شگفتی های محله امینونو

زیبایی ها و شگفتی های محله امینونو

محله امینونو در استانبول 

آشنایی با زیبایی ها و شگفتی های محله امینونو که یکی از محله های قدیمی که در شهر استانبول وجود دارد محله امینونو می باشد. بیشتر کسانی که به استانبول می روند در میدان تکسیم بیشترین گشت و گذارهای خود را انجام می دهند و از محله امینونو غافل می شوند، در صورتی که یکی از تاریخی ترین و بدون شک زیباترین محله های استانبول محله امینونو می باشد.

این محله بسیار تاریخی می باشد ولی از آنجایی که تعداد گردشگرانی که به استانبول می روند زیاد است این محله را همراه با اینکه عناصر تاریخی خود را حفظ کرده است مدرنیته کرده اند.
ترکیب تاریخی و مدرنیته کردن محله امینونو زیبایی بیش از حدی را به آنجا بخشیده است که تا با چشم های خودتان آنجا را مشاهده نکنید متوجه زیبایی آن نخواهید شد. شگفتی های محله امینونو در استانبول به قدری زیاد است که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم.

برخی از شگفتی های امینونو در استانبول 

همانطوری که بیان کردیم محله امینونو محله ای بسیار قدیمی و زیبا می باشد که دقیقا در کنار خلیج شاخ طلایی در شهر استانبول قرار گرفته است. در گذشته که مربوط به زمان عثمانی می شده است، این محله به عنوان مرکز ترابری و اقتصادی شناخته می شده است، ولی در حال حاضر محله امینونو یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شما می رود که بسیاری از علاقه مندان را مجذوب خود می کند.

1. نزدیکی به شاخ طلایی 

از آنجایی که محله امینونو به خلیج شاخ طلایی نزدیک است، تورهای دریایی بسیاری در این منطقه که به تنگه بسفر ختم می شود وجود دارد. گردش تا منطقه بسفر تفریحی می باشد و از آنجایی که تفریح در آن منطقه در گذشته هم وجود داشته است، اسکله هایی را در این منطقه قرار داده اند تا مسافران به راحتی بتوانند از سفر خود لذت ببرند.

امروزه این اسکله ها را مدرن تر کرده اند و هر مسافری می تواند سوار بر لنج خصوصی خود شود.قایق ها و کشتی های دریایی تنها وسیله ای نیستند که در اختیار گردشگران برای تفریح قرار می گیرد، بلکه شما اگر مایل باشید می توانید از تراموا استفاده کنید و به وسیله آن به مناطق دیدنی دیگری که در شهر استانبول وجود دارد بروید. این مناطق شامل محله سلطان آباد و بازار بزرگ استانبول می شود. بدین ترتیب یکی از ویژگی ها و شگفتی های محله امینونو که می توانید بیان کنیم گردشگری آن از طریق تورهای دریایی می باشد که این ویژگی را کمتر محله ای دارد.

2. اتصال آن به خیابان های دیگر 

گاهی اوقات پیش آمده که شنیده باشید این خیابان به نقاط گوناگونی متصل می شود و شما می توانید از طریق این خیابان به نقاط مختلف شهر بروید، محله امینونو در استانبول هم یکی از آن خیابان هایی می باشد که به بیشتر مراکز و خیابان هایی که در این شهر مهم هستند راه دارد و یا اینکه کسانی که می خواهند به آن خیابان ها و مراکز مهم روند باید از محله امینونو عبور کنند.

اتصال خیابان های دیگر به محله امینونو را بیشتر از مسافران و گردشگران کسانی درک می کنند که سالیان طولانی در این شهر زندگی کرده اند و یا اینکه تعداد سفرهای آنها به این شهر زیاد بوده باشد. یکی از نکات جالبی که به شگفتی های محله امینونو می توان افزود این است که شما می توانید با رفتن به این محله هم تفریح کنید و هم از بازارهای بزرگی که در نزدیکی آن قرار گرفته است دیدن فرمایید و یا اینکه خرید کنید.

[cn-suggest-posts sts=”پارک مینیاتورک شهر استانبول” stl=”https://deltaban.com/attraction/miniatur-park/” sbs=”تور ترکیه ارزان” sbl=”https://deltaban.com/turkey-tours/”]

نزدیکی به شاخ طلایی
3. قرار گرفتن پل گالاتا در این محله :

یکی از زیبایی های محله امینونو قرار گرفتن پل گالاتا در این منطقه می باشد .

این پل مکان بسیار مناسبی برای کسانی می باشد که می خواهند در این شهر قدم زدن رویایی داشته باشند. همچنین بسیاری از افرادی که علاقه زیادی به ماهیگیری دارند می توانند در این پل ماهیگیری کنند. عکس هایی که شما به یادگاری در این منطقه می گیرید بسیار زیبا و به یاد ماندنی می شود.

قرار گرفتن پل گالاتا در این محله
4. غذاهای این منطقه :

به بیشتر کسانی که اهل غذاهای دریایی استانبول هستند توصیه می کنیم اگر گرسنه شدند به محله امینونو بروند و از ساندویچ هایی که در کنار اسکله به فروش می رسد میل کنند.

این ساندویچ ها بسیار خاص و خوشمزه می باشند، چرا که مواد اصلی آنها ماهی می باشد و کسانی که از خوردن غذاهای دریایی لذت می برند بدون شک از طعم آن بسیار لذت خواهند برد. همچنین رستوران های دریایی بسیار زیبایی در زیر پل گالاتا قرار دارد که می توانید آنها را هم امتحان کنید.

غذاهای این منطقه از شگفتی های محله امینونو
5. بازار بزرگ کاپال چارشی :

دقیقا مقابل پل گالاتا ورودی بازار بزرگ کاپال چارشی می باشد. این بازار بسیار بزرگ و زیبا می باشد و شما می توانید سوغاتی هایی زیبا و ادویه های مخصوصی را که مربوط به شهر استانبول می باشد را از این قسمت تهیه کنید.

بیشتر کسانی که مکان های قدیمی را دوست دارند می توانند از بازار سرپوشیده کاپال چارشی که در محله امینونو قرار دارد دیدن کنند. شما می توانید برای رسیدن به این محله از مترو که در شهر وجود دارد استفاده کنید.

بازار بزرگ کاپال چارشی از شگفتی های محله امینونو

6. خرید انواع تخم سبزیجات :

بسیاری از کسانی که به کاشت گل و گیاه بسیار علاقه دارند می توانند به ابتدای بازار بزرگ محله امینونو مراجعه کنند. این منطقه بسیار زیبا و چشم نواز می باشد و انواع تخم سبزیجات و گل و گیاه در آنجا وجود دارد. تمامی این تخم ها تازه و جوان هستند و اگر علاقه به کاشت گل و گیاه دارید حتما به این منطقه سر بزنید.

[cn-suggest-posts sts=”بازار ادویه شهر استانبول” stl=”https://deltaban.com/attraction/istanbul-spice-market/” sbs=”تور ترکیه” sbl=”https://deltaban.com/turkey-tours/”]

7. مسجد آبی :

همانطوری که بیان کردیم محله امینونو به نقاط مختلفی از شهر متصل می شود که یکی از آنها مسجد آبی می باشد. این مسجد بسیار معروف می باشد که متعلق به سلطان احمد بوده است.
از آنجایی که معماری داخلی این مسجد به رنگ آبی می باشد به آن مسجد آبی می گویند. آن زمان که مسجد ایاصوفیه بهترین مسجد در کشور عثمانی به شمار می رفت، سلطان احمد به دلیل رقابتی که با شاهان پیش از خود و اقدامات آنها داشت دستور داد این مسجد را بسازند تا زیباتر از مسجد ایاصوفیه باشد.شما زمانی که در محله امینونو باشی به راحتی می توانید این مسجد را مشاهده کنید و به دلیل مسافت کمی که با این محله دارد به آنجا بروید.

مسجد آبی از شگفتی های محله امینونو
8. دانشگاه استانبول :

از آنجایی که دانشگاه استانبول در زمان گذشته وزارت جنگ بوده است آن را در نزدیکی محله امینونو ساخته اند تا سرداران و فرماندهان به راحتی بتوانند به آنجا بروند. بعد از اینکه آتاتورک رهبر ترکیه شد این مکان را به دانشگاه تبدیل کرد و در حال حاضر این دانشگاه یکی از بهترین موسسات عالی در کشور ترکیه به شمار می رود.
گردشگرانی که به محله امینونو می روند می توانند به راحتی این دانشگاه را مشاهده کنند و در ساعات مشخصی که اعلام می شود برای دیدن محوطه این دانشگاه و سر در بسیار خاصی که دارد مراجعه کنند.
در نتیجه به جرات می توان گفت محله امینونو یکی از زیباترین محلات این شهر می باشد. افرادی که به این شهر می روند می توانند با رفتن به این محله از نقاط دیگر شهر استانبول مانند بازار ادویه، پل گالاتا و … دیدن کنند و از سفر خود لذت ببرند.

دانشگاه استانبول

نظرات کاربران