جاذبه های مادرید

کارهایی که حتماً در مادرید باید انجام دهید

فهرست مطالب

جاذبه های مادرید

مادرید یکی از شهرهای مدرن اسپانیا و همراه با جو پرشور و هیجان است. توریست ها معمولاً گزینه های زیادی برای بازدید از جاذبه های مادرید دارند و این تنوع در انتخاب برای آن ها می تواند سردرگم کننده باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم انرژی خود را برای غروب ها نگه دارید، چرا که مردم مادرید عاشق پیاده روی های عصرانه هستند و به شهر حیات می بخشند. مادرید در تابستان بسیار گرم می شود، به همین دلیل بهترین فصل برای بازدید از مادرید، فصل بهار و پاییز خواهد بود. دلتابان در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه های مادرید می پردازد که از جمله مکان هایی است که در مسافرت به مادرید حتماً باید دیدن کنید.

 

موزه ها از جاذبه های مادرید

یکی از بزرگ‌ترین موزه های مادرید، موزهٔ پرادو است که بیش از ۵۰۰۰ اثر هنری در خود جای داده است. موزهٔ پرادو از جاذبه های مادرید است که می تواند رقیب موزهٔ لوور در پاریس محسوب شود. اکثر این آثار هنری را نقاشی های اسپانیایی از قرن ۱۲ ام تا اوایل قرن ۱۹ ام تشکیل می دهند و بسیاری از آن ها از شاهکارهای معروف دنیا می باشند. مجموعه ای از نقاشی های فرانسیسکو د گویا شامل ۱۴۰ اثر قابل توجه است. این مجموعه همچنین شامل کارهای ایتالیا، فنلاند، فرانسه، بریتانیا و آلمان می باشد.

 

Thyssen-Bornemisza

از دیگر جاذبه های مادرید، موزهٔ هنرهای معاصر آن است که در سال ۱۹۸۶ توسط ملکه سوفیا باز شده است و ساختمان مدرن و براق آن توسط معمار مطرح، آنتونیو فرناندز آلبا ساخته شده است.

موزهٔ قابل توجه دیگر در مادرید، موزهٔ Thyssen-Bornemisza، موزه هنرهای زیبا است که آثار هنری اروپایی مربوط به قرن سیزده ام تا اواخر قرن بیست ام را به نمایش می گذارد.

علاوه بر موزه های نام برده شده، موزه های دیگری هم در شهر مادرید قرار دارند که از جاذبه های مادرید برای گردشگران محسوب می شوند مانند موزهٔ سورویا (sorolla)، موزهٔ ملی باستان شناسی و موزهٔ لازارو گالدیانو.

 

پارک بوئن رتیرو و کاخ کریستال از جاذبه های مادرید

یکی دیگر از جاذبه های این شهر، پارک Buen Retiro و کاخ کریستال آن است که مکانی پر از آرامش در قلب شهر مادرید است. در کنار خیابان های شلوغ مادرید، این پارک صد و بیست هکتاری مکانی را برای فرار از شلوغی های شهر پیشنهاد می کند. با ورود از در اصلی پارک به یک استخری در مرکز پارک خواهند رسید که کاخ کریستال در آن قرار دارد. این پارک به همراه کاخ زیبای آن که در قرن ۱۷ ام ساخته شده از زیباترین و آرامش بخش ترین جاذبه های مادرید به شمار می رود.

جاذبه های مادرید

 

کاخ سلطنتی و باغ ها

این کاخ سلطنتی، نسخهٔ اسپانیایی ورسای است، دادگاهی که برای تحت تأثیر قرار دادن طراحی شده است. کاخ به طور کامل از گرانیت و سنگ سفید کالمنار ساخته شده است. برجسته ترین ویژگی داخل کاخ، راه پلهٔ موجود در راهروی ورودی است، که با نقاشی ای از پیروزی دین و کلیسا مزین شده و منتهی به طبقه اصلی می شود. آپارتمان پادشاه چارلز سوم نیز در اتاق های زیبای کاخ سلطنتی قرار گرفته است. اتاق تاج و تخت که هم اکنون نیز برای مراسم دولتی از آن استفاده می شود، با مخمل قرمز پوشیده شده و با پرده ها و آینه و مبلمان و لوسترهای زیبایی تزئین شده است. طراحی ها و معماری های خاص این کاخ، که زمانی محل زندگی شاهان بوده موجب شده این کاخ هم اکنون جزء باشکوه ترین جاذبه ها به حساب آید.

 

جاذبه های مادرید

 

استادیوم سانتیاگو برنابئو

همهٔ جاذبه های مادرید حول هنر نمی گردد، بلکه استادیوم سانتیاگو برنابئو که ورزشگاه تیم رئال مادرید است، تبدیل به یکی از جاذبه ها شده است. همچنین در این ورزشگاه، جوایز و جام های تیم رئال مادرید و صفحه نمایش های تعاملی وجود دارد که بر جذابیت این ورزشگاه برای طرفداران رئال مادرید می افزاید.

جاذبه های مادرید

 

کلیسای سان فرانسیسکو ال گرانده

این کلیسا در سال ۱۷۶۱ توسط Fray Francisco Cabezas طراحی شد. وی همچنین طرح معماری کلیسای سانتا ماریا در رم را هم مدل‌سازی کرده است. نمای بیرونی و گنبد این کلیسا در سال ۱۷۷۰ اضافه شده است. داخل این کلیسا دارای یک طرح دایره ای با گنبد الهام بخش و شش کلیسا است. طراحی زیبای این کلیسا، آن را تبدیل به یکی از دیدنی ترین جاذبه های مادرید کرده است.

علاوه بر جاذبه های تاریخی و هنری مادرید که در بالا به آن اشاره شده است، رستوران های سنتی و مدرن معروف زیادی در مادرید وجود دارد که جزء جاذبه های آن حساب می شود. همچنین خرید کردن هم یکی از جاذبه ها است و گفته می شود چیزی در مادرید نیست که نتوانید بخرید.

madrid

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران