شگفتی های برج ایفل را بیشتر بشناسید

شگفتی های برج ایفل 

پاریس یکی از زیباترین کشورهای جهان بوده که پوشیده از بلندترین برج ها است. در جای جای پاریس آسمان خراش های شگفت انگیزی وجود دارد که هر کدام حداقل 150 متر ارتفاع دارند. اما در این مقاله ما قصد داریم یکی از مهمترین برج های پاریس به نام برج ایفل را ارائه کنیم تا قبل از سفر به این برج اطلاعات کاملی داشته و از بازدید آن نهایت لذت را تجربه کنید.شگفتی های برج ایفل بسیار زیاد است.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

تاریخچه برج ایفل

برج ایفل یکی از مشهورترین برج های پاریس و جهان است که در منطقه شان دو مارس قرار دارد. این برج که یکی از مهمترین نمادهای شهر پاریس است توسط طراحی به نام گوستاو ایفل ساخته شد و امروزه در دسترس مردم و گردشگران است.

تاریخ برج

گوستاو ایفل معماری و طراحی برج ایفل را در سال 1887 بر عده گرفت و زمان زیادی را برای طرح اولیه آن گذاشت. حدود 2 سال، 2 ماه و 5 روز طول کشید تا این برج به سرانجام رسید و اکنون ابهتی باورنکردنی به خود اختصاص داده است. در 31 مارس 1889 زمانی که ساخت این برج به پایان رسید، طول آن 324 متر رقم خورد و به طور رسمی در آن زمان به عنوان بلندترین برج دنیا شناخته شد.

نحوه ساخت برج ایفل

برج ایفل پس از پل میلو فرانسه، جزء مرتفع ترین بناهای این کشور به حساب می آید. برای ساخت این برج باعظمت، 850 نفر فعالیت کردند و این پروژه را به سرانجام رساندند.

نحوه ساخت برج

همچنین قطعات زیادی برای ساخت آن به کار رفته و برای متصل کردن این قطعات به یکدیگر بیش از 2.5 میلیون پیچ و مهره به کار گرفته اند.
پس از بازسازی های فراوان منتقدان بر این باورند که همچنان برج ایفل به بازسازی احتیاج داشته و تا سال 2021 مجدد تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد.

دانستنی های جالب در مورد شگفتی های برج ایفل

1.اگر به پاریس سفر کردید و قصد دارید از برج ایفل دیدن کنید، لازم است بدانید در ساخت این پروژه 72 مهندس دخیل بودند؛ که نام آنها بر روی بدنه برج حکاکی شده است. این برج شگفت انگیز هر 7 سال یکبار رنگ می شود. اما به گونه ای رنگ می کنند که نام این افراد پاک نشود و همیشه بر تنه های آهنین آن بماند.

2.این برج در تصمیم گیری های نخست قرار بود در بارسلون اسپانیا ساخته شود اما به دلایل خاصی در کشور فرانسه ساخته شد.

3.رنگ اصلی برج ایفل اول قرمز بود و یک سال طول کشید تا از 60 تن رنگ به وزن 10 فیل استفاده کردن تا آن را مجدد رنگ کنند.

4.در جنگ جهانی دوم قرار بود هیتلر از پاریس دیدن کند. به همین دلیل زمان بازدید از برج ایفل برق های آسانسور را قطع شد و هیتلر از پله های برج ایفل که 1665 عدد است بالا رفت.

دانستنی های جالب در مورد برج ایفل

5.کارخانه تولید کننده اتومبیل سیتروئن، از سال 1925 تا 1934 از برج ایفل به عنوان بیلبورد تبلیغاتی ماشین های خود استفاده کرد و فروش بسیاری را ازآن خود کرد.

6.برج ایفل توسط گوستاو ایفل مهندس و معمار فرانسوی ساخته شد. بعد از پروژه ایفل، وی در ساخت عناصر داخلی برج آزادی آمریکا نیز نقش داشته است.

7.موضوع جالب انگیز این است که گوستاو ایفل، داخل برج ایفل برای خود آپارتمانی داشت.

برج ایفل

دیگر دانستنی های برج

8.سازه های زیادی برای ثبت رکورد بلندترین برج های دنیا شروع به کار کردند اما ناکام ماندند و همچنان برج ایفل در صدر بلندترین ها قرار دارد.

9.اگر برج ایفل را امروز می ساختند هزینه ساخت آن بیش از 31 میلیون دلار می شد.

10.ارتفاع برج ایفل بر اساس آب و هوا و تغییر فصل، بلند و کوتاه می شود. اما با چشم قابل دیدن نیست.اصولا در فصل زمستان 6 اینچ کوتاه تر می شود.

11.تاکنون بیش از 250 میلیون بار از این برج دیدن شده است. و سالیانه 7 میلیون نفر برای دیدن برج ایفل به پاریس سفر می کنند.

12.بیشترین توریست و گردشگر از هنگ کنگ و بانکوک به دیدن برج ایفل می آیند.

13.نام دیگر برج ایفل زن آهنین است.

14.در بازی های معروف Call of Duty: Modern Warfare 3 برج توسط حمله های هوایی تخریب می شود.

15.روی بدنه این برج 20 هزار لامپ به کار رفته که در طول شب درخشش خاصی به آن داده و اکثر اوقات در مناسبت های مختلف به رنگ های مختلف روشن می شوند. حتما از برج ایفل در شب هم دیدن کنید.

16.برای بازدید از نوک این برج و چشم انداز 360 درجه ای از پاریس باید 19 یورو پرداخت کنید.

17.پیر لابریک در سال 1923 با دوچرخه از پله های برج ایفل پایین آمد و شرط بندی را برد اما توسط پلیس محلی پاریس دستگیر شد.

18.در سال 1909 قرار بود این برج خراب کنند اما چون می خواستند تغییر کاربری داده و به عنوان آنتن رادیویی از آن استفاده شود؛ هرگز تخریب نشد.

ادامه دانستنی های برج

19.گوستاو ایفل بعد از اتفاق فاجعه آمیز فرانسه قرار بود در پروژه کانال پاناما سهیم باشد اما عقب کشید و سرمایه این پروژه با شکست رو به رو شد.

20.در سال 1944 هیتلر دستور تخریب برج ایفل و سایر نقاط فرانسه را داد ولی این پیام از سوی کشور فرانسه رد شد.

21.دو مورد از نمونه های اصلی برج ایفل در لاس وگاس و شنژن چین قرار دارد.

22.در کل جهان این برج 30 کپی دارد که یکی از آنها به تازگی در جزیره کیش به نام برج ایفل کیش ساخته شده است.

بررسی برج ایفل

23.برج ایفل با شروع بادهای تند فصلی 6 تا 7 سانتی متر تکان می خورد.
در سال 1960 شالز دوگل دستور داد به طور موقت برج برای نمایشگاه Expo 67 به مونترال منتقل شود اما این طرح سریع با مخالفت روبه رو شد.

24.در سال 1905 قهرمان کوهنوردی به نام ای.ام فاستیر در 3 دقیقه و 12 ثانیه از 1665 پله برج ایفل بالا رفته و در کتاب گینس نام خود را به ثبت رساند.

25.فرانتس ریکلت، مخترع بالن پرواز، زمانی که قصد داشت اختراع خود را از بالای برج ایفل امتحان کند از بالای آن سقوط کرد و درجا فوت شد.

26.در لندن نیز قرار بود یک برج ایفل شبیه سازی و ساخته شود اما این پروژه با شکست رو به رو شد و اکنون به جای آن استادیوم ویمبلدون ساخته شده است.

کلام آخر

در این مطلب با 26 تا از مهمترین و شگفت انگیزترین وقایع برج ایفل آشنا شده اید. این اطلاعات به شما کمک می کند قبل از بازدید از این شگفتی دنیا و میراث فرهنگی جهانی، زمینه ذهنی داشته و درک کاملی از آن داشته باشید. وقتی بدانید به کجا می روید و تاریخچه جاذبه گردشگری مورد نظرتان چیست؛ در آن صورت لذت بیشتری خواهید برد.
حتی می توانید تمام این اطلاعات را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید، آنها را از شگفتی های برج ایفل آگاه کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران