13 اردیبهشت 1400
جاذبه های گردشگری

خانه خون آشام در استانبول

شاید تا بحال اسمی از خانه خون آشام استانبول نشنیده باشید، یا اگر هم شنیده‌اید اطلاعاتی خاصی در مورد آن نداشته‌اید. اگر اینگونه بوده و میخواهید بیشتر با این جاذبه در استانبول آشنا شوید با دلتابان همراه باشید تا برایتان این مکان تفریحی و مهیج را توصیف کنیم.

شهر بی همتای استانبول دارای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری مهمی است که البته این جاذبه‌ها تنها مربوط به هنر و فرهنگ نمی‌باشد، بلکه مکان‌های تفریحی بسیار زیادی را هم به وجود آورده است. یکی از این مکان‌های تفریحی خانه خون آشام استانبول است؛ که برای دوستداران بازی‌های فکری و هیجانی ساخته شد. پس اگر اهل این گونه تفریحات هستید، حتما این تفریح را در لیست گردشگری خود در سفر با تور استانبول قرار دهید.

خانه خون آشام کجاست؟

خانه خون آشام انتخاب اول بسیاری از مسافران و گردشگران است، با ورود به این مکان، زمان با سرعت گذر خواهد کرد. احتمالاً بسیاری از هموطنان در داخل ایران بازی در اتاق فرار را تجربه کرده‌اند و یا درباره این بازی جالب و فکری شنیده اند، که به خوبی می‌دانند چه لحظات منحصر به فردی را برای آن‌ها رقم خواهد زد.

خانه خون آشام هم کاربرد مشابه با این نوع بازی‌ها دارد، اما میزان واقعی بودن و دکورهایی که در آن قرار گرفته است، بسیار شبیه به واقعیت بوده و می‌توان آن را تلفیقی از دو بازی اتاق فرار و تونل وحشت در نظر گرفت.

از نظر فیلمنامه که برای این بازی‌ها در نظر گرفته شده، بسیار پیچیده‌تر از سایر بازی هاست و نیازمند خلاقیت بسیاری در افراد می‌باشد. در خانه خون آشام شما وارد یک بازی گروهی خواهید شد که باید با تمام اعضای گروه همکاری کنید. اگر فکر می‌کنید فرد خلاقی هستید و این قدرت را در خود می‌بینید که بازی را به تنهایی حل کنید و قهرمان تیم شناخته شوید، باید بگویم سخت در اشتباه هستید.

بازی در خانه خون آشام، ترسناک اما جذاب

تعدادی از بازیکنان در خانه خون آشام استانبول

زمانی که وارد این بازی فکری می‌شوید، تجربه لذت بخشی را پشت سر خواهید گذاشت و خود را در دل تاریخ مشاهده می‌کنید. در این بازی موجودات و هیولاهای وحشتناکی را ملاقات خواهید کرد.

اگر از افرادی هستید که به افزایش آدرنالین خون بی‌اعتنا هستید و ترجیح می‌دهید از بروز آن جلوگیری کنید، توصیه می‌کنیم به هیچ وجه وارد این خانه نشوید، چرا که خانه خون آشام به صورتی طراحی شده است که هیجان خون شما را به بالاترین سطح ممکن خواهد رساند.

همانگونه که از نام آن مشخص است، این خانه متعلق به خون آشام‌هاست و فضای خونین آن میزان اقتدار و شجاعت شما را مشخص می‌کند.

برای ورود به خانه خون‌آشام‌ها یک سلسله مراتب باید گذارند شود و قوانین و مقررات مربوط به خانه خون آشام را افراد باید رعایت کنند. همانگونه که در بالا ذکر شد، مهمان‌ها هیجان زیادی را پشت سر خواهد گذاشت، بنابراین افرادی که دچار مشکل‌های قلبی و یا صرع هستند اجازه ورود به این مکان را پیدا نخواهند کرد.

از سوی دیگر محدودیت سنی برای افراد وضع شده که، حداقل سن برای ورود به این خانه دلهره‌آور حداقل ۱۶ سال می‌باشد.

قوانین بازی مهیج خانه خون آشام

یکی دیگر از قوانین جالب این موضوع است که فردی را که وارد بازی شده دیگر حق خروج نخواهد داشت و قبل از ورود به بازی علامت را به شما نشان خواهند داد که در زمان بحرانی و اگر مشکلی برایتان پیش آمد، این علامت را نشان می‌دهید و مسئولین شما را از بازی خارج می‌کنند.

برای ورود به خانه خون آشام، ابتدا بلیط آن را تهیه کنید و سپس لوکیشن را پیدا کرده و به محل بازی مراجعه کنید.

شاید در ذهن خود بسیار هیجان داشته باشید تا به محل مورد نظر برسید وهر چه سریعتر بازی شروع شود، اما زمانی که شما وارد خودرو می‌شوید تا به خانه خون آشام مراجعه کنید بازی شروع شده است و هر لحظه منتظر هر اتفاقی باشید.

فضای درون اتاق بازی

بازدیدکنندگان خانه خون آشام استانبول

زمانی که به ساختمان محلی که در آن خانه خون آشام واقع شده می‌رسید، ساختمان بلندی را مشاهده خواهید کرد و این انتظار را دارید تا به رسیدن به طبقه مورد نظر افرادی در آنجا قرار گرفته باشند که بلیط شما را بررسی کنند و سپس درب اتاق باز شود و تیم به شما معرفی شود و شما وارد بازی شوید، که باز هم باید بگویم متاسفانه این بار هم در اشتباه هستید.

زمانی که شما دیوار را نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید بر روی دیوارها خون ریخته و محوطه حالت عادی به خود ندارد. با خود فکر خواهید کرد حتماً جنایتی در این منطقه رخ داده و یا یک جای کار می‌لنگد و احتمالاً تصمیم خواهد گرفت که به پلیس تماس بگیرید.

در حالی که گوشی خود را بر می‌دارید تا با پلیس تماس بگیرید، فردی در حال تماس گرفتن با شما می‌باشد و در این لحظه وارد بازی اصلی خواهید شد.

وقتی وارد درب اصلی می‌شوید به ناگهان هیچ راه خروجی را مشاهده نخواهید کرد و تنها دیوار‌هایی را می‌بینید که‌ها پر از خون و قرمز شده است. اینجا زمانی است که هزاران دشنام نثار خود می‌کنید چرا پای در این مکان گذاشته‌اید و دوست دارید هر طور که شده حتی با فروپاشی دیوار‌ها به بیرون بروید ولی هیچ راه خروجی ندارید.

ترسی که در این بازی تجربه خواهید کرد، ترس مرموزی است که تا زمانی که در این کره خاکی نفس میکشید، خاطره آن با شما همراه خواهد بود.

البته بازهم تاکید میکنم که به هیچ وجه اگر مشکل تنفسی و یا قلبی دارید پای در این محل نگذارید، چرا که بسیار برای شما خطرناک خواهد بود.

درباره خانه خون آشام

نمای داخلی از خانه خون آشام

بی‌شک خانه خون آشام یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های استانبول است. اگر قصد سفر به استانبول را دارید و آدم ماجراجویی هستید حتما از خانه خون آشام دیدن کنید و خودتان را برای یک هیجان غیر قابل توصیف آماده کنید. بی‌شک هیچ جای دیگری چنین تجربه‌ای نخواهید داشت.

شرایط ورود به خانه خون آشام

  • رزرو بلیط قبل از ورود
  • بازی بصورت گروهی انجام می‌شود.
  • ورود اشخاص مبتلا به صرع، بیماری‌های قلبی و کلاوستروافوبیا ممنوع است.
  • حداقل سن برای ورود 16سال است.
  • آسیب زدن به وسایل داخل خانه ممنوع.
  • شما تحت کنترل دوربین‌های مداربسته هستید، در صورت نیاز می‌توانید درخواست کمک کنید.

آیا شما نیز بازی در خانه خون آشام‌ها را تجربه کرده اید؟ حس و حالتان به چه صورت بوده است؟ اگر سابقه بازی در این خانه مرموز را ندارید تمایل دارید آن را تجربه کنید؟

نظرات کاربران