20 خرداد 1400
راهنمای سفر

چرا به کنیا سفر کنیم؟

فهرست مطالب

سفر به کنیا این کشور با جغرافیای پرمخاطره و متنوع به همراه حیات وحش بی‌نظیر و طبیعت دست نخورده یکی از بهترین خاطره‌های زندگی شما خواهد بود. این کشور فراتر از اینکه یک سرزمین دست نخورده با دیدنی‌های جذاب است به عنوان منطقه‌ای بکر با مردمی مهماندوست شناخته می‌شود که یک سفر رویایی را برایتان پایه‌ریزی خواهد کرد. بی‌شک هر‌یک از مناطق تفریحی و گردشگری جهان ویژگی‌های خاص خود را دارند و کنیا از این نظر تفاوت‌های چشمگیری با سایر نقاط مهم گردشگری جهان خواهد داشت و سفر به آن سراسر لذت با تجربه‌های جدید و ناب است.

البته انتخاب زمان مناسب سفر و همچنین اطلاع داشتن از برخی نکات قبل از مسافرت ضروری خواهد بود. به نظر شما چرا به کنیا سفر کنیم و ویژگی‌های اصلی آن برای جذب گردشگر چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوال تنها چند دقیقه از وقت خود را به ما بدهید. نایروبی پایتخت کنیا و مهمترین شهر این کشور به شمار می‌رود و اغلب جاذبه‌‎های این کشور را در خود جای داده است. کنیا جغرافیایی پرفراز و نشیب داشته و همین امر باعث پدید آمدن مناطق تفریحی و گردشگری متنوعی در آن شده است. در ادامه مطلب از دلتابان توضیحات کامل‌تری از این قبیل ارائه نموده‌ایم:

سفر به کنیا

یکی از ویژگی‌های بارز گردشگران میل به تنوع است به گونه‌ای که دوست دارند دیدنی‌های متفاوتی را مورد بازدید قرار داده و کشفیات جدیدی داشته باشند‌. کنیا پدید آمده تا گردشگران را مات و حیرت زده نگاه دارد و با سیر در جاذبه‌های آن به خلقت خارق العاده خداوند به خوبی پی خواهید برد. به جرات می‌توان گفت: کنیا زیبایی و اهمیت گردشگری خود را مدیون نعمت‌های خدادادی بوده و کمتر دست نیروی انسانی به پدید آوردن مناطق تفریحی و گردشگری بکار گرفته شده است. طبیعت بکر و حیات وحش باورنکردنی کنیا عقل و هوش از هر بیننده ای خواهد برد و به همین دلیل هرساله خیل عظیمی از گردشگران از سراسر نقاط مختلف جهان راهی این کشور پرهیاهو می‌شوند. مردمان کنیا را افرادی متعصب و میهن‌دوست تشکیل می‌دهند که به عقیده آنان افزایش گردشگران باعث ارز آوری شده و در نتیجه اقتصاد کشور را بهبود خواهد بخشید. همین عقیده است که روز‌به‌روز این کشور را از پله‌های موفقیت بالاتر می‌برد. اما تنها طبیعت نیست که در کنیا خودنمایی می‌کند و بلکه دیگر جاذبه‌های تاریخی و لوکس نیز حرف‌هایی برای گفتن خواهند داشت.

آب و هوا دلیلی برای سفر به کنیا!

آب و هوا دلیلی برای سفر به کنیا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کنیا سرزمینی با آب و‌هوای بسیار متفاوت است چرا که بخش شرقی یعنی سواحل آن آب و‌هوای گرم و مرطوبی داشته و ارتفاعات آن دارای آب و‌هوایی زمستانی هستند. مناطق پست کنیا نیز شرایط هوایی گرم و خشکی را تجربه می‌کنند. اما سفر به این کشور در صورت انتخاب درست زمان سفر اذیتی از نظر آب و‌هوا ندارد و چنانچه فصول تیر تا مهر را برای سفر به کنیا انتخاب کرده باشید شاهد کمترین میزان بارش‌ها خواهید بود. اما بهترین شرایط از نظر آب و هوا متعلق به فصول آذر و دی خواهد بود چرا که هم میزان بارش قابل تحمل بوده و هم شرایط دمایی مناسبی بر کشور حاکم خواهد بود.

باغ وحش و دنیای حیوانات

باغ وحش و دنیای حیوانات

اصلی‌ترین دلیل سفر به کنیا باغ وحش‌های منحصر به فرد آن است. تماشای دنیای طبیعی حیوانات آرزوی بسیاری است که کنیا این آرزو را برایتان به فعل تبدیل کرده و می‌توانید بازی کردن میمون‌ها و غرش شیرها را به بهترین شکل ممکن تماشا کنید. فیل‌ها که بزرگترین حیوانات جنگل هستند سهم عمده ای از باغ وحش کنیا را به خود اختصاص داده‌اند و دراز گردن‌های زرد نیز زندگی مسالمت آمیزی با آنها دارند. با رفتن به باغ وحش‌های این کشور حتی اجازه غذا دادن به زرافه‌ها را نیز خواهید داشت. توجه داشته باشید که باغ وحش‌های متعددی در سطح کشور کنیا وجود دارند که هریک ممکن است ویژگی‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند. هریک از پارک‌ها ممکن است در فصلی خاص شرایط بهتری برای بازدید داشته باشند و به همین دلیل قبل از سفر حتما بهترین مورد را شناسایی کنید. از جمله پارک‌های کنیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک‌ هالر

پارک‌ هالر در کنیا

هالر یکی از بهترین پارک‌های کنیا است که فاصله کمی از دریا داشته و در شهر مومباسا واقع شده است. این پارک به عنوان یک باغ وحش با امکانات منحصر به فرد شناخته می‌شود که برخی دسترسی‌ها را به شما خواهد داد. یکی از این امکانات، بازی کردن با میمون‌ها و غذا دادن به زرافه‌ها است.

سفر به کنیا و بازدید از پارک ملی آمبوسلی

سفر به کنیا و بازدید از پارک ملی آمبوسلی

آمبوسلی پارکی محبوب در میان مردم کنیا و همچنین گردشگران است که در مجاورت بلندترین قله آفریقا و رشته کوه‌های کلیمانجارو قرار دارد. این پارک در حقیقت محل زندگی غول پیکرهای جنگل یعنی فیل‌ها است و به جرات بهترین انتخاب برای مشاهده این حیوانات خواهد بود. این پارک از جنبه‌های دیگری نیز حائز اهمیت بوده و زیبایی‌هایی نظیر: تالاب‌های گوگردی و بستر خشک دریاچه آمبوسلی را در خود جای داده است.

شمال کنیا و جذب گردشگر!

شاید برایتان جالب باشد که یک منطقه خشک چگونه می‌تواند باعث جلب توجه گردشگران شود؟ مناطق شمالی کنیا با اینکه خشک شده اند اما تاریخی بسیار کهن را با خود به یدک می‌کشند و با رفتن به آن می‌توانید با نحوه نگهداری احشام و اردوگاه‌های عشایر آشنا شوید. این منطقه از جمله جالب ترین مناطق دیدنی در عمرتان خواهد بود و بهتر است بدانید که هنوز هم به صورت قبیله‌ای اداره می‌شوند و در سفر به کنیا حتما باید از آن دیدن کنید.

دره ریفت و تعجب نگاه کردن به آن

دره ریفت و تعجب نگاه کردن به آن در کنیا

دره ریفت بی شک یکی از اصلی ترین دلایل سفر به کنیا خواهد بود. شکوه این دره را شاید یک بار در عمرتان شاهد باشید و این در صورتی است که تنها بخشی از آن در کنیا واقع شده و در حقیقت این دره وسیع ۶ هزار کیلومتر طول داشته و از اردن تا موزامبیک کشیده شده است. این دره، رشته کوه‌هایی خیره کننده و صخره‌هایی هولناک را در خود جای داده که تماشای آنها قدرت خداوند را به بهترین شکل ممکن به تصویر خواهند کشید.

بازدید از نایروبی را از دست ندهید

بازدید از نایروبی در سفر به کنیا

نایروبی پایتخت کشور رو به رشد کنیا بوده و افتخارات بسیاری را نصیب خود کرده است. نایروبی بزرگترین شهر شرق آفریقا و مدرن‌ترین و جوان‌ترین شهر در کل آفریقا به شمار می‌رود. این شهر زیبایی‌های بسیاری را در خود جای داده و اقدامات متعددی برای رفاه حال گردشگران در آن انجام شده است. همچنین مراکز‌خرید معتبر، پارک‌های مختلف و همچنین هتل‌های لوکس از دیگر ویژگی‌های آن به شمار می‌روند. نایروبی ۶۹۰ کیلومتر مربع دشت را در خود جای داده و همین امر باعث شده تا به عنوان پایتخت سافاری جهان شناخته شود.

لذت از تور سافاری در سفر به کنیا

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد نایروبی شهری با مناطق پست و هموار بسیار است و تورهای سافاری متعددی را می‌توان در آن مشاهده کرد. تجربه یک گشت‌ و گذار دلچسب کنار دوستان و آشنایان قطعا به یک خاطره فراموش نشدنی تبدیل خواهد شد. به ویژه اگر این گشت و گذار به همراه افراد کاربلد بوده و ماجراجویی‌های مختلفی نیز داشته باشد لذت شما دوچندان می‌شود. این تورها معمولا به وسیله خودرو‌های آفرود برگزار شده و در دل دشت و طبیعت مشغول به گشت خواهید شد. حیوانات به صورت آزاد و محافظت شده در این دشت‌ها قابل مشاهده هستند و حس طبیعت‌گردی بی‌نظیری را به شما خواهد بخشید. تور سافاری یکی از مهمترین دلایل سفر به کنیا به شمار می‌رود.

سفر به کنیا و تماشای طبیعت بکر و دست نخورده

یکی دیگر از دلایل سفر به کنیا داشتن مناطق بکر و دست نخورده است. ارتفاعات مرکزی کنیا تبلوری از زیبایی طبیعت و خلقت هستند و هر بیننده‌ای را مات و مبهوت خود خواهند ساخت. محدوده aberdare از جمله خاص‌ترین انتخاب‌ها برای گشت و گذار به شمار می‌رود و توصیه می‌کنیم حتما از آن دیدن کنید‌. کوه کنیا که دومین کوه بلند آفریقا است نیز در این منطقه قرار گرفته است. سفر به کنیا بدون بازدید از این طبیعت مثل خوردن پلو بدون خورشت خواهد بود.

نظرات کاربران