی از بهترین گردش های خارج از شهر محسوب می شود که در کنار جزیره مارگارت و تپه های بودا قرار دارد. همانطور که گفته شد گلرت هیل بوداپست بر بلندی ها قرار دارد و باید باید مسافتی را پیاده بروید و یک پیاده روی عالی در دامنه و زیبایی های جنگل داشته باشید. می توانید در مسیر حرکت خود مکانی پیدا کنید و ساعتی را بشینید و از چشم انداز زیبا لذت ببرید. نوشیدن یک قهوه به همراه یک قطعه کیک در این مسیر جذابیت سفر شما را چند برابر می کند و سفر شما را به یادماندنی تر می کند. فراموش نکنید که در این سفر بهتر است یک دوربین به همراه خود داشته باشید.

تعطیلات امسال خود را با بازدید از جاذبه های گلرت هیل بوداپست چند لذت بخش و بیادماندنی کنید. اگر تصمیم به سفر به کشورهای اروپایی را دارید و می خواهید اطلاعاتی درباره بهترین مکان های تفریحی و گردشی آنها داشته باشید وارد سایت دلتابان شوید و از اطلاعات جامعی که برای شما فراهم شده است استفاده کنید. با آگاهی از جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف جهان می توانید سفر خود را زیباتر و بیادماندنی تر کنید.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران