آبشار مصنوعی اهواز
18 آذر 1397
خوزستان

آبشار مصنوعی اهواز از جاذبه های توریستی این شهر

آبشار مصنوعی اهواز یک قطب توریستی

آبشار مصنوعی اهواز از جمله جاذبه های توریستی و تفریحی ایران شناخته می شود. این آبشار دارای دو قوس داخلی و خارجی با طول های متفاوتی است. جالب است بدانید این آبشار به عنوان بزرگ ترین و طولانی ترین آبشار خاورمیانه به شمار می رود و از نورپردازی بی نظیری برخوردار است.

اهواز شهری است با تاریخچه قدیمی و مکان های توریستی و گردشگری بی نظیر که چشمان هر بیننده ای را به خود جذب می نمایند. در میان آثار و جاذبه های این شهر می توان به آبشار مصنوعی اهواز نگاه ویژه ای داشت چرا که با نورپردازی فوق العاده اش زیبایی خیره کننده ای را خلق نموده است.

 اگر قصد سفر به منطقه جنوبی کشور را در سر می گذرانید دلتابان به شما توصیه می کند این آبشار مصنوعی را در کنار دوستان و خانواده خود از نزدیک به نظاره بنشینید و متحیر زیبایی و نورپردازی بی نظیر آن شوید. طولانی ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه لقبی است که آبشار مصنوعی اهواز آن را یدک می کشد و این موضوع تأثیر به سزایی در جذب توریست و گردشگر به این شهر خواهد داشت. در ادامه بیشتر این جاذبه توریستی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تور ارمنستان ارزان

آبشار مصنوعی اهواز

آبشار اهواز طولانی ترین آبشار خاورمیانه

همان طور که در بحث قبلی نیز عنوان کردیم این آبشار را به عنوان طولانی ترین آبشار مصنوعی جهان معرفی نموده اند و این موضوع تأثیر به سزایی در جایگاه ویژه این شهر در میان قطب های توریستی و گردشگری بین المللی خواهد داشت. این آبشار که به مانند هفت پل دیگر بر روی رودخانه شناخته شده کارون تأسیس شده است و با نورپردازی فوق العاده اش چشمان هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

اگر اهل گردش و تفریح شبانه هستید توصیه می کنیم در شب هنگام به آبشار مصنوعی اهواز مراجعه کنید تا نورپردازی خیره کننده آن لحظات شادی را برای شما به ارمغان آورد. این افتخار ملی است که این آبشار مصنوعی در میان دیگر جاذبه های گردشگری شناخته شده جهان جای گرفته است. برای دیدن این مکان توریستی کار سختی پیش رو نخواهید داشت تنها کافیست با دلتابان همچنان همراه باشید.

تور لحظه آخری دبی

آبشار مصنوعی اهواز

تأسیس آبشار مصنوعی بر روی پل هفتم کارون

همان طور که در بحث قبلی نیز عنوان کردیم این آبشار بر روی رودخانه کارون بنا شده است. این آبشار بر روی پل هفتم این پل تأسیس شده و این امر باعث شده بسیاری آن را با نام آبشار پل هفتم نیز شناسایی کنند. فواره های دو طرف این آبشار بر روی این پل خودنمایی می کنند چرا که نورپردازی های رنگی این فواره ها از فاصله دور نیز بیننده را به سمت خود جذب می نمایند.

این آبشار در کنار ویژگی های ظاهری منحصر به فردی که دارد از یک ویژگی مهم نیز برخوردار است و آن پل ارتباطی میان مسیرهای مهمی همچون فلکه دوم کیانپارس، اتوبان آیت الله بهبهانی و همچنین بلوار توحید می باشد. این موضوع بیش از پیش جایگاه آبشار مصنوعی را در میان دیگر جاذبه های این شهر پر رنگ تر نموده است.

آبشار مصنوعی اهواز

آبشار مصنوعی و خصوصیات آن

آبشار مصنوعی اهواز دارای چند ویژگی مهم ساختاری است که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. دو قوس داخلی و خارجی با طول های 150 و 200 در این آبشار طراحی و اجرایی شده اند. هدایت آب رودخانه به سمت بالا توسط شش عدد لامپ الکتروپمپ صورت می گیرد. برای سرازیر شدن آب به سمت رودخانه البته با یک زاویه مشخص فواره ها نقش پررنگی در این آبشار ایفا می کنند.

 در ساخت این آبشار برای زدودن رسوبات از لوله های پلی اتیلن قابل شستشو استفاده شده است. برای نورپردازی های رنگی این آبشار از لامپ های ال ای دی به تعداد 750 مورد و همچنین 80 نورافکن استفاده شده است. این مطالب حاکی از مهندسی دقیق و نکته بینانه آبشار مصنوعی می باشد.

تور ترکیه ارزان

ahvaz

گردش شبانه در محوطه آبشار

از مهم ترین ویژگی های آبشار مصنوعی اهواز نورپردازی بی نظیر فواره های آن است که زیبایی خیره کننده ای به آن می بخشد. برای این که بتوان این زیبایی را بیشتر لمس نمود توصیه می کنیم ساعات پایانی روز و آغازین شب را برای مشاهده آبشار مصنوعی شهر اهواز انتخاب نمایید.

 اگر تمایل دارید شب گردی در اطراف این آبشار را تجربه کنید مسلماً تصمیم درستی گرفته اید. در کنار عزیزان و دوستان خود می توانید از رقص رنگ های فواره این آبشار در ساعات پایانی شب لذت ببرید و تصاویر خاطره انگیزی را به ثبت برسانید.

نظرات کاربران