25 خرداد 1398

قاب دبی

در امارات مکان های دیدنی و جذاب بسیار است که یکی از منحصر به فرد ترین آنها قاب دبی می باشد. این قاب از دو پایه تشکیل شده است که توسط یک پل به یکدیگر متصل شده اند. در کنار زیبایی های بصری این بنا می توان به داستان عجیب و در عین حال ناراحت کننده آن اشاره کرد. فرناندو دونیس طراح این سازه می باشد. در ادامه با ما همچنان همراه باشید تا بیشتر با داستان این بنا آشنا شوید.

تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

قاب دبی از جاذبه های توریستی چشم نواز

هدف بسیاری از توریست ها و گردشگران در سفر به دبی دیدن مکان های توریستی و تاریخی این شهر می باشد. دبی به خاطر ساختمان و سازه های مدرن خود این روزها در دنیا می درخشد و این موضوع باعث شده که در بحث امروز به یکی از بناهای خارق العاده این شهر توریستی بپردازیم. قاب دبی نام این مکان و یا سازه دیدنی است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این سازه در کنار دیگر ساختمان های سر به فلک کشیده دبی در لیست مکان های جذاب و دیدنی این منطقه جای می گیرد.

بزرگترین قاب عکس جهان لقب این سازه منحصر به فرد و گیرا است. طلایی بودن لایه رویی آن باعث شده که از این بنا با نام برج طلایی قاب عکس دبی نیز این روزها یاد کنند. این بنا در کنار ویژگی های بصری و خیره کننده خود از داستانی عجیب نیز حکایت می کند که برای بسیاری از گردشگران جذاب و خواندنی خواهد بود. اگر شما نیز از مسافران این شهر توریستی هستید توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی دیدن این سازه طلایی را از دست ندهید و در ادامه داستان جالب آن را دنبال نمایید.

ویژگی های کلی این قاب

قاب دبی علاوه بر داستان عجیب و در عین حال جذاب از چند ویژگی مهم نیز برخوردار است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. قاب عکس دبی در واقع پلی است میان دبی جدید و قدیم. با ایستادن در مقابل آن مناظر زیبا و چشم نوازی قابل مشاهده خواهد بود. 93 متر عرض و 150 متر طول این بنا عنوان شده است.

 دیدنی تر شدن افق شهر دبی نیز از این سازه کاملا قابل لمس می باشد. این سازه از دو پایه تشکیل شده است که با پلی به یکدیگر متصل شده اند. عبور از این پل برای بسیاری از توریست ها و گردشگران جذاب می باشد. این برج از دید 360 درجه ای برخوردار است که به زیبایی بصری آن افزوده است. در این برج موزه ای نیز تعبیه شده است تا بازدیدکنندگان بتوانند از تمامی ابعاد آن لذت ببرند.

دلیل اهمیت قاب دبی در میان دیگر مکان های توریستی

در شهر دبی مکان های دیدنی و گردشگری متعددی وجود دارند که هر کدام از جذابیت های بصری مختص به خود برخوردار هستند اما در میان آنها نام قاب دبی نیز به چشم می خورد. این سازه دیدنی این روزها در اولویت جاذبه های توریستی این شهر قرار گرفته است. چند دلیل مهم وجود دارد که قاب عکس دبی را برای گردشگران و توریست ها دیدنی نموده است. در دنیا کمتر سازه ای به این میزان جذاب و زیبا را می توان یافت و این موضوع بیانگر عظمت معماری این قاب در دنیا است.

این قاب از جدیدترین سازه های جهان شناخته می شود. معماری بی نظیر آن در کمتر مکانی قابل رویت می باشد. حسی عجیب و در عین حال جالبی را می توان در پیاده روی در قاب شیشه ای این سازه تجربه نمود. آسانسورهای شیشه ای این سازه بیش از هر موضوعی نظر توریست های این شهر و گردشگران را به خود جلب می کنند چرا که از پشت آنها مناظر زیبایی از دبی را می توان به نظاره نشست. همانطور که در بخش قبلی نیز عنوان نمودیم در این برج موزه ای نیز جای گرفته است که برای بسیاری از علاقه مندان به تاریخ کشور امارات جذاب و دیدنی خواهد بود.

جنس به کار رفته در قاب دبی

شاید برای شما عزیزان جالب باشد که بدانید در طراحی و ساخت قاب دبی از چه جنسی استفاده شده است. در اولین برخورد با این سازه بی نظیر و منحصر به فرد مسلما رنگ طلایی و درخشان آن نظر هر بیننده ای را به خود جلب خواهد نمود. در رابطه با جنس به کار رفته در این قاب عکس، نظرات مختلفی عنوان شده است و با توجه به اینکه افتتاحیه این سازه به تازگی صورت گرفته نمی توان نظر قطعی در رابطه با این موضوع عنوان نمود.

 برخی از معماران بر این عقیده هستند که جنس به کار رفته در این بنا از استیل می باشد. برخی نیز آلومینیوم را شالوده اصلی این قاب می دانند. نظریه دیگری نیز وجود دارد که بیان کننده استفاده از طلا در لایه خارجی این سازه می باشد. با توجه به موارد عنوان شده ابهامات بسیاری در نوع جنس به کار رفته در این سازه عظیم الجثه وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور اطلاعات کاملتری در این زمینه در دسترس کاربران عزیز قرار خواهد گرفت.

دلیل طراحی و ساخت قاب دبی

در شهر دبی سازه های مختلفی را می توان مشاهده کرد که هر کدام به چهره این شهر مدرن جذابیت خاصی بخشیده اند. جالب است بدانید ساختمان هایی که در این شهر بنا می شوند با اهداف قبلی طراحی و معماری آنها صورت می گیرد. این موضوع در رابطه با قاب دبی نیز کاملا صدق می کند. طبق گفته های شهردار دبی این بنا برای رونق صنعت توریسم در این شهر بنا شده است. هدف اصلی از ساخت این سازه ایجاد دروازه ای برای پارک زیبای زعبیل نیز می باشد. برای دیدن زیبایی های این پارک می بایست از این دروازه عبور کنید. با ساخت این قاب نمایی مدرن به چهره دبی افزوده شد و تعداد مراجعه کنندگان به این شهر نیز افزایش یافت.

بخش های مختلف 

قاب دبی به عنوان یکی از مکان های گردشگری از بخش های مختلفی برخوردار است. ورودی این قاب از مهمترین بخش های آن محسوب می شود. دروازه شماره 4 پارک زعبیل در واقع بخش ورودی این سازه می باشد. بخش مهم بعدی آسانسورهای شیشه ای این قاب می باشند. بسیاری برای سوار شدن بر این آسانسورها خود را به این سازه می رسانند. ایستگاه مترو الجافلیه از بالای آسانسورهای این سازه دیدنی است هر چند نباید از مناظر پارک زعبیل غافل شد.

 گالری 93 متری نیز در آخرین طبقه این سازه قرار دارد که در آن مجموعه ای از آثار و اطلاعات جالب در رابطه با دبی جای گرفته است. کف شیشه ای این بخش از جذابیت خاصی برخوردار است البته، در صورتی که ترس را از خود دور نمایید. ظرفیت گالری دبی فریم 200 نفر می باشد. بخش چهارم خروجی این سازه می باشد که با عبور از تونلی می توانید آینده دبی را با فیلمی کوتاه و در عین حال جذاب تصور کنید.

امکانات و تفریحات

در قاب دبی مانند دیگر مکان های گردشگری امکانات و تفریحات متعددی نیز برنامه ریزی شده است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. تجربه نوشیدن انواع دمنوش و خوردن شیرینی های خوشمزه در کافه این بنا برای مراجعه کنندگان فراهم شده است. فروشگاه سوغات نیز در این ساختمان به چشم می خورد که برای خرید محصولات آن می بایست خود را به طبقه آخر برسانید.

شرایط عکاسی نیز در این مکان گردشگری فراهم شده تا شما عزیزان تصاویر خود را به صورت دیجیتالی از روی صفحه نمایش مشاهده کنید. آب نمای زیبایی نیز در کنار این قاب عکس وجود دارد که مجموعه ای از رقص نور و موزیک را برای توریست به نمایش می گذارد. برای ورود به این مکان بزرگسالان 50 درهم و کودکان 30 درهم می بایست پرداخت کنند هر چند برای برخی نیز با توجه به شرایط خاص امکان بازدید رایگان فراهم شده است که می توان به افراد معلول اشاره کرد.

داستان عجیب قاب دبی

در رابطه با هر کدام از بناهای دیدنی و جاذبه های گردشگری مسلما تاریخچه ای را می توان عنوان نمود اما این موضوع در رابطه با قاب دبی کمی متفاوت تر می باشد. همانطور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم این بنای بی نظیر با معماری فوق العاده خود از داستانی بس عجیب و شاید ناراحت کننده نیز برخوردار است که شنیدن و یا خواندن آن برای بسیاری می تواند جذاب و حائز اهمیت باشد. مهمترین موضوع در رابطه با این برج طلایی معماری و طرح بنای آن است. خاص و منحصر به فرد بودن از مهمترین ویژگی های معماری برج قاب عکس دبی می باشد.

 این ویژگی داستانی ناراحت کننده در پس خود دارد که در ادامه بیشتر این موضوع را به چالش خواهیم کشید. تمامیت موضوع به سازنده و ارائه دهنده طرح این سازه بی نظیر برمی گردد. فرناندو دونیس نام یک معمار مکزیکی است. در این بخش همین مقدار کافی است بدانید که در طی اتفاقاتی عجیب طرح اولیه این برج در سال 2008 به سرقت رفت و این موضوع سرآغاز داستان جالب این بنای بی نظیر شد.

ادعای ارائه دهنده طرح اولیه قاب دبی

همانطور که در بخش قبلی نیز عنوان نمودیم طرح اولیه قاب دبی توسط معماری مکزیکی با نام فرناندو دونیس ارائه شد. این موضوع طبق گفته های این فرد مطرح شد اما نکته مهم اینجاست که در سال 2008 طبق گفته های فرناندو دونیس طرح اولیه این بنا از سوی او سرقت شد. در همین سال با میزبانی شهرداری دبی مسابقه معماری آسانسور تیسن کروپ برگزار گردید که طبق گفته فرناندو دونیس جایزه ای 100.000 دلاری به طرح او اختصاص داده شد.

موضوع مهم اینجاست که ساخت این بنا بدون اطلاع رسانی به فرناندو دونیس انجام شده در حالی که در ساخت این سازه از طرح اولیه او استفاده شده است. فرناندو دونیس شکایتی از سازندگان و اجرا کنندگان ترتیب داد. داستان های متعددی نیز به شهردار دبی در این زمینه از سوی فرناندو دونیس ارائه شد که در نهایت در سال 2013 قراردادی میان این دو فرد وضع گردید. در حالی که فرناندو دونیس حاضر به امضای این قرارداد نشد. طبق گفته های این معمار مکزیکی هیچ گونه غرامتی نیز به او پرداخت نشده است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران