گرانترین پروازهای دنیا
سفر و گردشگری
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 76
  • لایک:
    2+

بی‌شک سریع‌ترین، راحت‌ترین و مناسب‌ترین وسیله سفر به مقاصد دوردست، هواپیما است. چه برای سفرهای داخلی یا سفرهای بین المللی، مردم بسیاری از هواپیما استفاده می‌کنند. همچنین کلاس پروازی، اصلی‌ترین دلیل تفاوت قیمت برای مقصدی ثابت و در تاریخی یکسان است. کلاس پروازی تعیین کننده میزان امکانات آماده شده برای مسافران در طول پرواز است و تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت بلیط هواپیما دارد. همانطور که می‌دانید پروازهای فرست کلاس گرانترین پرواز دنیا هستند. در پروازهای بین المللی چهار کلاس پروازی اصلی وجود دارندکه شامل: اکونومی، پریمیوم اکونومی، پروازهای بیزینس کلاس و فرست کلاس هستند.

وقتی بلیط هواپیمای یکی از ایرلاین‌های برتر را انتخاب می‌کنیم و کیفیت خدمات و امکانات رفاهی آن‌ها را می‌بینیم، کاملا علت گرانتر بودن بلیط آن‌ها را متوجه می‌شویم.

هرساله، بر اساس میزان درآمد سالانه، لیست ثروتمندترین ایرلاین‌های جهان مشخص می‌شود و برخی از بزرگ‌ترین و معتبرترین ایرلاین‌های جهان در این لیست جای می‌گیرند که حتی شماری از این بهترین‌ها در خاورمیانه قرار دارند. ایرلاین‌هایی مثل قطرایرویز، ترکیش ایرلاینز، الاتحاد، امارات و … در سال‌های اخیر از جنبه‌های مختلفی به عنوان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند.

قطر ایرویز  (Qatar Airways)

گرانترین پرواز دنیا با قطر ایرویز

این شرکت، در طول چندین دهه فعالیتش همواره به دلیل کیفیت خدمات و پروازهای لوکس و مجلل شهرت داشته است و گرانترین پرواز دنیا را دارد. به همین دلیل قطر ایرویز در صدر ثروتمندترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد.

قطر ایرویز که فعالیتش را از سال ۱۹۹۴ آغاز کرده است و امروزه بیش از ۴۰۰۰ کارمند در سرتاسر جهان دارد؛ همان طور که پیداست، شرکت هواپیمایی کشور قطر است که دفتر مرکزی اش در شهر دوحه قرار دارد و دارای بیش از ۱۸۰ هواپیمای مدرن و پیشرفته در ناوگان هواپیمایی اش است. در طول سال های مختلف به دلیل کیفیت خدماتش، بارها برنده جایزه های بسیاری شده است.

کیفیت غذا، امکانات تفریحی و سیستم سرگرمی داخل کابین، برخورد مهمانداران، کیفیت صندلی ها و …باعث تبدیل شدن این ایرلاین عربی به یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی و البته ثروتمندترین آن ها شده است.

سنگاپور ایرلاینز ( Singapore Airlines)

گرانترین پرواز دنیا با سنگاپور ایرلاین

دومین رتبه در لیست ثروتمندترین ایرلاین‌های جهان و گرانترین پرواز دنیا، از آن شرکت هواپیمایی سنگاپور است.

سنگاپور ایرلاینز یکی از بزرگ ترین ناوگان های هواپیمایی در جهان را دارد. از جمله هواپیماهای این ایرلاین می توان به : ایرباس A380 و هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۱۰ و ایرباس A350-900 اشاره کرد.

سنگاپور ایرلاینز عناوین متعددی مثل بهترین پرواز فرست کلاس آسیا، بهترین مهمانداران هواپیما، بهترین ایرلاین جهان و … را از آن خود کرده است.

کاتای پسیفیک (Cathay Pacific Airways)

شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک متعلق به هنگ کنگ، فعالیتش را از سال ۱۹۴۶ آغاز کرده است و به دلیل کیفیت خدماتش طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد.کاتای پسیفیک با بیش از ۲۳۰۰۰ کارمند در سرتاسر جهان، رتبه سوم ثروتمندترین ایرلاین های جهان و گرانترین پرواز دنیا، بیش از ۱۴۸ هواپیما در ناوگانش دارد و به بیش از ۸۰ مقصد در سرتاسر جهان پرواز می کند.

کاتای پسیفیک، یکی از اعضای اتحاد جهانی شرکت های هواپیمایی است و تاکنون ۴ بار به عنوان بهترین ایرلاین جهان انتخاب شده است. همچنین در سال ۲۰۱۸ این ایر لاین، عنوان بهترین پرواز پرمیوم اکونومی را کسب کرده است.

ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

پرواز لوکس با ترکیش ایرلاین

در رتبه چهارم ثروتمندترین ایرلاین های جهان و گرانترین پرواز دنیا، ترکیش ایرلاین از کشور ترکیه جای می گیرد. دفتر اصلی این ایرلاین در فرودگاه بین المللی آتاترک استانبول است و فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن در همان شهر نیز، دومین قطب فعالیت های این شرکت هواپیمایی به حساب می آید.

ترکیش ایرلاینز امروزه به هر ۶ قاره  و بیش از 300 نقطه در سرتاسر جهان پرواز دارد.

در حقیقت، ترکیش ایرلاینز، به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی جهان، از نظر تعداد مقاصد و مسیرهای پروازی (از جمله پروازهای داخلی) شناخته می شود.

در سال های اخیر، ترکیش ایرلاین همواره جزء بهترین ایرلاین های دنیا قرار گرفته است و علت آن چیزی جز کیفیت خدمات و سرویس دهی بسیار عالی نیست. همه این عوامل باعث شده تا این ایرلاین در رتبه چهارم ثروتمندترین ایرلاین های جهان و گرانترین پرواز دنیا قرار بگیرد. ترکیش ایرلاینز از سال ۲۰۰۸ به عضویت اتحاد هواپیمایی استار الاینس درآمده و زیر نظر این اتحاد فعالیت می کند.

هواپیمایی امارات (Emirates)

فرست کلاس هواپیمایی امارات

رتبه پنجم ثروتمندترین ایرلاین‌های جهان و گرانترین پرواز دنیا هم از آن یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خاورمیانه است.

هواپیمایی امارات در کشور امارات متحده عربی، از سال ۱۹۸۵ فعالیتش را آغاز کرده و مرکز اصلی‌اش در شهر دبی است. این ایرلاین بخشی از شرکت مادر به نام گروه امارات است و بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه، با بیش از ۳۶۰۰ پرواز در هفته محسوب می‌شود.

 شهر دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در جهان است که سالانه میلیون ها مسافر از این شهر بازدید می کنند. در این میان، بخش عمده ای از این جابجایی ها، بر عهده هواپیمایی امارات است و با شبکه پروازی گسترده خود مسافران را از سرتاسر جهان به دبی می رساند و از دبی باز می گرداند.

پروازهای امارات همیشه به دلیل امکانات لوکس و مجلل و خدمات رفاهی ورای تصوری که به مشتریان ارائه می کنند زبانزد خاص و عام هستند. به طوری که بسیاری از مسافران سعی می کنند حتما با این ایرلاین عربی سفر کنند. هواپیمایی امارات یکی از ثروتمندترین ایرلاین های جهان و یکی از گرانترین پروازها در دنیا است که در حال حاضر به شش قاره جهان پروازهای منظمی دارد.

هواپیمایی الاتحاد (Etihad Airways)

هواپیمایی اتحاد از گرانترین پروازها در جهان

هواپیمایی الاتحاد، یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی امارات متحده عربی که فعالیتش را از سال 2003 آغاز کرده و نسبتا تازه کار است. این شرکت هواپیمایی که در رتبه ششم ثروتمندترین ایرلاین های جهان و گرانترین پرواز دنیا قرار می گیرد؛ حدود ۲۰۰۰۰ کارمند در سرتاسر دنیا دارد و بیش از ۱۰۰۰ پرواز در طول هفته انجام می دهد.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی الاتحاد، بیش از ۱۲۶ هواپیما در ناوگان هواپیمایی اش دارد و به سرتاسر دنیا پروازهای مستقیمی را انجام می‌دهد. هواپیمایی الاتحاد بخشی از شرکت مادر به اسم گروه هوانوردی الاتحاد است و امکانات و خدمات رفاهی بسیار مناسبی در طول پرواز برای مسافرانش در نظر گرفته است.

2+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *