مقایسه آنتالیا و کوش آداسی
راهنمای سفر
  • ۶ آذر ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 181
  • لایک:
    4+

اکثر شما ممکن است هنگام سفر، در انتخاب دو شهر کوش آداسی یا آنتالیا دچار سردرگم شوید و ندانید کدام را برای سفر در تور ترکیه انتخاب کنید.

کوش آداسی یا آنتالیا هر دو شهر زیبا و بی‌نظیری هستند و هر ساله گردشگران و توریست‌های زیادی به این دو شهر در زمان‌های مختلف سفر می‌کنند؛ در این مطلب می‌خواهیم به مقایسه کوش آداسی با آنتالیا بپردازیم تا شما هنگام سفر به راحتی انتخاب کنید که اول به کدام شهر سفر کنید.

کوش آداسی یا آنتالیا و مقایسه آب و هوای این دو شهر

سواحل آنتالیا

اگر بخواهیم به مقایسه شهر های کوش آداسی با آنتالیا از نظر آب و هوا بپردازیم، باید بگوییم شهر آنتالیا، آب و هوای معتدلی دارد، و در فصل زمستان هوای این شهر، سرد و در تابستان هوا گرم تر می شود.

اگر شما قصد دارید به آنتالیا بروید و از ورزش‌های آبی در این شهر استفاده کرده و لذت ببرید، بهتر است، 2 ماه اول پاییز را برای سفر به آنتالیا انتخاب کنید.

کوش آداسی مثل آنتالیا آب و هوای معتدلی دارد به طوری که تابستان های این شهر گرم و طولانی بوده و در زمستان آب و هوای معتدلی دارد؛ بهتر است بدانید، گرم ترین فصل شهر کوش آداسی، بین ماه های مرداد و شهریور است.

در شهر کوش آداسی بین ماه های اردیبهشت، دمای هوا شب پایین تر بوده و هوای سردی دارد؛ ماه های بین فروردین تا مهر بهترین زمان مناسب برای سفر به کوش آداسی است؛ اکثر توریست ها و گردشگران به خاطر برگزاری جشن کریسمس در فصل زمستان، این فصل سرد را برای سفر به کوش آداسی انتخاب می کنند.

مقایسه شهر های کوش آداسی با آنتالیا

شاید برایتان سوال پیش بیاید، مکان‌های تفریحی و جاذبه‌‎های گردشگری کدام شهر، کوش آداسی یا آنتالیا بهتر و دیدنی تر است.

شهر کوش آداسی پر از مکان‌های تفریحی و جاذبه‌های تاریخی است، به همین خاطر اگر شما قصد دارید به شهری سفر کنید که از نظر مکان‌های تفریحی کامل و متنوع باشد، شهر کوش آداسی همه این امکانات را دارد.

از جاذبه‌های تاریخی شهر کوش آداسی می‌توان به پرین، دیدیما، دیلک و…اشاره کنیم؛ مکان‌های تفریحی این شهر، نظیر ورزش‌های آبی، والیبال ساحلی، تورهای اسب سواری و… است.

جاذبه های تاریخی کوش آداسی

شهر آنتالیا همچون شهر کوش آداسی، دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد؛ جاذبه طبیعی آنتالیا خیلی بیشتر از شهر کوش آداسی است. جاذبه‌های طبیعی زیبا و دیدنی شهر آنتالیا عبارتند از: پارک علی اوغلو، محله کالایچی، موزه آنتالیا، پارک ملی کاراتپه، سواحل آنتالیا و … است. با مقایسه شهرهای کوش آداسی با آنتالیا به این نتیجه پی بردیم که هر دو این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی و سواحل تفریحی زیادی دارند.

اگر شما قصد دارید در سفر بیشتر طبیعت گردی و فعالیت های ورزشی نظیر قایق سواری، کوه نوردی، رودخانه نوردی و… انجام دهید، حتما شهر آنتالیا را برای سفر خود انتخاب کنید؛ اما اگر قصد داشتید، فعالیت‌های تفریحی مثل سافاری، رفتن به پارک های آبی متنوع، غواصی و… انجام دهید، حتما برای سفر شهر کوش آداسی را انتخاب کنید.

از نظر جاذبه‌های تاریخی، بین دو شهر کوش آداسی یا آنتالیا، باید بگوییم هر دو این شهر از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار هستند؛ اگر شما عاشق جاذبه‌های تاریخی هستید، و دوست دارید آثار باقی مانده تاریخی بیشتری را مشاهده کنید، انتخاب شهر کوش آداسی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

سواحل آنتالیا و کوش آداسی

سواحل کوش آداسی و آنتالیا

از نظر سواحل می‌توانیم بگوییم، کوش آداسی یا آنتالیا، هر دو دارای سواحل زیبا و بی نظیر و مشهور در جهان هستند و مقایسه شهر های کوش آداسی با آنتالیا از نظر سواحل کار بسیار دشواری است.

شهر آنتالیا نسبت به شهر کوش آداسی سواحل زیادی دارد به همین خاطر اگر شما قصد دارید، سواحل زیادی را مشاهده کنید، شهر آنتالیا را برای سفر انتخاب کنید.

هتل های کوش آداسی و آنتالیا 

هتل های آنتالیا

در کوش آداسی یا آنتالیا، در هر دو این شهر هتل‌های متنوع زیادی در هر سطح و هر رنج قیمتی وجود دارد؛ از شباهت‌های این دو شهر میتوان گفت، هتل‌های موجود در این دو شهر، استخر های روباز و سالنی دارند.

از امکانات هتل های این دو شهر می توان به بازی های ورزشی، ساحل اختصاصی، فروشگاه سوغاتی، کافی شاپ و رستوران ها و… اشاره کرد.

مراکز خرید

کوش آداسی یا آنتالیا و همچنین می‌توان گفت، کل کشور ترکیه دارای بازارهای متنوع و معروفی در جهان دارند. اگر هنگام سفر، خرید کردن برای شما نسبت به تفریحات بیشتر مد نظرتان باشد، شهر آنتالیا را انتخاب کنید؛ شهر آنتالیا دارای بازار های متنوع و خیلی زیادی، حتی در مناطق اطرافش دارد؛ شما به راحتی میتوانید به مراکز خرید در آنتالیا رفته و کالای مورد نظرتان را خریداری کنید.

کوش آداسی هم دارای بازار های زیاد و مختلفی از جمله بازار های محلی با قیمت ارزان و مناسب دارد؛ ولی تنوع و زیاد بودن بازار ها، در شهر آنتالیا بیشتر از شهر کوش آداسی است.

پس اگر شما وسایل زیادی قصد دارید در سفرتان خریداری کنید، بهتر است، شهر آنتالیا را برای سفر خود انتخاب کنید.

مقایسه سفر به این دو شهر

مقایسه آنتالیا و کوش آداسی

کوش آداسی یا آنتالیا هر دو شهری مشهور توریستی و گردشگری در جهان است.

اگر شما قصد دارید، خانوادگی به سفر بروید و یا همراهتان بچه خردسالی وجود دارد و دنبال شهر آرام و ساکتی می‌گردید، بدون شک باید شهر کوش آداسی را انتخاب کنید که بهترین پیشنهاد و گزینه خوبی برای شما است.

4+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *