deltaban.com aeroplane

پروازهای کامباز یا (Open Jaw) چیست؟

شاید واژه کامباز برایتان آشنا است، اما چیز زیادی درباره آن نمی‌دانید. در این مطلب ما اطلاعات کافی را در این باره در اختیارتان می‌گذاریم. اگر بخواهید از یک بلیط برای دو مقصد استفاده کنید باید بلیط دو مسیره تهیه نمایید. به طور کلی به این نوع از بلیط‌ هواپیما در اصطلاح پروازهای کامباز می‌گویند. در پروازهای کامباز مسافران می‌توانند بلیط را برای دو مقصد تهیه نمایند در این صورت پس از اینکه به مقصد اول رسیدند می‌توانند برای مدت مشخصی اقامت داشته باشند و سپس به سمت مبدا اولیه حرکت کنند. به طور کلی، استفاده از پروازهای کمباز برای مسافرانی است که سفر زیاد می‌روند و این دسته از مسافران می‌توانند با استفاده از پروازهای کامباز در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند.

شرکت‌های هواپیمایی برای مسافرانی که قصد سفر به دو مقصد را در نظر دارند، این نوع بلیط را پیشنهاد می‌دهند.

مزیت‌های پرواز کامباز

مزایای پروازهای کامباز

متداول ترین نوع پرواز کمباز این ست که مسافر به یک شهر برسد و سپس از آنجا به سمت شهر دیگری پرواز کند که در این حالت این نوع پرواز به نوعی برای مسافر صرفه جویی در زمان است چرا که به جای این که مسافر مجدد به فرودگاه برگردد و ساعت ها در آنجا معطل شود می تواند با همان بلیط به سمت مقصد دیگری حرکت کند و در زمان خود صرفه جویی کند. علاوه بر زمان این نوع بلیط ها از نظر مالی نیز برای مسافران مقرون به صرفه هستند و افرادی که دائما در حال سفر هستند عمدتا از این نوع بلیط های پروازی استفاده می کنند.

انواع بلیط پروازهای کامباز

پرواز کمباز معمولی

معمولا در این نوع بلیط ها مسافران می توانند از شهری به شهر دیگر سفر کنند و می توانند از هر فرودگاهی که می خواهند در شهر مقصد استفاده کنند تا به شهر مبدا خود برگردند. برای مثال فرض کنید که شما می خواهید از تهران به استانبول بروید با خرید این نوع بلیط می توانید هنگام برگشت از استانبول به اصفهان برگردید. در واقع شما می توانید با خرید این بلیط به سه مقصد مختلف پرواز کنید.

پروازهای کامباز با مقصد متغیر

پرواز کامباز با مقصد متغیر

در این دسته از بلیط های پرواز، مسافران می توانند بلیط پروازهای کامباز دو گانه را تهیه کنند و از یک شهر به شهر دیگر سفر کنند و در زمان بازگشت از یک شهر دیگری به سمت مبدا اولیه خود بازگردند. این نوع از بلیطها عمدتا مناسب مسافرانی است که می خواهند سفرهایی اروپایی یا قاره ای دشته باشند و با تهیه نمودن چنین بلیط هایی می توانند تنها با خریدن یک بلیط به سمت مقصد های مختلف حرکت کنند.این نوع بلیط عمدتا برای کسانی مناسب است که قصد سفر به چندین مقصد تفریحی را دارند.

پرواز کامباز دو گانه

پروازهای کامباز

نوع دیگری از بلیطهای کامباز وجود دارد که به آن دو گانه می گویند. در ین نوع بلیط همان طور که از نامش معلوم است دو مبدا و دو مقصد متفاوت از سوی مسافر انتخاب می شود. برای تهیه این نوع بلیط مسافر باید مستقیما با شرکت هواپیمایی مکاتبه نماید. در این نوع بلیط مسافر در چهار شهر مختلف حضور خواهد داشت. عمدتا مشتریان چنین بلیط هایی بازرگانان و افرادی هستند که دائما در سفرند.

به طور کلی استفاده از پرواز کامباز عمدتا برای کسانی مناسب است که دائما در سفر هستند و برای افرادی که مقصد مشخصی دارند گزینه مناسبی نیست.

آیا تا به حال تجربه سفر با پروازهای کامباز را داشته‌‎اید؟

نظرات کاربران