کلیسای پانتالئون مقدس

بازدید از کلیسای پانتالئون مقدس کلن

کلیسای پانتالئون مقدس کلن

کلن یکی از شهر های تاریخی در آلمان به شمار می رود که در هنگام سفر به آن نباید از بازدید هیچ یک از جاذبه های تاریخی آن جا بمانید. برای نمونه نیز می توان به کلیسای پانتالئون مقدس اشاره نمود که یکی از قدیمی ترین ها در کلن به شمار می رود. البته نکات دیگری نیز درباره کلیسای پانتالئون مقدس وجود دارد که بهتر است قبل از بازدید آن ها را بدانید. همراه دلتابان باشید تا کمی در کلیسای معروف کلن گشت بزنیم.

تور ترکیه ارزان

کلیسای پانتالئون مقدس

این کلیسا یکی از اولین کلیسا ها در کلن بوده است که دارای معماری رومانیایی بوده است و تاریخ این کلیسا به قرن دهم بازمی گردد و یکی از دوازده کلیسای مطرح کلن در سبک رومانیایی می باشد. دلیل شهرت کلیسای پانتالئون مقدس را می توان مربوط به شهرت افرادی دانست که در این مکان دفن هستند. یکی از این افراد امرپراطوریس Theophanu و Bruno the Great می باشد. کلیسای پانتالئون مقدس دارای زیارتگاه سنتس آلمان Maurinus of Cologne بوده است. همچنین نکته دیگر درباره این کلیسا بازدید توسط پاپ بندیکت می باشد.

تاریخچه کلیسای پانتالئون مقدس

یک دهکده رومی بر بالای تپه قرار داشته است که دقیقا در خارج از قسمت رومی کلن بوده است و پس از آن کلیسای پانتالئون مقدس بر روی خرابه های این دهکده بنا گردیده است. بقایای این دهکده هنوز هم در داخل سرداب های سنگی این کلیسا دیده می شود. این کلیسا در 870 جایگزین دهکده شد و در 955 برونو دستور ساخت یک صومعه در سبک بندیکتی را داد که جسد خود او نیز در همین مکان دفن شده است. امپراطوریس رومی تئوفانو که به همسری امپراطور اتو دوم در آمد در سال 972 دستور ساخت محل کنونی و ساختمانی که هم اینک کلیسای پانتالئون مقدس داراست را داد. که خود وی نیز به درخواست خودش در این کلیسا به خاک سپرده شده است.

آشنایی با کلیسا

بازسازی کلیسای پانتالئون مقدس کلن

در سال 1618 این ساختمان یک بازسازی داشت که آن را به سبک کلیساهای باروک تغییر داد. کار بازسازی این مکان در زمان اشغال کلن توسط فرانسوی ها ناتمام ماند. در سال 1794 این کلیسا به عنوان اصطبل اسبان استفاده می شده است و در سال 1815 نیز بعد از تبدیل شدن کلن به  Prussian به عنوان یک کلیسای پروتستان مطرح گردید. لوازم الویه تلگراف بر روی پشت بام این کلیسا قرار گرفت تا مخابرات سریعی بین کلن و برلین ایجاد نماید. این پایان کار این کلیسا نبود بلکه این کلیسا در طول جنگ جهانی دوم نیز مجدد تغییر نمود و تبدیل به یک کلیسای کاتولیک گردید. همچنین طی جنگ آسیب های زیادی را متحمل شد که بخشی از سقف و قسمت های داخلی آن تخریب گردید. در سال 1957 ناقوس جدید کلیسا در جای خود قرار گرفت و در 1963 نیز ارگ جدیدی در کلیسای پانتالئون مقدس نصب گردید.

بازسازی کلیسا

معابد کلیسای پانتالئون مقدس کلن

از قرن دهم تاکنون این کلیسا آرامگاه سنت آلبان بوده است. که بقایای وی در طول تخریب موناستریز به وسیله پادشاه هنری هشتم انگلستان به این معبد منتقل شده است. همچنین کلیسای پانتالئون مقدس یک زیارتگاه دیگر مربوط به قرن دوازدهم را نیز در خود قرار داده است. همچنین بخش های جدید نیز به عنوان یک زیارتگاه مدرن در سال 2006 در این کلیسا ساخته شد.

کلیسای پانتالئون مقدس

زمان بازدید از کلیسای پانتالئون مقدس

کلیسای پانتالئون مقدس همه روزه باز می باشد اما زمان های خاصی به توریست ها اجازه بازدید داده می شود. شما می توانید دوشنبه تا جمعه از ساعت نه صبح تا شش بعد از ظهر، شنبه ها از نه صبح تا چهار بعدازظهر و یکشنبه ها از ظهر تا ساعت شش به بازدید از کلیسای پانتالئون مقدس بروید. می توانید در تور های مختلف موجود در شهر کلن نیز شرکت نمایید تا شما را به کلیسای پانتالئون مقدس ببرند. می توانید برای رفتن به کلیسای پانتالئون مقدس از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

Rothgerberbach/Poststraße ایستگاه اتوبوسی است که می توانید از آن پیاده شده و ادامه مسیرتان را با ده تا پانزده دقیقه پیاده روی از میان پراک پیدا کنید. همچنین ایستگاه ترم Eifelstraße نیز نزدیکترین ایستگاه برای رسیدن به کلیسای پانتالئون مقدس می باشد. پس خیالتان از بایت رسیدن به کلیسای پانتالئون مقدس راحت باشد. همچنین زمانی را برای بازدید از این کلیسا قرار دهید که وقت کنید تمام قسمت های تاریخی و جالب آن را ببینید.

امیدواریم از سفر خود به کلن لذت ببرید . کلن دارای کلیسا ها و مکان های تاریخی زیادی می باشد مطمئن شوید تا زمان کافی برای بازدید از همه آن ها داشته باشید تا سفر پر باری را تجربه کنید.

کلیسای پانتالئون مقدس

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران