مراکز خرید کیش در دوران کرونا چه وضعیتی دارد؟

آخرین وضعیت مرکز خرید کیش در دوران کرونا

کیش جزو مناطقی است که در دوران کرونا توانسته جایگاه برترین جذب گردشگر را به خود جذب کند. منطقه‌ای عالی از نظر خرید و تفریح که با داشتن امکاناتی فوق‌العاده توانسته برای همه سلیقه‌ها شرایط را فراهم کند و گردشگران بسیاری را به سمت خود بکشاند. آشنایی با وضعیت مراکز خرید کیش در دوران کرونا از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زمانی که شما در کیش قرار دارید به قدری برنامه‌های جذاب و متنوع پیش روی شما قرار دارد که زمان را فراموش خواهید کرد. با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل و مراکز خرید چه در جزیره کیش و چه در سایر شهرهای ایران دچار تغییر و تحولاتی، متناسب با قوانین کشور شدند و محدودیت‌های متعددی برای آن‌ها اعمال شده است و امروزه سفر به کیش مانند قبل از دوران ویروس کرونا نیست و گردشگران موظف هستند تا پروتکل‌های بهداشتی را به بهترین شکل رعایت کنند و بدین گونه مانع از انتقال ویروس کوید ۱۹ به سایر افراد شوند. در این مطلب آخرین وضعیت مراکز خرید کیش در دوران کرونا را بررسی خواهیم کرد، با دلتابان همراه باشید تا در هنگام رزرو تور کیش بتوانید از این مراکز خرید بازدید کنید.

کرونا در کیش

کرونا در کیش

بعد از مثبت شدن اولین تست کرونا در ایران، ترس و وحشت بر مردم حاکم شد و بسیاری از فروشگاه‌ها، مغازه‌های خود را تعطیل کردند. همین امر باعث شد بیشتر مراکز خرید کیش در دوران کرونا مشتریان خود را از دست دهند و به مشاغل و کسب و کارهای گوناگون، زیان‌های بسیار سنگینی وارد شود و خیلی از فروشگاه‌ها مجبور شدند برای همیشه کار خود را تعطیل کنند.

با توجه به شیوع شتابان کرونا در ایران مراکز خرید کیش با مصوبه شورای عالی کرونا تعطیل شدند و پس از مدتی و زمانی که شیوع این ویروس منحوس کاهش پیدا کرد، با دستورالعمل‌های بهداشتی مجوز شروع مجدد فعالیت به مراکز تجاری کیش داده شد.

در مراکز خرید کیش برندهای مختلفی از جهان و همین‌طور برندهای محبوب ایرانی محصولات کمپانی خود را به فروش می‌رسانند، بنابراین در شرایط کرونا هم تعداد بسیار زیادی از گردشگران و مردمان محلی تمایل دارند، به این مراکز خرید مراجعه و اجناس خود را خریداری کنند.

حضور در مراکز خرید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پوشش ماسک بر روی دهان بلامانع می‌باشد.

هنگام مراجعه به مراکز خرید کیش در دوران کرونا چه مواردی را رعایت کنیم؟

هنگام مراجعه به مرکز خرید کیش در دوران کرونا چه مواردی را رعایت کنیم؟

امروزه مانند ابتدای شیوع ویروس کوید ۱۹ این بیماری ناشناخته نیست و تا حدودی بسیار زیادی می‌توان از خطر ابتلا به آن پیشگیری کرد. از این رو بهتر است زمانی که قصد سفر دارید و یا قرار است به مرکز خریدی مراجعه کنید، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنید.

یکی از مواردی که رعایت آن واجب است شستشوی مناسب دست‌ها می‌باشد و یا زمانی که در حین خرید دستانتان با اجسام بیرونی واقع در محوطه برخوردی داشت، آن را به صورت خود نزنید و در سریع‌ترین زمان با الکل یا صابون دستان را ضدعفونی کنید.

ماسک‌های خود را بعد از خروج از مراکز تجاری، تعویض کرده و ماسک جدیدی را بر روی صورت خود قرار دهید. مانی که مراکز خرید کیش در دوران کرونا شلوغ است، وارد نشوید و سعی کنید در محوطه بیرونی حضور داشته باشید تا از حجم جمعیت کاسته شود.

البته طبق دستورالعمل‌های ستاد ویژه کرونا، مراکز تجاری کیش اجازه دارند فقط تعداد مشخصی از مردم را به درون محوطه راه بدهند و مابقی افراد باید در محوطه بیرونی منتظر باشند تا محیط خلوت شود. استرس به خود راه ندهید و با رعایت نکات بهداشتی به راحتی می‌توانید خریدهای خوبی را از این مراکز انجام دهید.

شرایط بازدید از مراکز خرید کیش در دوران کرونا

وضعیت مرکز خرید کیش در دوران کرونا

بعد از شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم ترس از ورود به مجموعه‌های خرید را داشتند و از ورود به این مراکز خودداری می‌کردند. با توجه به اینکه کیش یک جزیره گردشگری است و عمده فعالیت‌های تجاری بر پایه خرید گردشگران و توریست‌ها می‌باشد، بسیاری از گردشگران به دلیل تهویه نامناسب هواپیماها و احتمال ابتلا به کرونا از سفر به این جزیره زیبا پرهیز کردند، در نتیجه فضای شغل‌ها در موقعیت بسیار نامناسب قرار گرفت. همین امر باعث شد بسیاری از فروشگاه‌ها به ناچار کارمندان خود را اخراج کنند و با گذشت زمان و کاهش کاملاً محسوس مشتریان و خریداران، بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در این مرکز خرید مجبور شدند کسب و کار خود را برای همیشه تعطیل کنند.

مدیران فروشگاه‌ها سعی کردند تا با اعطای امتیازات ویژه، خریداران را به این مناطق هدایت کنند که در این زمینه موفقیتی حاصل نشد. تا پیش از کرونا در کیش در فروشگاه‌های بسیار زیادی شاهد قرعه‌کشی‌های شبانه و اجرای کنسرت آنلاین توسط خواننده‌های محلی و یا معروف کشور بوده است، اما این ویروس منحوس باعث شد که بساط این قرعه‌کشی‌ها جمع شود و هیچ‌گونه کنسرتی برگزار نشود.

با توجه به اینکه ماهیت این ویروس تا حدود زیادی آشکار شده، امروز سفر به کیش اندکی بهبود پیدا کرده است و بازدید از این مراکز خرید، رونق نسبی پیدا کرده است. فروشگاه‌ها هم تخفیف‌های بسیار و ویژه‌ای را بر روی محصولات خود اعمال کردند و همین امر باعث شد تقاضا تحریک شود و خریداران وسوسه شده و اقدام به خرید کنند.

وضعیت این روزهای مراکز خرید کیش

وضعیت امروزه مرکز خرید کیش در دوران کرونا

با توجه به موقعیت جغرافیایی کیش و گرمسیر بودن این جزیره، بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند در زمستان‌ها به این نگین زیبا که در کنار آب‌های خلیج فارس قرار گرفته است سفر کنند.

از آنجایی که در سال گذشته بسیاری از سفرها لغو شد و هیچ‌گونه سفر نوروزی به دیگر شهرها برقرار نبود و مردم در خانه‌های خود مانده بودند، دیگر نتوانستند این وضعیت را تحمل کنند و دل به دریا زده و مسافرت‌ها از سر گرفته شد.

در میان شهرهای مختلف ایران، کیش در رتبه‌های اول جذب گردشگران قرار گرفت و همین امر موجب شد تا حدودی رونق به مراکز خرید در کیش بازگردد و وضعیت اقتصادی این مرکز تجاری اندکی بهبود پیدا کند. بعد از پایان سفرها و تعطیلات عید نوروز کرونا در شهر شیوع پیدا کرد و محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تری برای مراکز تجاری وضع گردید.

استفاده از ماسک در تمام ساعات اجباری است و هیچ فروشنده‌ای حق ندارد ماسک خود را بردارد و اگر بازدید کننده‌ای بدون ماسک وارد مرکز خریدی شود، مسئولیت بر عهده مرکز تجاری می‌باشد و جریمه خواهد شد. از سوی دیگر تمام فروشگاه‌ها و سالن‌ها هر چند ساعت باید با دستگاه‌های مخصوص ضدعفونی شوند.

با توجه به اینکه مراکز تجاری بسیار زیادی در جزیره کیش قرار دارد و در صورت محدودیت‌های شدید و یا تعطیلی صاحبان و کارمندان این فروشگاه‌ها به شهرهای خود بازمی‌گردند. این عمل باعث افزایش سفرها در کشور شده و به شیوع کرونا سرعت بیشتری خواهد بخشید، اما مخالفت‌ها با بی‌اعتنایی ستاد ویژه کرونا روبرو شد و چند روز بعد با قرارگیری جزیره کیش در لیست شهر‌های قرمز تمامی‌مراکز تجاری تعطیل شدند و این تعطیلی تا به امروز ادامه داشته است.

آیا شما در دوران کرونا به جزیره کیش سفر کرده‌اید؟ دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز خرید کیش در دوران کرونا رعایت می‌شود؟ چه توصیه‌های بهداشتی برای شهروندان دارید؟ لطفاً نظرات خود را با دلتابان به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران