فراد مشهور با مدرک خلبانی

کدام یک از افراد مشهور جهان مدرک خلبانی دارند؟

اگر قصد دارید که مدرک خلبانی بگیرید، مهم نیست که فردی مشهور هستید یا یک فرد عادی، چون برای گذراندن دوره خلبانی نیاز به سخت کوشی و تلاش زیادی دارید، اما در این بین افراد مشهور هستند که مدرک خلبانی دارند، از جمله تام کروز و برد پیت که ستاره‌های هالیوود هستند، در این مطلب از دلتابان میخواهیم شما را با موضوع مدرک خلبانی سلبریتی ها آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

نمایی از کابین خلبان

هریسون فورد

هریسون فورد علاوه بر این که بازیگری موفق و تواناست دستی بر پرواز نیز دارد، او تقریبا 5 هزار پرواز با هواپیماهای شخصی خود انجام داده، ولی در برخی موارد با حوادثی رو به رو شده، برای مثال در سال 2015 هنگام پرواز با هواپیمای جنگ جهانی دوم خود بر روی یک زمین گلف در سانتا مونیکا کالیفرنیا سقوط کرد، چند سال بعد در  سال 2017 نیز در فیلم جنگ  ستارگان دچار حادثه شد، اما خوشبختانه خطر جدی جان این سلبریتی را تهدید نکرد.

تام کروز

تصویری از تام کروز در هنگام خلبانی

تام کروز یکی دیگر از ستارگان هالیوود، مدرک پرواز دارد، او برای اولین بار در فیلم تاپ گان خلبان یک جت جنگی بود؛ اکنون با گذشت زمان تام کروز علاقه زیادی به خلبانی پیدا کرده و یک گلف استریم 4 دارد که 19 مسافر ظرفیت دارد و امکانت بی نظیر و پیشرفته‌ای ارائه می‌دهد. تام کروزه علاوه بر مدرک خلبانی هلیکوپتر، مدرک خلبانی هواپیما را نیز دارد.

جان تراولتا

ستاره 70 ساله سینما، از جمله سلبریتی‌هایی است که مدرک خلبانی دارد و از شرکت هواپیمایی کانتاس نشان افتخار دریافت کرده است، این ستاره علاقه بسیار زیادی به هواپیما دارد و نکته جالب در مورد او این است که هر 5 تا هواپیمای شخصی خودش را کنار خانه‌اش پارک می‌کند؛ جان تراولتا زمین‌های جامبول ایر را خریداری کرده و دو باند فرود کنار خانه‌اش دارد.

دکتر فیل

این سلبریتی معروف که به عنوان یک روانشناس در تلویزیون فعالیت می‌کند دارای مدرک خلبانی است، درکتر فیل دارای مدرکی در زمینه پرواز ابزاری یا اینسترومنت می‌باشد، او یکی از معدود سلبریتی‌هایی است که به این مدرک رسیده و قادر است بر روی ابرها و حتی در شرایط بارانی نیز پرواز کند.

برد پیت

تصویری از برد پیت

این ستاره نام آشنای سینمای هالیوود، یکی از سلبریتی‌هایی است که مدرک خلبانی دارد و یک خلبان تمام عیار می‌باشد، برد پیت یک سوپر مارین اسپیت فایر را به مبلغ 3,3 میلیون دلار خریداری کرده، علاقه اون به این نوع هواپیماها به فیلم فری برمی‌گردد، این فیلم که در سال 2013 ساخته شده، صحنه‌هایی از نبرد جنگ جهانی دوم در انگلستان را به نمایش می‌گذارد، برد پیت مدرک خلبانی خود را از آکادمی پروزا بولتبی  در آکسفورد دریافت کرده و میتواند هواپیماهایی همچون اسپیت فایر را کنترل کند.

کلینت ایستوود

کلینت ایستوود، تقریبا 30 سال است که خلبانی می‎‌کند، این سلبریتی مشهور در سال 1997 در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که عاشق خلبانی است، جالب است بدانید که ایستوود یک بار در 21 سالگی در جنگ کره دچار حادثه شده اما هنوزم به خلبانی عشق می‌ورزد، زمانی که در شرایط نامناسب در سواحل شمالی کالیفرنیا بود خلبان روی آب‌های پر از کوسه فرود اضطراری داشت.

کورت راسل

در واقع میتوان گفت خلبانی در خون کورت راسل است، چرا که پدربزرگ اون نیز خلبان بوده و با هواپیما روی مین‌ها فرود آمده است، کورت راسل می‌گوید که زندگی بدون پرواز معنایی ندارد و داشتن مدرک خلبانی زندگی شما را دگرگون خواهد کرد.

آنجلینا جولی

بله درست خواندید، خانوم جولی یک بار حس پرواز در آسمان را از پسر خود مادوکس الهام گرفت و پس از پشت سر گذاشتن چندین دوره خلبانی بالاخره توانست مدرک پرواز را بگیرد.

نمایی از آنجلینا جولی به هنگام خلبانی

مورگان فریمن

مورگان فریمن به عنوان یک مکانیک وارد دنیای هواپیما شد، ولی تا 65 سالگی نتوانست مدرک خلبانی بگیرد، جالب است بدانید که مورگان فریمن از صدای خود در صنعت بازاریابی هواپیما استفاده کرده است.

بروس دیکینسون

بروس دیکینسون پس از این که در خوانندگی معروف شد؛ اقدام به دریافت مدرک خلبانی کرد، او در دهه 1990 اموزش‌های لازم را برای خلبانی پشت سر گذاشت و بعدها به عنوان خلبان حمل و نقل هوایی منسوب گشت، او دارای یکی از بالاترین مجوزهای پرواز با 1500 ساعت پرواز می‎‌باشد؛ دیکینسون میتواند با هواپیمایی بوینگ 757 نیز پرواز کند، همچنین او در سال 2006 در جنگ لبنان 200 نفر از شهروندان انگلیسی را نجات داد.

تصویری از بروس دیکینسون به هنگام رانندگی هواپیما

نظرات کاربران