نباید های سفر به دبی

اشتباهاتی که نباید در سفر به دبی مرتکب شد

اشتباهاتی که نباید در سفر به دبی مرتکب شد

دبی شهری پر از عجایب و دیدنی های مختلف است. دبی مملو از فروشگاه ها و مراکز خرید مختلف است و بهشت توریستها به حساب می آید. مطابقت دادن سبک زندگی توریستها با سبک زندگی در دبی از نوشیدن آب هم ساده تر است. با این حال برخی اشتباهات وجود دارند که یک توریست هرگز نباید در دبی مرتکب شود. در ادامه برخی از اشتباهات رایجی که توریستها در دبی انجام می دهند، بیان شده است. برخی از این اشتباهات قابل چشم پوشی هستند ولی برخی دیگر باعث وقوع اتفاقات بدی برای توریستها شوند. به شما توصیه می کنیم با ما همراه شوید تا با برخی از اشتباهاتی که نباید در سفر به دبی مرتکب شد، آشنا شوید.

عکس گرفتن از مغازه ها یا اشخاص از نباید های سفر به دبی

یکی دیگر از نباید های سفر به دبی این است که وقتی به عنوان یک توریست وارد شهری می شوید، فرهنگ و آداب و رسوم آن شهر برایتان جذاب است و میخواهید بیشتر در مورد آن بدانید و حتی از موارد جالب توجه عکس میگیرید.

ولی باید بدانید که عکس گرفتن از مردم بدون اجازه گرفتن از آنها اشتباه بزرگی است. این کار آنها را بسیار عصبی می کند. مخصوصا اگر آنها حس کنند شما در حال عکس گرفتن از همسر یا اعضای مونث خانواده آنها هستید، کار شما را اشتباهی نابخشودنی به حساب می آورند. در همه جای دنیا نیز اگر از کسی بدون اجازه او عکس بگیرید امری گستاخانه تلقی خواهد شد.

نمایش احساسات و رفتارهای عاشقانه از نباید های سفر به دبی

همانطور که پیش تر هم گفتیم، دبی و در کل امارات متحده عربی کشوری مسلمان است و حتی دست دادن زن و مرد در مجامع عمومی امری غیر قابل پذیرش است. حال تصور کنید دو توریست که تازه ازدواج کرده اند، ماه عسل خود را به دبیآمده اند. در دبی به هیچ عنوان پذیرفته نیست که دو نفر در ملاعام یک دیگر را ببوسند یا باهم برقصند. این کار اشتباه بزرگی است. و حتما باید از انجام آن اجتناب کرد. در صورتی که پلیس چنین رفتاری از شما ببیند، برخورد قاطعی با شما می کند. پس سعی کنید به عشق خود در محیط های خصوصی تان ابراز علاقه کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

همچنین بررسی کنید که در ماه رمضان وارد دبی نشوید یا اطلاعاتی از این ماه داشته باشید. در ماه رمضان، تمامی مسلمانان به مدت یک ماه روزه می گیرند.. یعنی از طلوع خورشید تا زمان غروب آن نه لب به غذا می زنند و نه آب می نوشند. نوشیدن و غذا خوردن در این ماه در کل شهر ممنوع است و با مجرم به شدت برخورد می شود. بنابراین غذا خوردن شما در کنار مردمی که روزه دارند، یک اشتباه به حساب می آید.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی بهترین راهکارهایی برای سفر بهتر به دبی” stl=”https://deltaban.com/best-travel-guide-dubai/” sbs=”تور دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

نباید های سفر به دبی

نحوه استفاده از دست ها در دبی

از دست راست برای غذا خوردن استفاده کنید. بر اساس آموزه های اسلامی دست چپ برای شستشوی بدن پس از توالت بکار می رود. در حقیقت مردم دبی کاربرد دست چپ را تنها برای توالت می دانند و از نظر آنها اشتباه از دست چپ برای غذا خوردن اشتباه است.

اشتباه در مصرف نشیدنی الکلی در دبی

مصرف نوشیدنی الکلی و رانندگی پس از آن در دبی اشتباهی نابخشودنی است. در این شهر سیستم هوشمند کنترل ترافیک برقرار است و رانندگانی که حس شود مست هستند، کنترل می شوند. اگر رفتار آنها مشکوک باشد، خودرو را متوقف کرده و راننده را مورد ارزیابی قرار می دهند. در صورتی که راننده در حین رانندگی مست باشد، دچار اشتباه بزرگی شده است، زیرا مجازات سختی در انتظارش است. فرقی ندارد که توریست باشید یا محلی دبی،رانندگی با حالت مستی یا حتی مصرف مواد غذایی و نوشیدنی در حین رانندگی در دبی اشتباه بزرگی است.

علاوه بر اینها، مصرف الکل در دبی باید کنترل شده باشد. بر اساس قوانین اسلامی، تنها در بار ها، هتل ها و دیسکو ها الکل یافت می شود و در سطح شهر مغازه ای جهت فروش نوشیدنی های الکلی وجود ندارد. بزرگترین اشتباه در دبی این است که مست در انظار عمومی حاضر شوید. مصرف الکل در اسلامی حرام است یعنی به نحوی غیر قانونی است و مجازات دشواری برای آن در نظر گرفته می شود.

غیر مسلمانان می توانند در دبیالکل مصرف کنند اما این اجازه را ندارند که در محیط های عمومی نوشیدنی بخورند. تنها می توانند در ساحل، بار یا هتل اقدام به نوشیدن کنند. پلیس به ندرت توریستها را چک می کند و کاری به کار هتل ها نیز ندارد، اما اگر حین مستی باعث ایجاد مشکلی شوید، یا با کسی درگیری ایجاد کنید، آن وقت است که باید برای اشتباه خود را مجازات شوید. نباید در دبی از نوشیدنی های الکلی در سطح شهر استفاده شود

با کفش وارد خانه های دبی نشوید

شاید در بسیاری از کشورهای دنیا مردم مشکلی با حضور در خانه با کفش نداشته باشند، اما در دبی قدم گذاشتن به خانه کسی بدون اینکه کفش خود را در بیاورید، اشتباهاست. در واقع اینکار نوعی توهین به صاحب خانه است که فردی با کفش وارد منزل او شود.

استفاده از کلمات رکیک در دبی اشتباه است

متاسفانه به لطف بسیاری از فیلم ها، سریال ها و برنامه های تلویزیونی استفاده از حرف های رکیک و ناسزا در زبان انگلیسی رایج شده است. توریستها به راحتی از این الفاظ به کار می برند، اما باید به یاد داشته باشید که استفاده از این کلمات در این شهر اشتباه بزرگی است. این کلمات در تمامی مکان های دنیا قابل شناسایی هستند و اگر فردی به پلیس دبی گزارش دهد که چنین حرفی از شما شنیده است، قطعا در معرض مشکل بزرگی خواهید گرفت.

همچنین حین رانندگی اگر با حرکت دست یا انگشتان، علامت توهین آمیزی به سایرین نشان دهید، مطمئن باشید که بزرگترین اشتباه عمرتان را انجام داده اید. بسیاری از موارد گزارش شده اند که در آنها، سو تفاهم ناشی از حرکت دست توریست و مغازه دار باعث ایجاد مشکل بزرگی شده است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران