16 شهریور 1399
راهنمای سفر

زیبا‌ترین شهر‌های ارمنستان کدام‌اند ؟

کشور ارمنستان، میان قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است؛ این کشور دارای تاریخ با شکوهی بوده، و به علت داشتن کوه‌های مرتفع و جاذبه‌های دیدنی تاریخی، کشور ارمنستان را زیبا و دیدنی کرده است. در این مطلب، می‌خواهیم شهرهای ارمنستان را برای شما معرفی کنیم. پس با دلتابان تا انتهای این مطلب همراه باشید.

معرفی تعدادی از جذاب ترین شهرهای ارمنستان

گوریس

زیباترین شهرهای ارمنستان

از شهر‌های ارمنستان می‌توان گوریس را نام برد، که یکی از زیباترین شهر‌های کشور ارمنستان به حساب می‌آید. این شهر در جنوب کشور، و وسط راه نارگونو قره باغ قرار گرفته است؛ اطراف شهر گوریس، رود‌ها و کوه‌های سر‌سبز قرار گرفته،  و چون این شهر به شکل صخره‌ای مانند بوده، باعث شده با شهرهای دیگر متفاوت باشد.

اگر به این شهر ارمنستان سفر کردید می‌توانید، به روستا‌ی باستانی این شهر نیز بروید و غار‌های خندوزورسک را تماشا کنید؛ یکی از جاذبه‌های دیدنی این غار، صومعه تاتو است که در ارتفاع 850 متری بالا‌ی صخره‌ها قرار گرفته، و شما می‌توانید، تله‌ کابین که طولانی‌ترین تله کابین جهان است، سوارشده و از نمای زیبا‌ی گوریس لذت ببرید.

سوان

سوان، یکی دیگر از شهر‌های ارمنستان بوده؛ این شهر دارای دریاچه‌ی سوان است که امکان شنا کردن در این دریاچه وجود دارد. سوان، کنار ساحل رودخانه قرار گرفته، و ارتفاع آن 1950 متر بالا‌تر از سطح دریا است؛ و از زیبا ترین شهرهای کشور ارمنستان بوده، به خصوص وقتی که شما تابستان داغ را برای سفر به ارمنستان انتخاب کنید، این شهر بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

زیبا‌ترین جای دیدنی این شهر صومعه سواوانک است، این کلیسا به خاطر داشتن سنگ‌های سیاهش مشهور شده، و شما می‌توانید از این جای دیدنی هم لذت ببرید.

کاپان از جذاب ترین شهرهای ارمنستان

بهترین شهرهای ارمنستان

کاپان، از زیبا‌ترین شهر‌های ارمنستان بوده، و بزرگ‌ترین شهر استان سیونیک است. در قرن پنجم میلادی، کاپان  برای اولین بار به عنوان زیستگاه کوچک یاد شده، در این شهر زمانی معدن کاری بوده، که در قرن نوزدهم میلادی توسط فرانسوی‌ها ساخته شد.

کاپان از زیبا‌ترین شهر‌های کشور ارمنستان بوده، به خصوص برای دیدن کوهستان و دره‌های سرسبز و زیبا این مکان مناسب است؛ همچنین شما می‌توانید به صومعه قرن نهم که تقریبا در 7 کیلومتری شهر کاپان قرار دارد، بروید و از مکان‌هایی که مرکز مذهبی پادشاهان سونیون بود، دیدن کنید.

در مرکز شهر کاپان، پارک‌های آرام بخش، جریان آب و کافه‌های بیرون از منزل وجود دارد که تماشای آن‌ها بی نظیر است.

دیلیجان

دلیجان نیز یکی دیگر از شهر‌های ارمنستان در استان تاووش است، این شهر دارای آب و هوا‌ی خوبی بوده، و به خاطر چشمه‌های معدنی‌اش معروف شده، و چون دارای تعداد زیادی هتل و امکانات رفاهی بوده ، مکان خیلی خوب برای گردشگری توریست‌ها و مردم محلی ارمنستان است، که می‌توانند با خیال راحت در این مکان گردش و دیدن کنند.

شهر زیبای جنگلی دلیجان،  دارای معماری ارمنی بوده، و مکان مناسب برای دوچرخه‌ سواری، پیاده روی و حتی پیکنیک است؛ و از زیبا‌ترین شهر‌های کشور ارمنستان محسوب می‌شود.

جرموک

جرموک در جنوب کشور ارمنستان قرار دارد، که از زیبا‌ترین شهر های ارمنستان به شمار می‌آید. جرموک یک شهر ساکت بوده، که به آب و هوای لطیف، طبیعت زیبا و آب معدنی شفا بخش مشهور است، خیلی از مردم به قصد درمان به این شهر سفر می‌کنند، و برای همین، شهر جوموک را به بزرگ‌ترین مقصد درمان کشور ارمنستان تبدیل کرده است.

جرموک دارای چشمه‌های آب گرم بوده و شما هر کدام را که دوست داشته باشید، می‌توانید امتحان کنید؛ همچنین حدود 40 چشمه آب معدنی با دماهای بالا دارد. آبشار جرموک دومین آبشار در کشور ارمنستان بوده، که از ارتفاع 65 متری زمین سرازیر می‌شود.

اودزون

اودزون از جذاب ترین شهرهای ارمنستان

اودزون از روستاهای ارمنستان که در استان لوری واقع بوده، و در ارتفاع 1100 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است؛ و یک روستای تاریخی و بسیار زیبا، در فلات بالای رشته‌ از دره رود  debed  است.

طبیعت خیلی زیبای این منطقه از مقابل کلیسا‌ی اودزون بی نظیر است؛ این کلیسا در قرن پنجم میلادی ساخته شده و از زیبا‌ترین مکان های این روستا به شمار می‌رود.

تساغکادزور

تساغکادزور، یکی دیگر از شهر‌های ارمنستان بوده و در شمال پایتخت کشور ارمنستان قرار دارد؛ و یکی از مرکز‌های مهم اسکی است و شما در زمستان می‌توانید به این مکان سفر کنید و لوازم اسکی را کرایه کرده و از آن‌ها استفاده و لذت ببرید و از زیبا‌ترین شهرهای کشور ارمنستان در فصل زمستان به شمار می‌ود.

تساغکادزور، شهر کوچک و مقصد مهم گردشگری بوده و در تمام فصول می‌توان به این شهر سفر کرد.

ایروان از زیباترین شهرهای ارمنستان

ایروان، پایتخت ارمنستان است و به خاطر معماری زیبای ساختمان‌هایش معروف است. اگر شما دفعه اولتان است که به شهر ایروان می‌روید، حتما به مرکز شهر بروید و از دیدن معماری‌های عالی، کافه و رستوران‌های زیبا لذت ببرید.

میدان جمهوری قلب پایتخت بوده و معماری ارمنی دارد؛ اطراف این میدان خانه‌های دولت و موزه تاریخی ارمنستان وجود دارد.

بعد از رد شدن از میدان جمهوری، به میدان شمالی می‌رسیم، که به روز‌ترین و زیبا‌ترین قسمت پایتخت است؛ بوتیک‌ها، مغازه‌ها، ساختمان‌ها و هتل‌های بسیار زیبا در اینجا قرار دارد.

مکان دیدنی و زیبای خیابان شمالی، تاترباله و اپرا است؛ این مکان جایگاه مخصوصی در زندگی فرهنگی مردم ارمنستان دارد.

اچمیادزین

اچمیادزین، در 20 کیلومتری شهر ایروان قرار دارد؛ اگر شما به شهر ارمنستان سفر کنید، ولی از بین شهر‌های ارمنستان، اچمیادزین را انتخاب نکنید و به این شهر نروید سفر شما، به شهر ارمنستان ناقص حساب می‌شود.

ارمنستان در سال 301 پس ازمیلاد، مسحیت را به عنوان دین کشورخود انتخاب کردند، و اچمیادزین برای گرامی داشت این اتفاق ساخته شده است و مرکز دینی ارمنستان است.

نظرات کاربران

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن