22 خرداد 1400
زمان سفر

بهترین زمان سفر به کنیا چه موقع است؟

کنیا سرزمینی سرشار از حیات وحشی غران و طبیعت بکر و منحصر به فرد بوده و گردشگران بسیاری را در حسرت سفر نگاه داشته است. سفر به کنیا سرشار از لذت و تفریحات مختلف خواهد بود و بی‌شک فرصتی برای بی حوصلگی یا بی‌حالی پیدا نخواهید کرد. اما انتخاب بهترین زمان سفر به کنیا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. جاذبه‌های گردشگری و توریستی کنیا به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند و به همین دلیل ممکن است هریک از آنها برای فصل خاصی مناسب باشند و در صورتی که با ویژگی‌های هریک و زمان مناسب بازدید از آنها آشنایی داشته باشید خواهید توانست بیشترین لذت را از سفر خود ببرید. پس خواندن این مطلب جذاب از دلتابان را از دست ندهید..

مناظر طبیعی کنیا

اما چگونه می‌توان بهترین زمان سفر به کنیا را تشخیص داد و از چه راه‌هایی سفری متناسب با سلایق خود داشته باشیم؟ در پاسخ این مطلب باید موارد مختلفی مورد بررسی قرار گیرد که ما در این مطلب می‌خواهیم تمامی این نکات را ریز به ریز بررسی کرده و در نهایت بهترین مواقع مسافرت به کشور کنیا را بیان کنیم. در ادامه با ما باشید:

بهترین زمان سفر به کنیا چه موقع است؟

زرافه های حیات وحش کنیا

کنیا سرزمینی کهن با تاریخی دور و دراز است که زیبایی‌های طبیعی و چرخه حیوانی طبیعت باعث کم رنگ دیده شدن تاریخ این کشور شده است. تابحال هرچه درباره کنیا شنیده ایم در رابطه با دیدنی‌های طبیعی و حیات وحش آن بوده اما جالب است بدانید که این کشور دیدنی‌های تاریخی متعددی را نیز در خود جای داده و سفر به کنیا برای تمامی سلیقه‌ها مناسب خواهد بود. اما چه زمانی را برای سفر انتخاب کنیم تا دچار مشکل نشده و دیدنی‌های اصلی کنیا را هدف قرار دهیم؟

اگر تاریخ دقیقی برای بهترین زمان سفر به کنیا در وب سایت‌های مختلف ذکر شده باشد دروغی بیش نیست چرا که زمان سفر بستگی به خواسته‌های شما از مسافرتتان خواهد داشت. برای مثال: افرادی که به قصد بازدید از کوه کنیا سفر می‌کنند باید تاریخ متفاوتی را نسبت به افرادی انتخاب کنند که قصد لذت‌بردن از سافاری این کشور را دارند. 

بهترین زمان سفر به کنیا از نظر آب و هوا

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 7.jpg است

یکی از اصلی ترین عواملی که بر لذت از سفر تاثیر خواهد گذاشت، آب و‌هوای منطقه است. قطعا در صورتی که شرایط آب و هوایی مناسبی بر منطقه حاکم باشد خواهید توانست با مشکلات کمتری به گشت و گذار بپردازید. همانطور که می‌دانید کنیا در فاصله کمی از خط استوا قرار گرفته و به همین دلیل نمی‌توان آن را چهار‌فصل دانست. آب و هوای کنیا به دو‌بخش بارانی و خشک دسته بندی می ‌شود که حد واصل این دو آب و هوا بهترین زمان سفر به کنیا از نظر آب و هوا خواهد بود.

فصل خشک به دو‌بخش کوتاه و بلند دسته‌بندی می‌شود که کوتاه ماه‌های: ژانویه و فوریه بوده و بلند از اواخر ژوئن آغاز و تا اکتبر ادامه دارد. نوامبر و دسامبر باران‌های کوتاهی داشته و مارس تا مه مرطوب‌ترین مواقع کنیا است. پس در حالت کلی نوامبر و دسامبر و همچنین ژانویه شرایط مناسبی را برای سفر شما خواهند داشت. 

آب و هوای مناطق مختلف کنیا

کنیا سرزمینی پرفراز و نشیب با دشت‌های وسیع و کوه‌های مرتفع می‌باشد که این امر باعث تمایز آب و هوایی چشمگیری در آن شده است. مناطق شرقی کشور که به اقیانوس اطلس منتهی شده و نوار ساحلی وسیعی را تشکیل می‌دهد دارای آب و هوای گرم و مرطوب است اما مناطق هموار آن از هوای گرم و خشک برخوردار هستند. ارتفاعات سهم عمده ای را در تغییر دمای این کشور به خود اختصاص داده اند به گونه‌ای که در بخش‌های مرتفع کنیا دمای هوا بسیار خنک‌تر از چیزی است که حتی تصور می‌کنید.

بهترین زمان سفر به کنیا و تماشای حیات وحش

حیات وحش کنیا در هر‌زمان از سال جنجال‌های خاص خود را دارد اما بهترین و دیدنی‌ترین مورد مربوط به مهاجرت حیوانات از سرنگتی تانزانیا به سمت ماسی مارا است. در این مهاجرت بزرگ حیوانات مختلفی حضور دارند و می‌توانید بهترین صحنه‌ها را مشاهده کنید. از اهلی‌ترین حیوانات گرفته تا تیزپا‌‌ترین آنها در این مهاجرت بزرگ حضور دارند. چنانچه خوش‌شانس باشید می‌توانید لحظات جالب شکار را نیز در اطراف زمان‌های غروب مشاهده کنید. اوایل فصل تابستان بهترین زمان سفر برای مشاهده این کوچ باعظمت است که در آن بیش از ۲ میلیون حیوان جابجا می‌شود. در این مسیر بسیاری از حیوانات جان خود را از دست می‌دهند و در مقابل تولدهای بسیاری نیز انجام می‌شود. در صورتی که تمایل به بازدید از این مهاجرت عظیم داشته باشید باید حتما کلیه جنبه‌های محافظتی لازم را در نظر گرفته باشید.

بهترین زمان سفر به کنیا برای سافاری

به جرات سافاری کنیا اصلی‌ترین دلیل سفر به این کشور است و به همین دلیل بهتر است با اصلی‌ترین مواقع برای سافاری آشنایی داشته باشید. منظور از سافاری، گشت و گذار به وسیله خودرو‌های مخصوص در دل طبیعت است، طبیعتی که حیوانات اهلی و وحشی به صورت گله‌ای در آن زندگی می‌کنند و اینبار شما هستید که در قفس بوده و قصد بازدید از حیوانات را دارید. در فصول پر‌بارش سال سافاری کنیا شرایط جذابی را نخواهد داشت و توصیه می‌کنیم که مواقع کم‌بارش را برای سفر خود انتخاب کنید. بهترین زمان سفر به کنیا از نظر شرکت در سافاری مربوط به ماه‌های تیر تا اواسط آبان است. در این مواقع تور‌های سافاری به صورت مکرر برگزار می‌شوند و ممکن است حتی بیش از ۱ روز نیز برای آن وقت نیاز داشته باشید.

بهترین زمان سفر برای بازدید از سواحل

یکی از جاذبه‌های توریستی کنیا که باعث جذب گردشگران به این کشور می‌شود وجود سواحل بکر و دست نخورده آن است. تفریحات متنوعی در نوار ساحلی کنیا ارائه می‌شوند و ساحل جایگاه ویژه ای در خاطر گردشگران دارد و همگان به آن علاقه خاصی نشان می‌دهند. همانطور که در بخش‌های قبل اشاره شد سواحل کنیا از آب و هوای گرم و مرطوب برخوردار هستند و به همین دلیل فصول مهر و آبان شرایط برای سفر شما مهیا است. در این فصول هم میزان بارش باران قابل تحمل بوده و هم از گرمای سوزان خورشید خبری نیست و می‌توانید به راحتی از تفریحات مختلفی دریایی بهره مند شوید.

بهترین زمان سفر برای کوهنوردی

ارتفاعات بخش اعظمی از جغرافیای کشور کنیا را به خود اختصاص داده اند و شاهد کوه‌های متعددی در این کشور هستیم. کوه کنیا بلندترین کوه این کشور و دومین در کل آفریقا است و به دلیل برخورداری از زیبایی‌های منحصر به فرد مورد توجه قرار گرفته است. برای اینکه صعودی موفق و لذت بخش داشته باشید بهتر است مواقع گرم سال را انتخاب کنید و بهترین زمان سفر به کنیا از این نظر، فصول تابستان یعنی فوریه و سپتامبر خواهند بود. در این ماه‌ها شاهد آب و هوایی بسیار مطلوب هستیم.

با افزایش ارتفاع کوه دمای هوا پایین تر آمده و شاهد سرد تر شدن تدریجی آب و هوا خواهیم بود و اگر به قصد صعود از قله سفر می‌کنید حتما باید تجهیزات مورد نیاز را همراه داشته باشید. مواقع مختلف روز نیز بر انتخاب زمان مناسب سفر به کنیا تاثیر خواهند داشت و طول روز هوا گرم بوده و پس از غروب خورشید شاهد کاهش چشمگیر خاص دمایی خواهیم بود. عکس گرفتن از ارتفاعات کنیا بهترین لحظات را برایتان به تصویر خواهد کشید و حتما این لحظات ناب را به ثبت برسانید.

نظرات کاربران