فرودگاه باراخاس مادرید

درباره فرودگاه باراخاس مادرید بیشتر بدانید

درباره فرودگاه باراخاس مادرید بیشتر بدانید

فرودگاه باراخاس یکی از فرودگاه های بین المللی کشور اسپانیا است که در شهر مادرید قرار دارد. فرودگاه باراخاس مادرید با 7500 هکتار مساحت و حمل 53.400.000 مسافر بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه در قاره اروپا محسوب می شود. با توجه به اهمیتی که این فرودگاه در زمینه حمل و نقل مسافران و بار دارد، قصد داریم شما را در این بخش از مقالات خود بیشتر با این فرودگاه آشنا سازیم. پس با ما همراه شوید:

 

اهمیت ساخت فرودگاه باراخاس

قبل از هر چیز لازم است بدانید این فرودگاه در سال 1928 افتتاح شد و یکی از مهمترین مراکز حمل و نقل هوایی در اروپا بوده است. فرودگاه باراخاس در شمال شرقی این شهر یعنی در منطقه باراخاس قرار داشته است و تنها 12 کیلومتر از مرکز شهر مادرید فاصله دارد. این فرودگاه در 13 کیلومتری منطقه تاریخی شهر مادرید قرار دارد.

نام فرودگاه از نام همان منطقه احداث فرودگاه گرفته شده که ایستگاه متروی خود را در همان خط  فرودگاه نیز با همین اسم نامگذاری کرده اند. فرودگاه باراخاس به عنوان دروازه ای برای پیوند میان اروپا و آمریکای لاتین عمل می کند. این فرودگاه مرکز مبادله و پایه ای برای شرکت ایبریا می باشد در نتیجه، بیش از 40٪ از ترافیک فرودگاه باراخاس مادرید مختص به شرکت هواپیمایی ایبریا است. کد یاتا این فرودگاه MAD  می باشد و کد ایکائو آن LEMD است.

 

 فرودگاه باراخاس مادرید

 

درباره فرودگاه باراخاس مادرید

این فرودگاه در سال 2014 نام خود را از مادرید-باراخاس به آدولفو سوارز مادرید-باراخاس تغییر داد. فرودگاه آدولفو سوارز مادرید-باراخاس اولین فرودگاه در اسپانیا است که در زمینه حمل و نقل مسافرین، حمل و نقل کالا و دیگر عملیات حمل و نقلی کاربرد دارد.

طبق آمار سازمان ACI از سال 2014، این کشور دارای رتبه پنجم در رتبه بندی فرودگاه های اروپا می باشد و بر اساس اطلاعات آژانس یورواستات از سال 2014 است رتبه  پانزدهم در جهان را از طریق ترافیک مسافر با بیش از 29.000.000 مسافر و حمل و نقل به خود اختصاص داده است. دسترسی به این فرودگاه از نقاط مختلف شهر بسیار آسان می باشد و امکان استفاده از وسایل حمل و نقل متعدد از جمله اتوبوس، مترو و همچنین تاکسی نیز وجود دارد.

 

 فرودگاه باراخاس مادرید

 

ترمینال های فرودگاه باراخاس

این فرودگاه دارای 5 پایانه مسافری به نام T1، T2، T3، T4 و T4S است. فرودگاه باراخاس مادرید دارای 4 ایستگاه مسافربری، یک ترمینال حمل و نقل تجاری، یک منطقه بارگیری و 2 منطقه اصلی به عنوان پناهگاه فرودگاه می باشد. یکی از این پناهگاه ها در منطقه صنعتی و قدیمی فرودگاه، بین پایانه های T3 و T4 قرار دارد و دیگری در منطقه صنعتی La Muñozza در طرف دیگر فرودگاه واقع شده است.

فرودگاه مادرید-باراخاس بر روی 4 باند فرودگاه یه صورت دوتا دوتا و موازی قرار دارد: 18L / 36R – 18R / 36L و 14L / 32R – 14R / 32L. یکی دیگر از این باندها که در همان سال های اول ساخته شده است، در حال حاضر به عنوان پارکینگ استفاده می شود.

 

 فرودگاه باراخاس مادرید

 

توسعه فرودگاه باراخاس

توسعه گسترده ای در پایانه های T4 و T4S فرودگاه باراخاس در سال 2012 آغاز شد. با ایجاد ترمینال های T4 و T4S و پذیرش مسافران در این ترمینال ها، امکان خرید لباس های جذاب و مد روز، پوشاک متنوع،  لوازم جانبی لوکس و بسیاری لوازم دیگر در فروشگاه هایی شیک و با کیفیت بالا برای مسافران ایجاد شده است و آنها از این امر بسیار لذت می برند، به این ترتیب، فرودگاه از لحاظ اقتصادی به روز رسانی شده است و از این لحاظ نیز در بین بهترین فرودگاه های اروپایی قرار می گیرد.

MAD Fashion Hub یک فضای مدرن قابل توجه است که بیش از 900 متر مربع برای ساخت آن اختصاص داده شده است و در انواع کیف و کفش، جواهرات سفارشی، طلا و جواهر منحصر به فرد، عطر، لوازم آرایشی و بسیاری لوازم جانبی دیگر با برندهای برتر دنیا عرضه می شود.

 

Barajas Airport in Madrid

 

مسیرهای پروازی فرودگاه باراخاس

متاسفانه در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی از ایران به این فرودگاه صورت نمی گیرد. اما در این میان می توان به مسیرهای پروازی فرودگاه نیز اشاره نمود. از جمله مقاصد پروازی این فرودگاه می توان فرانکفورت، بروکسل، میامی، کوالالامپور، پکن، کپنهاگ، لیژ، شارل دوگل پاریس، تنریف شمالی، گرن کاناریا، ایست میدلند، هیترو لندن، میلانو مالپنسا، آتن، آتاتورک را نام برد. در این میان شرکت های هواپیمایی متعددی از جمله ترکیش ایرلاین، یو پی اس ایرلاین، قطر ایرلاین و امارات اسکای کارگو نیز در مسیرهای پروازی فرودگاه باراخاس مادرید فعالیت دارند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران